LOH Tokio 2021 | Černý ovládl na MČR časovku a vyjel si jistotu startu na olympiádě | iSport.cz
17. června 2021 • 18:56

Černý ovládl na MČR časovku a vyjel si jistotu startu na olympiádě

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Český basketbalový tým neustále roste, vrchol může přijít za rok na ME
Vondroušová bere stříbro! Benčičová ji ve finále udolala ve třech setech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josef Černý obhájil na domácím šampionátu v silniční cyklistice prvenství v časovce a celkově třetí titul v jízdě proti chronometru mu také vynesl jistotu startu na olympijských hrách v Tokiu. Osmadvacetiletý profesionál týmu Deceuninck-Quick Step zvítězil na čtyřicetikilometrové trati s více než minutovým náskokem před šestinásobným českým šampionem Janem Bártou, třetí skončil Adam Ťoupalík. Stupně vítězů měly stejné složení jako před rokem.Černý na společném česko-slovenském šampionátu v Bánovcích nad Bebravou zopakoval loňský titul z Mladé Boleslavi, šampionem se stal také v roce 2018 v Karlových Varech, na což pak navázal také vítězstvím v silničním závodě v Plzni. Rok nato jej na časovkářském trůnu vystřídal Jan Bárta, který tehdy ve Voderadech na Slovensku získal šestý titul.

Ženský titul obhájila Nikola Nosková, šampionem v kategorii do 23 let stal Tomáš Kopecký a juniorské závody vyhráli Štěpán Telecký a Eliška Kvasničková.

Černý zvítězil před čtveřicí jezdců českého týmu Elkov-Kasper. Bárta za ním zaostal o 1:09 minuty, Ťoupalík byl o dalších 53 sekund pomalejší. Šestý skončil Černého týmový kolega Zdeněk Štybar, rychlejší než on byli ještě Jakub Otruba a Michael Kukrle.

Souboj mužské elity byl zároveň nominačním závodem na OH. Jak před šampionátem uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný, jeho vítěz bude v Tokiu vedle časovky startovat i v závodě s hromadným startem. V něm bude mít Česká republika trojnásobné zastoupení.

Brzy čtyřiadvacetiletá Nosková triumfovala na MČR počtvrté. Před loňským časovkářským titulem v Mladé Boleslavi dosáhla závodnice nizozemské stáje SD Worx v roce 2017 v Žiaru nad Hronom na double. Na stupně vítězů s ní vystoupily zkušená Jarmila Machačová a Nikol Flašarová.

Nosková zvládla 20,3 kilometru dlouhou trať v čase 27:49. Machačová, která loni ovládla silniční závod s hromadným startem, na ni ztratila takřka minutu a půl. Bronzová Flašarová naopak skončila třetí pouze o jedinou sekundu.

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud