Lezec Ondra nakonec bez medaile. Ve strhujícím finále skončil šestý

Adam Ondra zazářil v lezení na obtížnost
Po boulderingu Ondra klesl na šesté místo
Adam Ondra nebyl s boulderingem spokojený
Adam Ondra si v lezení na rychlost vylepšil osobní rekord
Adam Ondra na závěrečné stěně olympijského závodu
Adam Ondra zazářil v lezení na obtížnost
Po boulderingu Ondra klesl na šesté místo
38
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse (2)

To je veliká škoda... Adam Ondra v olympijské premiéře sportovního lezení na medaili nedosáhl a skončil šestý. Kombinaci tří disciplín nečekaně vyhrál Španěl Alberto Ginés před Američanem Nathanielem Colemanem a Rakušanem Jakobem Schubertem, který po vítězství v závěrečném lezení na obtížnost odsunul Ondru z medailových pozic.

Osmadvacetiletý Ondra po čtvrté příčce z úvodního lezení na rychlost skončil v boulderingu až šestý a stejná příčka mu patřila i průběžně. Díky výbornému výkonu v obtížnosti se dlouho držel v čele pořadí poslední disciplíny a živil šanci na některou z medailí včetně zlata. Naději mu ale sebral Schubert, který jako jediný z finálové sedmičky vylezl až na vrchol.

Nejnižší součin všech tří disciplín měl osmnáctiletý Ginés, jenž k vítězství v rychlosti přidal čtvrté místo v obtížnosti a sedmé v boulderingu. Coleman za ním celkově zaostal o dva a Schubert o pět bodů. Až čtvrtý skončil favorizovaný Japonec Tomoa Narasaki, před Ondru se dostal ještě vítěz úterní kvalifikace Francouz Mickaël Mawem.

Ondra, který v kvalifikaci obsadil páté místo, se měl na úvod vyřazovací části rychlosti utkat s Francouzem Bassou Mawemem. Rychlostní specialista a držitel nejrychlejšího olympijského času si ale v závěru kvalifikace natrhl biceps a do finále nenastoupil.

Ondra tak zahájil soutěž sám, časem 7,44 si vylepšil osobní rekord ve své nejslabší disciplíně o dvě setiny. V semifinále srazil dalších 41 setin, ale Ginés byl téměř o půl sekundy rychlejší. Proti vítězi kvalifikace Mickaëlu Mawemovi Ondra poprvé v kariéře stlačil čas pod sedm sekund na 6,86, ale favorizovaný Francouz byl ještě o 39 setin rychlejší. Z Čecha přesto vyzařovala velká spokojenost.

V boulderingu, v němž se Ondra v roce 2014 stal mistrem světa a má i dvě stříbra, první boulder „topoval“ až na druhý pokus, na druhém si jako jediný ze sedmičky finalistů nepřipsal ani zónu. Na třetím všichni včetně Čecha zapsali jen zónu. Na dva topy dosáhl pouze Coleman.

V obtížnosti, z které má tři světové tituly, Ondra dosáhl na kótu 42+ a až do úplného závěru vedl, avšak poslední lezec v soutěži Schubert jej dokázal překonat. Po dílčí druhé příčce měl Ondra konečný součin 48, což stačilo jen na šesté místo.

Výsledky sportovního lezení:

Muži: 1. Ginés (Šp.) 28 (1x7x4), 2. Coleman (USA) 30 (6x1x5), 3. Schubert (Rak.) 35 (7x5x1), 4. Narasaki (Jap.) 36 (2x3x6), 5. M. Mawem (Fr.) 42 (3x2x7), 6. Ondra (ČR) 48 (4x6x2), 7. Duffy (USA) 60 (5x4x3), 8. B. Mawem - nenastoupil.

Zprávy ze dne 27. července 2021

27. července 2021 · 12:34

JUDO: Japonský judista Takanori Nagase vybojoval na olympijských hrách páté zlato na tatami pro pořadatelskou zemi. Celkem mají domácí z juda sedm medailí.

27. července 2021 · 12:24

JUDO: Francouzská judistka Clarisse Agbégnénouová ovládla na OH kategorii do 63 kg. V duelu o zlato oplatila finálovou porážku z Ria Tině Trstenjakové.

Barbora Krejčíková
27. července 2021 · 11:42

Barbora Krejčíková se po prohře v osmifinále neubránila slzám a zároveň si fyzicky i psychicky unavená postěžovala na náročný program. Po necelých třech hodinách už totiž musela naskočit do čtyřhry po boku Kateřiny Siniakové. „Uvidím se s Katkou a povím jí, že jsem děsně vyždímaná a že mi bude muset hodně pomoct. Dám do toho svou poslední energii. Máme těžké soupeřky. Doufám, že to dobře dopadne a že si tady ještě nějaký zápas navíc zahraju,“ řekla před utkáním proti dvojici Španělek Badosaová, Soribes Tormová. Více čtěte ZDE>>>.

 

Barbora Krejčíková se po konci v osmifinále olympijského turnaje neubránila slzám
Barbora Krejčíková se po konci v osmifinále olympijského turnaje neubránila slzám
Barbora Krejčíková se po konci v osmifinále olympijského turnaje neubránila slzám
Barbora Krejčíková se po konci v osmifinále olympijského turnaje neubránila slzám
27. července 2021 · 11:33

TENIS: České tenistky bojují o postup ve čtyřhře. Duely párů Krejčíková, Siniaková a Plíšková, Vondroušová sledujte ONLINE zde >>>

27. července 2021 · 10:54

VZPÍRÁNÍ: První zlatou medaili pro Tchaj-wan na hrách v Tokiu získala vzpěračka Kchuo Hsing-čchun. V kategorii do 59 kg zvítězila v olympijském rekordu 236 kg.

Video placeholder
OH naruby: Ondra je globální superstar, Kristiina Mäki geniální motivátorka • iSport TV
Vstoupit do diskuze (2)