Olympiáda 2021 | Medaile pro Tokio: Recyklovaný sen sportovců. Podívejte se na olympijské medaile | iSport.cz
24. července 2019 • 11:58

Recyklovaný sen sportovců. Podívejte se na olympijské medaile pro Tokio 2020

Autor: vma
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do zahájení olympijských her v Tokiu zbývá přesně rok a pořadatelé jsou připraveni. Nejnověji navnadili budoucí účastníky medailemi, o které budou v zemi vycházejícího slunce bojovat, z velké části pochází z recyklovaných materiálů.Z jedné strany řecká bohyně vítězství Niké, z druhé design, který má připomínat vyleštěný kámen symbolizující rozmanitost a svět, ve kterém jsou poctěni tvrdě trénující a soutěžící sportovci, tak vypadá pět tisíc medailí pro olympijské hry v Tokiu.

Japonští organizátoři se chlubí ekologickým aspektem her a medaile jsou z velké části vyrobené z recyklovaných materiálů. Během dvouleté sbírky sesbírali přes šest milionů mobilních telefonů, získali z nich pře 32 kilo zlata, 3 a půl tuny stříbra a slitiny pro bronzové medaile.

Ta nejcenněšjí. 550 gramů stříbra pokrytých šesti gramy ryzího zlata
Ta nejcenněšjí. 550 gramů stříbra pokrytých šesti gramy ryzího zlata

Do otevřené designérské soutěže se sešly čtyři stovky návrhů, jak by medaile mohly vypadat zvítězil návrh Juničiho Kawanišiho z Ósaky. Cenné kovy mají průměr 85 milimetrů. Olympijské zlato bude ve skutečnosti především stříbrné, pokryté šesti gramy ryzího zlata. Zlato váží 556 gramů, stříbro o těch šest gramů méně a bronzová medaile 450 gramů.

Olympijské hry v Tokiu se budou konat od 24. července do 9. srpna 2020. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru (ČOV) a šéf mise na OH 2020 Martin Doktor by byl rád, kdyby se příští rok v Tokiu představilo alespoň 120 českých sportovců.

Na poslední letní olympiádě v roce 2016 v Riu de Janeiro bylo v nominaci 105 sportovců. Byla to nejmenší výprava v historii samostatné České republiky, protože se nekvalifikoval žádný kolektivní sport.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud