Olympijská kolekce 2021: české oblečení na olympiádě v Tokiu | iSport.cz
22. června 2021 • 15:30

Česká olympijská kolekce v modrém. Unikátní výroba, vějíř se bude hodit

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedle klasické olympijské kolekce představil český tým ještě jednu. Unikátní nástupovou, která spojuje české a japonské tradice a zároveň odkazuje na rok 1964, kdy si fanoušci v Tokiu zamilovali především Věru Čáslavskou. Jak to bude sportovcům slušet o 57 let později? Posuďte sami.Vzdáleně připomíná klasický český kroj, české sportovkyně půjdou na nástup v Tokiu v modré jupce, jejich mužští kolegové přehodí přes košili vestičku stejné barvy. Přesto má speciální kolekce velkou spojitost s hostitelskou zemí. Díky technologii výroby.

„Modrotisk podle několika zdrojů přišel do České republiky právě z Japonska a je tam stále oblíbenou barvířskou technikou. Kolekcí jsem chtěla reflektovat krásu siluety našich krojů, výrazný rozdíl mezi postavou ženy a muže,“ říká návrhářka Zuzana Osako, která outfit vymyslela.

Pro české fanoušky představili oblečení plavecké hvězdy Barbora Seemanová a Jan Micka. Speciální video se točilo v Japonské zahradě v Praze. Každý člen výpravy ale bude mít své kousky na míru.

Nástupová kolekce pro Tokio. Spojení české a japonské kultury

„Proporce sportovců z různých disciplín často představují pro střih extrém v určitých partiích,“ vysvětluje Osako, s níž se na tvorbě kolekce podíleli také čeští sportovci Ondřej Synek, Kateřina Šafránková a Anežka Drahotová. „Právě proto, že oni zrovna nemají moc konfekční figury.“

Kolekce má dva praktické doplňky, tašku a vějíř, který v předpokládaném japonském parnu přijde vhod. „I když jsou u kalhot a šatů hluboké kapsy pro uložení akreditací, telefonů a jiných nezbytností, chtěli jsme poskytnout možnost elegantního a bezpečného uchování věcí při sobě po celý den,“ řekla Osako. Tašky z lýka jsou upletené rovněž ručně, stejně tak vějíře, které jsou z modrotisku  ručně zasazeného do bambusových rámů.

MODROTISK: Jak vzniká unikátní nástupové kolekce českého týmu?

 

 

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud