8. srpna 2021 • 20:45

Výsledky LOH 2021: vítězové a medailisté Her v Tokiu

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
Vrána poprvé o léčení: Musel jsem to začít řešit. Aby nebylo pozdě
VŠECHNA VIDEA ZDE

První olympijskou šampionkou na LOH 2021 v Tokiu se stala čínská sportovní střelkyně Jang Čchien, která ovládla střelbu ze vzduchové pušky na 10 metrů. Česká výprava má za sebou nejúspěšnější Hry v samostatné historie. Z Tokia si Češi odvezli 11 medailí - 4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové.



Medailové pořadí zemí na LOH 2021 >>

Čeští medailisté na LOH 2021

Jiří Prskavec (vodní slalom) - 1. místo
Kajakář Jiří Prskavec k bronzu z Ria nyní přidal tokijské zlato! Ovládl už semifinálovou jízdu a finále následně vyhrál suverénně s náskokem více než tří sekund. Medaili slaví i Slovensko, na 2. místě skončil Jakub Grigar.

 

Lukáš Krpálek (judo) - 1. místo
Fenomén Lukáš Krpálek se zapsal do dějin svého sportu, když jako první judista po olympijském triumfu v polotěžké váze zvítězil i v kategorii nad 100 kilogramů. Na cestě do finále porazil i domácího hrdinu Hisajošiho Harasawu, kterého si pečlivě pohlídal, utahal a v prodloužení následně vyhrál na wazari. A precizně zvládl i finále s Gruzíncem Guramem Tutišvilim, s nímž před tím dvakrát padl. Kontr v pravou chvíli a historické zlato bylo na světě.

 

Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (tenis) - 1. místo
Do turnaje vstupovaly jako hlavní favoritky a nasazené jedničky. A svoji roli splnily. Ve finále porazila švýcarský pár Golubicová, Bencicová a vybojovaly pro českou výpravu vysněné tenisové zlato.

 

Jiří Lipták (střelba - trap) - 1. místo
David Kostelecký (střelba - trap) - 2. místo
Česká pohádka! Zlato a stříbro si vystřílela česká dvojice Jiří Lipták a David Kostelecký, který ke zlatu z Pekingu 2008 přidal stříbro. Byl to právě zlatý medailista z Pekingu, který se po většinu finálového klání držel v popředí. Po sériích chyb se však skvělým finišem na čelo dotáhl Jiří Lipták, který následně předčil svého krajana v konečném rozstřelu o zlato.

 

Lukáš Rohan (vodní slalom) - 2. místo
Kanoista Lukáš Rohan při své premiéře na olympijských hrách postoupil ze čtvrtého místa do finále, v něm si pak skvělou jízdou dojel pro stříbro! Porazil ho jen suverénní Benjamin Savšek ze Slovinska, na kterého ztratil 26letý Čech i kvůli jednomu šťouchu 3,71 sekundy. Třetí skončil Sideris Tasiadis z Německa.

 

Markéta Vondroušová (tenis) - 2. místo

Jakub Vadlejch (atletika - oštěp) - 2. místo
Vítězslav Veselý (atletika - oštěp) - 3. místo
Dojem z atletických výsledků na poslední chvíli zachránili oštěpaři Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý. Ve finále se vybičovali k parádním hodům a brali stříbro plus bronz.

 

Josef Dostál, Radek Šlouf (rychlostní kanoistika) - 3. místo
Bronzový comeback Josefa Dostála na deblkajku s Radkem Šloufem po kolapsu v cíli singlu byl jedním z nejsilnějších momentů českých Her. Osmadvacetiletý obr získal už čtvrtou olympijskou medaili z třetí disciplíny.

 

Alexander Choupenitch (šerm) - 3. místo
Český fleretista Alexander Choupenitch s běloruskými kořeny zajistil druhou českou medaili výhrou proti domácímu Šikinemu. Pro český šerm je to olympijská medaile po dlouhých 113 letech, kdy bronz Londýna 1908 přivezl Vilém Goppold z Lobsdorfu.

 

 

Kompletní výsledky LOH 2021

ATLETIKA

MUŽI
100 m
: 1. Jacobs (It.) 9,80, 2. Kerley (USA) 9,84, 3. De Grasse (Kan.) 9,89.
200 m: 1. De Grasse(Kan.) 19,62, 2. Bednarek 19,68, 3. Lyles (oba USA) 19,74, …JIRKA diskvalifikován.
400 m: 1. Gardiner(Bah.) 43,85, 2. Zambrano (Kol.) 44,08, 3. James (Gren.) 44,19, …40. MASLÁK 47,01.
800 m: 1. Korir 1:45,06, 2. Rotich (oba Keňa) 1:45,23, 3. Dobek (Pol.) 1:45,39.
1500 m: 1. J. Ingebrigtsen (Nor.) 3:28,32, 2. Cheruiyot (Keňa) 3:29,01, 3. Kerr (Brit.) 3:29,05.
5000 m: 1. Cheptegei (Ug.) 12:58,15, 2. Ahmed (Kan.) 12:58,61, 3. Chelimo (USA) 12:59,05.
10 000 m: 1. Barega (Et.) 27:43,22, 2. Cheptegei 27:43,63, 3. Kiplimo (oba Ug.) 27:43,88.
110 m př.: 1. Parchment (Jam.) 13,04, 2. Holloway (USA) 13,09, 3. Levy (Jam.) 13,10.
400 m př.: 1. Warholm (Nor.) 45,94 - světový rekord, 2. Benjamin (USA) 46,17, 3. Dos Santos (Braz.) 46,72, …22. MÜLLER 49,49.
3000 m př.: 1. El Bakkali (Mar.) 8:08,90, 2. Girma (Et.) 8:10,38, 3. Kigen (Keňa) 8:11,45.
4x100 m: 1. Itálie (Patta, Jacobs, Desalu, Tortu) 37,50, 2. V. Británie (Ujah, Hughes, Kilty, Mitchell-Blake) 37,51, 3. Kanada (Brown, Blake, Rodney, De Grasse) 37,70.
4x400 m: 1. USA (Cherry, Norman, Deadmon, Benjamin) 2:55,70, 2. Nizozemsko (Bonevacia, Agard, Van Diepen, Angela) 2:57,18, 3. Botswana(Makwala, Thebe, Ngozi, Ndori) 2:57,27, ...15. ČESKO (Šorm, Maslák, Desenský, Müller) 3:03,61.
Maraton: 1. Kipchoge (Keňa) 2:08:38, 2. Nageeye (Niz.) 2:09:58, 3. Abdi (Bel.) 2:10:00.
20 km chůze: 1. Stano (It.) 1:21:05, 2. Ikeda 1:21:14, 3. Jamaniši (oba Jap.) 1:21:28.
50 km chůze: 1. Tomala (Pol.) 3:50:08, 2. Hilbert (Něm.) 3:50:44, 3. Dunfee (Kan.) 3:50:59, ...43. HLAVÁČ 4:15:40, 46. GDULA 4:33:06.
Dálka: 1. Tentoglu (Řec.) 841 (2. nejdelší pokus 815), 2. Echevarría 841 (809), 3. Massó (oba Kuba) 821.
Trojskok: 1. Pichardo (Portug.) 17,98, 2. Ču Ja-ming (Čína) 17,57, 3. Zango (Burkina Faso) 17,47.
Výška: 1. Baršim (Kat.) a Tamberi (It.), 3. Nědosekov (Běl.) všichni 237.
Tyč: 1. Duplantis (Švéd.) 602, 2. Nilsen (USA) 597, 3. Braz (Braz.) 587.
Oštěp: 1. Čopra (Indie) 87,58, 2. VADLEJCH 86,67, 3. VESELÝ 85,44.

Koule: 1. Crouser 23,30, 2. Kovacs (oba USA) 22,65, 3. Walsh (N. Zél.) 22,47, …17. STANĚK 20,47.
Disk: 1. Stahl 68,90, 2. Pettersson (oba Švéd.) 67,39, 3. Weisshaidinger (Rak.) 67,07.
Kladivo: 1. Nowicki (Pol.) 82,52, 2. Henriksen (Nor.) 81,58, 3. Fajdek (Pol.) 81,53.
Desetiboj: 1. Warner (Kan.) 9018 (100 m: 10,12 - dálka: 824 - koule: 14,80 - výška: 202 - 400 m: 47,48 - 110 m př.: 13,46 - disk: 48,67 -tyč: 490 - oštěp: 63,44 - 1500 m: 4:31,08), 2. Mayer (Fr.) 8726 (10,68 - 750 - 15,07 - 208 - 50,31 - 13,90 - 48,08 - 520 - 73,09 - 4:43,17), 3. Moloney (Austr.) 8649 (10,34 - 764 - 14,49 - 211 - 46,29 - 14,08 -44,38 - 500 - 57,12 - 4:39,19), ...16. HELCELET 8004 (11,06 - 716 - 14,99 - 196 - 49,41 - 14,35 - 45,40 - 460 - 61,54 - 4:44,74), 17. SÝKORA 7943 (11,18 - 703 - 14,63 - 190 - 48,89 - 14,48 - 49,90 - 460 -63,73 - 4:54,97)

ŽENY
100 m: 1. Thompsonová-Herahová 10,61, 2. Fraserová-Pryceová 10,74, 3. Jacksonová (všechny Jam.) 10,76.
200 m: 1. ThompsonováHerahová (Jam.) 21,53, 2. Mbomaová (Nam.) 21,81, 3. Thomasová (USA) 21,87.
400 m: 1. MillerováUibová (Bah.) 48,36, 2. Paulinová (Dom. rep.) 49,20, 3. Felixová (USA) 49,46, ...23. VONDROVÁ 51,62, 34. MALÍKOVÁ 52,83.
800 m: 1. Muová (USA) 1:55,21, 2. Hodgkinsonová (Brit.) 1:55,88, 3. Rogersová (USA) 1:56,81.
1500 m: 1. Kipyegonová (Keňa) 3:53,11, 2. Muirová (Brit.) 3:54,50, 3. Hassanová (Niz.) 3:55,86, ...13. MÄKI 4:11,76 (v semifi nále český rekord 4:01,23), 17. MEZULIÁNÍKOVÁ 4:03,70, 41. VRZALOVÁ 4:19,46.
5000 m: 1. Hassanová (Niz.) 14:36,79, 2. Obiriová (Keňa) 14:38,36, 3. Tsegayová (Et.) 14:38,87.
10 000 m: 1. Hassanová (Niz.) 29:55,32, 2. Gezahegneová (Bahr.) 29:56,18, 3. Gideyová (Et.) 30:01,72.
100 m př.: 1. Camachová-Quinnová (Portor.) 12,37, 2. Harrisonová (USA) 12,52, 3. Tapperová (Jam.) 12,55.
400 m př.: 1. McLaughlinová 51,46 - světový rekord, 2. Muhammadová (obě USA) 51,58, 3. Bolová (Niz.) 52,03.
3000 m př.: 1. Chemutaiová (Ug.) 9:01,45, 2. Frerichsová (USA) 9:04,79, 3. Kiyengová (Keňa) 9:05,39.
4x100 m: 1. Jamajka (Williamsová, Thompsonová-Herahová, Fraserová-Pryceová, Jacksonová) 41,02, 2. USA(Oliverová, Danielsová, Prandiniová, Thomasová) 41,45, 3. V. Británie (Philipová, Lansiquotová, Asherová-Smithová, Neitaová) 41,88.
4x400 m: 1. USA (McLaughlinová, Felixová, Muhammadová, Muová) 3:16,85, 2. Polsko (Kaczmareková, Baumgartová-Witanová, HolubováKowaliková, Šwietá-Erseticová) 3:20,53, 3. Jamajka (McGregorová, Russellová, Jacksonová, McLeodová) 3:21,24.
Maraton: 1. Jepchirchirová 2:27:20, 2. Kosgeiová (obě Keňa) 2:27:36, 3. Seidelová (USA) 2:27:46, ...52. JOGLOVÁ 2:39:29, 58. HROCHOVÁ 2:42:25, VRABCOVÁ NÝVLTOVÁ nedokončila.
20 km chůze: 1. Palmisanová (It.) 1:29:12, 2. Arenasová (Kol.) 1:29:37, 3. Liou Chung (Čína) 1:29:57, ...30. ĎURDIAKOVÁ 1:36:58.
Dálka: 1. Mihambová (Něm.) 700, 2. Reeseová (USA) 697 (2. nejdelší výkon 695), 3. Brumeová (Nig.) 697 (688).
Trojskok: 1. Rojasová (Ven.) 15,67 -světový rekord, 2. Mamonaová (Portug.) 15,01, 3. Peleteirová (Šp.) 14,87.
Výška: 1. Lasickeneová (Rus.) 204, 2. McDermottová (Austr.) 202, 3. Mahučichová (Ukr.) 200.
Tyč: 1. Nageotteová (USA) 490, 2. Sidorovová (Rus.) 485, 3. Bradshawová (Brit.) 485, ...23. MALÁČOVÁ 440.
Oštěp: 1. Liou Š‘-jing (Čína) 66,34, 2. Andrejczyková (Pol.) 64,61, 3. Barberová (Austr.) 64,56, …14. ŠPOTÁKOVÁ 60,52, 16. OGRODNÍKOVÁ 60,03, 19. GILLAROVÁ 59,16.
Koule: 1. Kung Li-ťiao (Čína) 20,58, 2. Saundersová (USA) 19,79, 3. Adamsová (N. Zél.) 19,62, …24. ČERVENKOVÁ 17,33.
Disk: 1. Allmanová (USA) 68,98, 2. Pudenzová (Něm.) 66,86, 3. Pérezová (Kuba) 65,72.
Kladivo: 1. Wlodarczyková (Pol.) 78,48, 2. Wang Čeng (Čína) 77,03, 3. Kopronová (Pol.) 75,49.
Sedmiboj: 1. Thiamová (Bel.) 6791 (100 m př.: 13,54 - výška: 192 - koule: 14,82 -200 m: 24,90 - dálka: 660 - oštěp: 54,68 - 800 m: 2:15,98), 2. Vetterová 6689 (13,09 - 180 - 15,29 - 23,81 - 647 - 51,20 - 2:18,72), 3. Oosterwegelová (obě Niz.) 6590 (13,36 - 180 - 13,28 - 24,25 - 629 -54,60 - 2:11,09).
SMÍŠENÁ ŠTAFETA 4x400 m: 1. Polsko (Zalewski, Kaczmareková, Świetá-Erseticová, Duszyński) 3:09,87, 2. Dominikánská rep. (Feliz, Paulinová, Medinaová Venturaová, Ogando) 3:10,21, 3. USA(Stewart, Ellisová, Whitneyová, Norwood) 3:10,22

BADMINTON

MUŽI - Finále: Axelsen (Dán.)-Čchen Lung (Čína) 2:0 (15, 12), o 3. místo: Ginting (Indon.)-Cordon(Guat.) 2:0 (11, 13).
Čtyřhra, finále: Li Jang, Wang Č‘Lin (Tchaj-wan)Li Ťün-chuej, Liou Jü-čchen (Čína) 2:0 (18, 12), o 3. místo: Chia, Soh (Malaj.)-Ahsan, Setiawan (Indon.) 2:1 (-17, 17, 14)

ŽENY - Finále: Čchen Jü-fej (Čína)-Tchaj C‘-Jing (Tchaj-wan) 2:1 (18, -19, 18), o 3. místo: Pusarlaová (Indie)Che Ping-ťiao (Čína) 2:0 (13, 15).
Čtyřhra, finále: Poliiová, Rahayuová (Indon.)-Ťia I-fan, Čchen Čchingčchen (Čína) 2:0 (19, 15), o 3. místo: Kim So-jong, Kong I-jong-I So-i, Sin Sung-čan (všechny Kor.) 2:0 (10, 17)

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA - Finále: Wang I-lu, Chuang Tung-pching (2-Čína)-Čeng S‘-wej, Chuang Ja-čchiung (1-Čína) 2:1 (17, -17, 19), o 3. místo: Watanabe, Higašinová (Jap.)-Tang Chun Man, Tse Ying Suet(Hong.) 2:0 (17, 21)

BASEBALL
O 3. místo
: Dom. rep.-J. Korea 10:6. Finále: Japonsko-USA 2:0

BASKETBAL

MUŽI - o 3. místo: Austrálie-Slovinsko 107:93. Finále: USA-Francie 87:82

ŽENY - o 3. místo: Francie-Srbsko 91:76. Finále: USA-Japonsko 90:75

BASKETBAL 3 X 3

MUŽI - o 3. místo: Srbsko-Belgie 21:10. Finále: Lotyšsko-Rusko 21:18. ŽENY

ŽENY - o 3. místo: Čína-Francie 16:14. Finále: USARusko 18:15.

BIKROS

MUŽI
Závod: 1. Kimmann (Niz.) 39,053, 2. Whyte (Brit.) -0,114, 3. Ramírez (Kol.) -1,519.
Freestyle: 1. Martin (Austr.) 93,30, 2. Dhers (Venez.) 92,05, 3. Brooks (Brit.) 90,80

ŽENY
Závod: 1. Shrieverová (Brit.) 44,358, 2. Pajónová (Kol.) -0,090, 3. Smuldersová (Niz.) -0,363.
Freestyle: 1. Worthingtonová (Brit.) 97,50, 2. Robertsová (USA) 96,10, 3. Ducarrozová (Švýc.) 89,20

BOX

MUŽI

Do 52 kg, finále: Yafai (Brit.)-Paalam (Fil.) 4:1, 3. Bibossinov (Kaz.) a Tanaka (Jap.).
Do 57 kg, finále: Batyrgazijev (Rus.)-Ragan (USA) 3:2, 3. Álvarez(Kuba) a Takyi (Gh.).
Do 63 kg, finále: Cruz (Kuba)Davis (USA) 4:1, 3. Bačkov (Arm.) a Garside (Austr.).
Do 69 kg, finále: Iglesias (Kuba)-McCormack (Brit.) 5:0, 3. Walsh (Ir.) a Zamkovoj (Rus.).
Do 75 kg, finále: Sousa (Br.)-Chyžňak (Ukr.) k.o. ve 3. kole, 3. Bakši (Rus.) a Marcial (Fil.).
Do 81 kg, finále: López (Kuba)-Whittaker (Brit.) 4:1, 3. Chatajev (Rus.) a Alfonso (Ázer.).
Do 91 kg, finále: La Cruz (Kuba)Gadžimagomedov (Rus.) 5:0, 3. Teixeira (Braz.) a Nyika (N. Zél.).
Nad 91 kg, finále: Jalolov (Uzb.)Torrez (USA) 5:0, 3. Clarke (Brit.) a Kunkubajev (Kaz.)

ŽENY
Do 51 kg, finále: Krastevová (Bul.)-Cakirogluová (Tur.) 5:0, 3. Namikiová (Jap.) a Chuang Chsiao-wen (Tchajwan).
Do 57 kg, finále: Irieová (Jap.)-Peteciová (Filip.) 5:0, 3. Artingstallová (Brit.) a Testaová (It.).
Do 60 kg, finále: Harringtonová (Ir.)-Ferreiraová (Braz.) 5:0, 3. Potkonenová (Fin.) a Sísondíová (Thaj.).
Do 69 kg, finále: Sürmeneliová (Tur.)-Ku Chung (Čína) 3:0, 3. Borgohainová (Indie) a Jonesová (USA).
Do 75 kg, finále: Priceová (Brit.)-Li Čchien (Čína) 5:0, 3. Fontijnová (Niz.) a Magomedalijevová (Rus.)

DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ

MUŽI 10 km: 1. Wellbrock (Něm.) 1:48:33,7, 2. Rasovszky (Maď) 1:48:59,0, 3. Paltrinieri (It.) 1:49:01,1, ...24. KOZUBEK 2:01:52,1
ŽENY 10 km: 1. Cunhaová (Braz.) 1:59:30,8, 2. Van Rouwendaalová (Niz.) 1:59:31,7, 3. Leeová (Austr.) 1:59:32,5

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

MUŽI
Sprint, finále: Lavreysen-Hoogland (oba Niz.) 2:1 (9,724; 9,776; 10,681), o 3. místo: Carlin(Brit.)Dmitrijev (Rus.) 2:0 (9,786; 9,934), ...28. BÁBEK 9,856.
Týmy, finále: 1. Nizozemsko (Hoogland, Lavreysen, Van den Berg) 41,369-V. Británie (Carlin, Kenny, Owens) 44,589, o 3. místo: 1. Francie (Grengbo, Helal, Vigier) 42,331-Austrálie (Glaetzer, Hart, Richardson) 44,013.
Stíhací závod družstev, finále: 1. Itálie (Consonni, Ganna, Lamon, Milan) 3:42,032 (světový rekord), 2. Dánsko (Hansen, Johansen, Madsen, Pedersen) 3:42,198, o 3. místo: 1. Austrálie (O‘Brien, Welsford, Howard, Plapp)-N. Zéland (Gate, Stewart, Gough, Kerby) dostižen.
Omnium: 1. Walls (Brit.) 153, 2. Stewart (N. Zél.) 129, 3. Viviani (It.) 124.
Madison: 1. Hansen, Mörköv (Dán.) 43, 2. Hayter, Walls (Brit.), 3. Grondin, Thomas (Fr.) všichni 40.
Keirin: 1. Kenny (Brit..), 2. Awang (Malaj.), 3. Lavreysen (Niz.), ...23. BÁBEK

ŽENY
Sprint, finále: Mitchellová (Kan.)-Starikovová (Ukr.) 2:0 (10,906, 10,995), o 3. místo: Lee Wai Sze (Hong.)-Hinzeová (Něm.) 2:0 (11,110, 11,283).
Týmy, finále: 1. Čína (Čung Tchien-š‘, Pao Šan-ťü) 31,895-Německo (Friedrichová, Hinzeová) 31,980, o 3. místo: 1. Rusko (Šmelevová, Vojnovová) 32,252-Nizozemsko (Braspennincxová, Van Riessenová) 32,504.
Stíhací závod družstev, finále: 1. Německo (Brausseová, Brennauerá, Kleinová, Krögerová) 4:04,242 (světový rekord)-V. Británie (Archibaldová, Kennyová, Evansová, Knightová) 4:10,607, o 3. místo: 1. USA (Dygertová, Valenteová, Jastrabová, Whiteová) 4:08,040-Kanada (Beveridgeová, Bonhommeová, ForemanováMackeyová, Simmerlingová) 4:10,552.
Omnium: 1. Valenteová (USA) 124, 2. Kadžiharaová (Jap.) 110, 3. Wildová (Niz.) 108.
Madison: 1. Archibaldová, Kennyová (Brit.) 78, 2. Dideriksenová, Lethová (Dán.) 35, 3. Chatuncevová, Novolodská (Rus.) 26.
Keirin: 1. Braspennincxová (Niz.), 2. Andrewsová (N. Zél.), 3. Genestová (Kan.)

FOTBAL

MUŽI
O 3. místo: Mexiko-Japonsko 3:1 (13. Córdova z pen., 22. Vásquez, 58. Vega -78. Mitoma). Finále: Brazílie-Španělsko 2:1 po prodl. (45.+2 Cunha, 108. Malcom - 61. Oyarzabal)
ŽENY
O 3. místo: USA-Austrálie 4:3 (8. a 21. Rapinoeová, 45.+1 a 51. Lloydová - 17. Kerrová, 54. Foordová, 90. Gielniková). Finále: Kanada-Švédsko 1:1, pen. 3:2 (67. Flemingová z pen. -34. Blacksteniusová, rozh. penalta Grossová)

GOLF

MUŽI - 1. Schauffele (USA) 266 (68+63+68+67), 2. Sabbatini (SR) 267 (69+67+70+61), 3. Pchan Čchen-tsung (Tchaj-wan) 269 (74+66+66+63), ...60. LIESER 294 (72+77+73+72)
ŽENY - 1. N. Kordová (USA) 267 (67+62+69+69), 2. Inamiová (Jap.) 268 (70+65+68+65) v rozstřelu na 1. jamce, 3. Koová (N. Zél.) 268 (70+67+66+65), ...23. SPILKOVÁ 279 (69+70+71+69)

HÁZENÁ

MUŽI - o 3. místo: ŠpanělskoEgypt 33:31. Finále: Francie-Dánsko 25:23 (Remili 5, Descat 3/1, Mem 3 - M. Hansen 9/5, Gidsel 6…)

ŽENY - o 3. místo: Norsko-Švédsko 36:19. Finále: Francie-Rusko 30:25 (Foppaová a Pineauová po 7, Valentiniová 4 - Veďochinová 7, Dmitrijevová 6, Vjachirevová 4…)

HORSKÁ KOLA

MUŽI Cross country (28,25 km): 1. Pidcock (Brit.) 1:25:14, 2. M. Flückiger (Švýc.) -20, 3. Valero (Šp.) -34, ... CINK nedokončil
ŽENY Cross country (20,55 km): 1. Neffová 1:15:46, 2. Freiová -1:11, 3. Indergandová (všechny Švýc.) -1:19, ...22. ČÁBELICKÁ -9:14

JACHTING

MUŽI
RS:X
: 1. Badloe (Niz.) 37, 2. Goyard (Fr.) 74, 3. Pi Kchun (Čína) 75, ...22. LAVICKÝ 225.
Laser: 1. Wearn (Austr.) 53, 2. Stipanovič (Chor.) 82, 3. Tomasgaard (Nor.) 85.
49er: 1. Bithell, Fletcher (Brit.) 58, 2. Burling, Tuke (N. Zél.) 58, 3. Heil, Plössel (Něm.) 70.
Finn: 1. Scott (Brit.) 36, 2. Berecz (Maď.) 39, 3. Cardona (Šp.) 51.
470: 1. Belcher, Ryan (Austr.) 23, 2. Dahlberg, Bergström (Švéd.) 45, 3. Xammar, Rodríguez (Šp.) 55

ŽENY
RS:X: 1. Lu Jün-siou (Čína) 36, 2. Piconová (Fr.) 38, 3. Wilsonová (Brit.) 38. Laser
Radial: 1. Rindomová (Dán.) 78, 2. Olssonová (Švéd.) 81, 3. Bouwmeesterová (Niz.) 83.
49er FX: 1. Graelová, Kunzeová (Braz.) 76, 2. Lutzová, Beuckeová (Něm.) 83, 3. Bekkeringová, Duetzová (Niz.) 88.
470: 1. Millsová, McIntyreová (Brit.) 38, 2. Skrzypulecová, Ogarová (Pol.) 54, 3. Lecointreová, Retornazová (Fr.) 54
SMÍŠENÉ POSÁDKY Nacra 17: 1. Bantiová, Tita (It.) 35, 2. Burnetová, Gimson (Brit.) 45, 3. Stuhlemmerová, Kohlhoff (Něm.) 63

JEZDECTVÍ

Drezura: 1. Von Bredowová-Werndlová (Něm./ kůň Dalera) 91,732, 2. Werthová (Něm./Bella Rose) 89,657, 3. Dujardinová (Brit./Gio) 88,543.
Družstva: 1. Německo (jezdec Von Bredowová-Werndlová/ kůň Dalera, Schneiderová/Showtime, Werthová/ Bella Rose) 8178,0, 2. USA (Lyleová/Salvino, Peters/ Suppenkasper, Schutová-Keryová/Sanceo) 7747,0, 3. V. Británie (Hester/En Vogue, Fryová/Everdale, Dujardinová/Gio) 7723,0
Všestrannost: 1. Krajewská (Něm./kůň Amande de B‘Neville) 26,00, 2. McEwen (Brit./Toledo de Kerser) 29,30, 3. Hoy (Austr./Vassily de Lassos) 29,60, ...33. PŘÍHODA (Ferreolus) 68,40, 39. TRUNDA (Shutterfl yke) 101,70.
Družstva: 1. V. Británie (Townend/kůňBallaghmor Class, McEwen/Toledo de Kerser, Collettová/London 52) 86,30, 2. Austrálie (Hoy/Vassily de Lassos, McNab/Don Quidam, Rose/ Virgil) 100,20, 3. Francie 101,50 (Six/Totem de Brecey, Touzaint/Absolut Gold, Laghouag/Triton Fontaine)
Parkur, finále, po rozeskakování: 1. Maher (Brit./kůň Explosion W) 0 tr. bodů (čas 37,85), 2. Fredricson (Švéd./All In) 0 (38,02), 3. Van der Vleuten (Niz./ Beauville Z) 0 (38,90), …31. OPATRNÝ (Forewer) 4, 55. KELLNEROVÁ (Catch Me If You Can) 12, PAPOUŠEK (Warness) nedokončil.
Družstva, finále: 1. Švédsko (jezdec Von Eckermann/kůň King Edward, Baryard-Johnsson/Indiana, Fredricson/ All In) 8 tr. bodů/v rozskakování 0 (čas 122,90), 2. USA 8/0 (čas 124,20), 3. Belgie 12, ...15. ČESKO (Zvára/Cento Lano, Kellnerová/Catch me if you can, Opatrný/Forewer) 45

JUDO

MUŽI
Do 60 kg: 1. Takato (Jap.), 2. Jang Jüng-wej (Tchajwan), 3. Smetov (Kaz.) a Mkheidze (Fr.).
Do 66 kg: 1. Abe (Jap.), 2. Margvelašvili (Gruz.), 3. An Paul (Kor.) a Cargnin (Braz.).
Do 73 kg: 1. Óno (Jap.), 2. Šavdatuašvili (Gruz.), 3. An Čchang-im (Kor.) a Tsend-Ochir (Mong.).
Do 81 kg: 1. Nagase (Jap.), 2. Mollají (Mongol.), 3. Borchashvili (Rak.) a Casse (Bel.).
Do 90 kg: 1. Bekauri (Gruz.), 2. Trippel (Něm.), 3. Bobonov (Uzb.) a Tóth (Maď.), ...17. KLAMMERT vyřazen v 1. kole.
Do 100 kg: 1. Wolf (Jap.), 2. Čo Ku-ham (Kor.), 3. Fonseca (Portug.) a Iljasov (Rus.).
Nad 100 kg: 1. KRPÁLEK, 2. Tušišvili (Gruz.), 3. Riner (Fr.) a Bašajev (Rus.)

ŽENY
Do 48 kg: 1. Krasniqiová (Kos.), 2. Tonakiová (Jap.), 3. Bilodidová (Ukr.) a Munchbat (Mong.).
Do 52 kg: 1. Abeová (Jap.), 2. Buchardová (Fr.), 3. Giuffridaová (It.) a Gilesová (Brit.).
Do 57 kg: 1. Gjakovová (Kos.), 2. Cysiqueová (Fr.), 3. Jošidaová (Jap.) a Klimkaitová (Kan.).
Do 63 kg: 1. Agbégnénouová (Fr.), 2. Trstenjaková (Slovin.), 3. Centracchiová (It.) a Beaucheminová-Pinardová (Kan.).
Do 70 kg: 1. Araiová (Jap.), 2. Polleresová (Rak.), 3. Tajmazovová (Rus.) a Van Dijkeová (Niz.).
Do 78 kg: 1. Hamadaová (Jap.), 2. Malongaová (Fr.), 3. Wagnerová (Něm.) a Aguiarová (Braz.).
Nad 78 kg: 1. Soneová (Jap.), 2. Ortízová (Kuba), 3. Kindzerská (Ázerb.) a Dicková (Fr.)

SMÍŠENÁ DRUŽSTVA: 1. Francie (Agbegnenouová, Buchardová, Chaine, Clerget, Cysiqueová, Dickoová, Iddir, Le Blouch, Malongaová, Pinotová, Riner), 2. Japonsko, 3. Německo a Izrael

KARATE

MUŽI
Kata: 1. Kijuna (Jap.), 2. Quintero (Šp.), 3. Sofuoglu (Tur.) a Torres (USA).
Do 67 kg: 1. Da Costa (Fr.), 2. Samdan (Tur.), 3. Almasatfa (Jord.) a Assadilov (Kaz.).
Do 75 kg: 1. Busa (It.), 2. Aghajev (Ázer.), 3. Harspataki (Maď.) a Horuna (Ukr.).
Nad 75 kg: 1. Ganžadáh (Írán), 2. Hamádí (Saúd. Ar.), 3. Aktas (Tur.) a Araga (Jap.)

ŽENY
Kata: 1. Sánchezová (Šp.), 2. Šimizuová (Jap.), 3. Mo Sheung Grace Lau (Hong.) a Bottarová (It.)
Do 55 kg: 1. Goranovová (Bulh.), 2. Terljugaová (Ukr.), 3. Wen C‘-jün (Tchaj-wan) a Planková (Rak.).
Do 61 kg: 1. Prekovičová (Srb.), 2. Jin Siao-jen (Čína), 3. Farúková (Eg.) a Cobanová (Tur.).
Nad 61 kg: 1. Abdalazízová (Egypt), 2. Zarecká (Ázer.), 3. Berulcevová (Kaz.) a Kung Li (Čína)

LUKOSTŘELBA

MUŽI - Finále: Gazoz (Tur.)-Nespoli (It.) 6:4, o 3. místo: Furukawa (Jap.)-Tchang Čch‘-čchun (Tchaj-wan) 7:3.
Družstva, finále: J. Korea (Kim Če-tok, Kim U-čin, O Čin-hjek)-Tchaj-wan (Teng Jü-Čcheng, Tchang Č‘chČchun, Wej Č‘chun-cheng) 6:0, o 3. místo: Japonsko (Furukawa, Kawata, Muto)-Nizozemsko (Broeksma, Van der Berg, Wijler) 5:4

ŽENY 1. kolo: Nakamuraová (Jap.)-HORÁČKOVÁ 6:2, finále: An San (Kor.)-Osipovová (Rus.) 6:5, o 3. místo: Boariová (It.)-Brownová (USA) 7:1.
Družstva, finále: J. Korea (An San, Čang Min-hi, Kang Če-jong)-Rusko (Gombojevová, Osipovová, Perovová) 6:0, o 3. místo: Německo (Kroppenová, Schwarzová, Unruhová)Bělorusko (Dzjominská, Kozlovská, Marusavaová) 5:1

SMÍŠENÁ DRUŽSTVA - Finále: An San, Kim Če-tok (Kor.)-Schloesserová, Wijler (Niz.) 5:3, o 3. místo: Valenciaová, Álvarez (Mex.)-Anagozová, Gazoz (Tur.) 6:2

MODERNÍ PĚTIBOJ

MUŽI - 1. Choong (Brit.) 1482, 2. Aldžandj (Eg.) 1477, 3. Čun Ung-te 1470, …5. VLACH 1462, 8. KUF 1455
ŽENY - 1. Frenchová (Brit.) 1385, 2. Asadauskaitéová (Lit.) 1370, 3. Kovácsová (Maď.) 1368

MODERNÍ GYMNASTIKA

Víceboj: 1. Ašramová (Izr.) 107,800, 2. D. Averinová (Rus.) 107,650, 3. Harnasková (Běl.) 102,700.
Družstva: 1. Bulharsko (Djankovová, Kirjakovová, Radukanovová, Traetsová, Zafi rovová) 92,100, 2. Rusko (Blizňuková, Maximovová, Škatovová, Tatarevová, Tiščenková) 90,400, 3. Itálie (Centofantiová, Durantiová, Maurelliová, Mogureanová, Santandreová) 87,700

PLAVÁNÍ

MUŽI
50 m v. zp.: 1. Dressel (USA) 21,07, Manaudou (Fr.) 21,55, 3. Fratus (Braz.) 21,57.
100 m v. zp.: 1. Dressel (USA) 47,02, 2. Chalmers (Austr.) 47,08, 3. Kolesnikov (Rus.) 47,44.
100 m prsa: 1. Peaty (Brit.) 57,37, 2. Kamminga (Niz.) 58,00, 3. Martinenghi (It.) 58,33.
100 m znak: 1. Rylov 51,98, 2. Kolesnikov (oba Rus.) 52,00, 3. Murphy (USA) 52,19, ...30. ČEJKA 54,69.
100 m motýlek: 1. Dressel (USA) 49,45 - světový rekord, 2. Milák (Maď.) 49,68, 3. Ponti (Švýc.) 50,74, ...37. ŠEFL 52,52.
200 m v. zp.: 1. Dean 1:44,22, 2. Scott (oba Brit.) 1:44,26, 3. Scheffer (Braz.) 1:44,66.
200 m prsa: 1. Stubblety-Cook (Austr.) 2:06,38, 2. Kamminga (Niz.) 2:07,01, 3. Mattsson (Fin.) 2:07,13.
200 m znak: 1. Rylov (Rus.) 1:53,27, 2. Murphy (USA) 1:54,15, 3. Greenbank (Brit.) 1:54,72, …18. ČEJKA 1:58,02.
200 m mot.: 1. Milák (Maď.) 1:51,25, 2. Honda (Jap.) 1:53,73, 3. Burdisso (It.) 1:54,45.
200 m pol. z.: 1. Wang Šun (Čína) 1:55,00, 2. Scott (Brit.) 1:55,28, 3. Deplanches (Švýc.) 1:56,17.
400 m v. zp.: 1. Hafnáví (Tun.) 3:43,36, 2. McLoughlin (Austr.) 3:43,52, 3. K. Smith (USA) 3:43,94.
400 m pol. z.: 1. Kalisz 4:09,42, 2. Litherland (oba USA) 4:10,28, 3. B. Smith (Austr.) 4:10,38.
800 m v. zp.: 1. Finke (USA) 7:41,87, 2. Paltrinieri (It.) 7:42,11, 3. Romančuk (Ukr.) 7:42,33, …28. MICKA 7:59,04.
1500 m v. zp.: Finke (USA) 14:39,65, 2. Romančuk (Ukr.) 14:40,66, 3. Wellbrock (Něm.) 14:40,91, ...23. MICKA 15:17,71.
4x100 m v. zp.: 1. USA (Dressel, Pieroni, Becker, Apple) 3:08,97, 2. Itálie (Miressi, Ceccon, Zazzeri, Frigo) 3:10,11, 3. Austrálie (Temple, Incerti, Graham, Chalmers) 3:10,22.
4x100 m pol. z.: 1. USA (Murphy, Andrew, Dressel, Apple) 3:26,78, 2. V. Británie (Greenbank, Peaty, Guy, Scott) 3:27,51, 3. Itálie (Ceccon, Martinenghi, Burdisso, Miressi) 3:29,17.
4x200 m v. zp.: 1. V. Británie (Dean, Guy, Richards, Scott) 6:58,58, 2. Rusko (Maljutin, Girev, Rylov, Dovgaljuk) 7:01,81, 3. Austrálie (Graham, Chalmers, Incerti, Neill) 7:01,84

ŽENY
50 m v zp.: 1. McKeonová (Austr.) 23,81, 2. Sjöströmová (Švéd.) 24,07, 3. Blumeová (Dán.) 24,21, ...21. SEEMANOVÁ 24,92.
100 m v. zp.: 1. McKeonová (Austr.) 51,96, 2. Haugheyová (Hong.) 52,27, 3. C. Campbellová (Austr.) 52,52, …21. SEEMANOVÁ 53,98.
100 m prsa: 1. Jacobyová (USA) 1:04,95, 2. Schoenmakerová (JAR) 1:05,22, 3. Kingová (USA) 1:05,54.
100 m znak: 1. McKeownová (Austr.) 57,47, 2. Masseová (Kan.) 57,72, 3. Smithová 58,05, ...27. KUBOVÁ 1:01,35.
100 m mot.: 1. Mac Neilová (Kan.) 55,59, 2. Čang Jüfej (Čína) 55,64, 3. McKeonová (Austr.) 55,72.
200 m v. zp: 1. Titmusová (Austr.) 1:53,50, 2. Haugheyová (Hong.) 1:53,92, 3. Oleksiaková (Kan.) 1:54,70, …6. SEEMANOVÁ 1:55,45 - český rekord.
200 m prsa: 1. Schoenmakerová (JAR) 2:18,95 - světový rekord, 2. Kingová 2:19,92, 3. Lazorová (obě USA) 2:20,84, …19. HORSKÁ 2:25,03 - český rekord.
200 m znak: 1. McKeownová (Austr.) 2:04,68, 2. Masseová (Kan.) 2:05,42, 3. Seebohmová (Austr.) 2:06,17, ...25. KUBOVÁ 2:15,81.
200 m mot.: 1. Čang Jü-fej (Čína) 2:03,86, 2. Smithová 2:05,30, 3. Flickingerová (obě USA) 2:05,65.
200 m pol. z.: 1. Ohašiová (Jap.) 2:08,52, 2. Walshová 2:08,65, 3. Douglassová (obě USA) 2:09,04, ....16. HORSKÁ 2:12,85.
400 m v. zp.: 1. Titmusová (Austr.) 3:56,69, 2. Ledecká (USA) 3:57,36, 3. Li Ping-ťie (Čína) 4:01,08. 400 m pol. z.: 1. Ohašiová (Jap.) 4:32,08, 2. Weyantová 4:32,76, 3. Flickingerová (obě USA) 4:34,90.
800 m v. zp.: 1. Ledecká (USA) 8:12,57, 2. Titmusová (Austr.) 8:13,83, 3. Quadarellová (It.) 8:18,35.
1500 m v. zp.: 1. Ledecká 15:37,34, 2. Sullivanová (obě USA) 15:41,41, 3. Kohlerová (Něm.) 15:42,91.
4x100 m v. zp.: 1. Austrálie (B. Campbellová, Harrisová, E. McKeonová, C. Campbellová) 3:29,69 - světový rekord, 2. Kanada (Sanchezová, Mac Neilová, Smithová, Oleksiaková) 3:32,78, 3. USA (Brownová, Weitzeilová, Hindsová, Manuelová) 3:32,81, ...14. ČESKO (Seemanová, Horská, Janíčková, Apostalon) 3:42,40.
4x100 m pol. z.: 1. Austrálie (McKeownová, Hodgesová, McKeonová, C. Campbellová) 3:51,60, 2. USA (Smithová, Jacobyová, Huskeová, Weitzeilová) 3:51,73, 3. Kanada (Masseová, Pickremová, Mac Neilová, Oleksiaková) 3:52,60.
4x200 m v. zp.: 1. Čína (Jang Ťün-süan, Tchang Mu-chan, Čang Jüfej, Li Ping-ťie) 7:40,33 - světový rekord, 2. USA (Schmittová, Maddenová, McLaughlinová, Ledecká) 7:40,73, 3. Austrálie (Titmusová, McKeonová, Wilsonová, Nealeová) 7:41,29

SMÍŠENÁ ŠTAFETA 4x100 m pol. z.: 1. V. Británie (Dawsonová, Peaty, Guy, Hopkinová) 3:37,58 - světový rekord, 2. Čína (Sü Ťia-jü, Jen C‘-pej, Čang Jü-fej, Jang Ťün-süan) 3:38,86, 3. Austrálie(McKeownová, Stubblety-Cook, Temple, McKeonová) 3:38,95

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

MUŽI - Finále: Mol, Sörum (Nor.)-Krasilnikov, Stojanovskij (Rus.) 2:0 (17, 18), o 3. místo: Janus, Tidžan (Kat.)Plavinš, Točs (Lot.) 2:0 (12, 18)

ŽENY - Finále: Rossová, Klinemanová (USA)-Artachová, Clancyová (Austr.) 2:0 (15, 16), o 3. místo: VergéováDépréová, Heidrichová (Švýc.)-Graudinová, Kravčenoková (Lot.) 2:0 (19, 15). NAUSCH SLUKOVÁ, HERMANNOVÁ nehrály kvůli pozitivnímu testu Nausch Slukové na covid.

POZEMNÍ HOKEJ

Muži: o 3. místo: Indie-Německo 5:4. Finále: Belgie-Austrálie 1:1, 3:2 po nájezdech (32. Van Aubel - 47. Wickham)
Ženy: o 3. místo: V. Británie-Indie 4:3. Finále: Nizozemsko-Argentina 3:1 (26. a 29. Van Maasakkerová, 23. Van Geffenová -30. Gorzelanyová)

RAGBY

MUŽI - o 3. místo: Argentina-V. Británie 17:12. Finále: Fidži-N. Zéland 27:12
ŽENY - o 3. místo: Fidži-V. Británie 21:12. Finále: N. Zéland-Francie 26:12

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA

MUŽI
200 m, K1: 1. Tótka (Maď.) 35,035, 2. Rizza (It.) -0,045, 3. Heath (Brit.) -0,167.
500 m, K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:22,219, 2. Španělsko (Craviotto, Walz, Arévalo, Germade) -0,226, 3. Slovensko (Baláž, Myšák, Vlček, Botek) -1,315
1000 m, C1: 1. Queiroz dos Santos (Braz.) 4:04,408, 2. Liou Chao (Čína) -1,316, 3. S. Tarnovschi (Mold.) -1,661, …5. M. FUKSA -4,347, 20. P. FUKSA.
C2: 1. Torres, Enriques (Kuba) 3:24,995, 2. Liou Chao, Čeng Pcheng-fej (Čína) -0,203, 3. Brendel, Hecker (Něm.) -0,620, …10. P. FUKSA, M. FUKSA -0,834.
K1: 1. Kopasz 3:20,643, 2. A. Varga (oba Maď.) -1,788, 3. Pimenta (Portug.) -1,835, …5. DOSTÁL -5,967.
K2: 1. Van der Westhuyzen, Green (Austr.) 3:15,280, 2. Hoff, Schopf (Něm.) -0,304, 3. DOSTÁL, ŠLOUF -0,826.

ŽENY
200 m, C1: 1. Harrisonová (USA) 45,932, 2. Vincentová-Lapointeová (Kan.) -0,854, 3. Luzanová (Ukr.) -1,102.
K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 38,120, 2. Portelaová (Šp.) -0,763, 3. Jorgensenová (Dán.) -0,781
500 m, C2: 1. Sü Š‘-siao, Sun Meng-ja (Čína) 1:55,495, 2. Luzanová, Četverikovová (Ukr.) -2,004, 3. L. Vincentová-Lapointeová, K. Vincentová (Kan.) -3,546.
K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 1:51,216, 2. Csipesová (Maď.) -0,639, 3. Jörgensenová (Dán.) -1,557.
K2: 1. Carringtonová, Regalová (N. Zél.) 1:35,785, 2. Najová, Pulawská (Pol.) -0,968, 3. Kozáková, Bodonyiová -1,082.
K4: 1. Maďarsko (Kozáková, Csipesová, Kárászová, Bodonyiová) 1:35,463, 2. Bělorusko (Mechněvová, Papoková, Chuděnková, Litvinčuková) -0,610, 3. Polsko (Najová, Pulawská, Iskrzycká, Wisniewská) -0,982

SILNIČNÍ CYKLISTIKA

MUŽI
Závod s hromadným startem (234 km): 1. Carapaz (Ekv.) 6:05:26, 2. Van Aert (Bel.), 3. Pogačar (Slovin.) oba -1:07, ...36. KUKRLE -10:12, ŠTYBAR nedokončil, SCHLEGEL nejel kvůli pozitivnímu testu na covid.
Časovka (44,2 km): 1. Roglič (Slovin.) 55:04, 2. Dumoulin (Niz.) -1:01, 3. Dennis (Austr.) -1:04, ...26. KUKRLE -5:37

ŽENY
Závod s hromadným startem (137 km): 1. Kiesenhoferová (Rak.) 3:52:45, 2. Van Vleutenová (Niz.) -1:15, 3. Longová Borghiniová (It.) -1:29, ...33. NEUMANOVÁ -7:02.
Časovka (22,1 km): 1. Van Vleutenová (Niz.) 30:13, 2. Reusserová (Švýc.) -56, 3. Van der Breggenová (Niz.) -1:02

S K A T E B O A R D I N G

MUŽI Street: 1. Horigome (Jap.) 37,18, 2. Hoefl er (Braz.) 36,15, 3. Eaton (USA) 35,35.
Park: 1. Palmer (Austr.) 95,83, 2. Barros (Braz.) 86,14, 3. Juneau (USA) 84,13
ŽENY Street: 1. Nišijová (Jap.) 15,26, Lealová (Braz.) 14,64, 3. Nakajamaová (Jap.) 14,49.
Park: 1. Josozumiová 60,09, 2. Hirakiová (obě Jap.) 59,04, 3. Brownová (Brit.) 56,47

SKOKY DO VODY

MUŽI
3 m prkno: 1. Sie S‘-i 558,75, 2. Wang Cung-jüan (oba Čína) 534,90, 3. Laugher (Brit.) 518.
Synchro: 1. Wang Cung-jüan, Sie S‘-i Wang (Čína) 467,82, 2. Capobianco, Hixon (USA) 444,36, 3. Hausding, Rüdiger (Něm.) 404,73.
10 m věž: 1. Cchao Jüan 582,35, 2. Jang Ťien (oba Čína) 580,40, 3. Daley (Brit.) 548,25.
Synchro: 1. Daley, Lee (Brit.) 471,81, 2. Cchao Jüan, Čchen Aj-sen (Čína) 470,58, 3. Bondar, Minibajev (Rus.) 439,92

ŽENY
3 m prkno: 1. Š‘ Tching-mao 383,5, 2. Wang Chan (obě Čína) 348,75, 3. Palmerová (USA) 343,75.
Synchro: 1. Š‘ Tching-mao, Wang Chan (Čína) 326,40, 2. Abelová, Citriniová-Beaulieuová (Kan.) 300,78, 3. Punzelová, Hentschelová (Něm.) 284,97
10 m věž: 1. Čchüan Chung-čchan 466,20, 2. Čchen Jü-si (obě Čína) 425,40, 3. Wuová (Austr.) 371,40.
Synchro: 1. Čchen Jü-si, Čang Ťia-čchi (Čína) 363,78, 2. Parrattová, Schnellová (USA) 310,80, 3. Garcíaová, Lozaová (Mex.) 299,70

SKOKY NA TRAMPOLÍNĚ

MUŽI - 1. Litvinovič (Běl.) 61,725, 2. Tung Tung (Čína) 61,235, 3. Schmidt (N. Zél.) 60,675
ŽENY - 1. Ču Süe-jing 56,635, 2. Liou Ling-ling (obě Čína) 56,350, 3. Pageová (Brit.) 55,735

S O F T B A L L

O 3. místo: Kanada-Mexiko 3:2. Finále: Japonsko-USA 2:0

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

MUŽI
Prostná: 1. Dolgopjat (Izr.) 14,933, 2. Zapata (Šp.) 14,933, 3. Siao Žuo-tchen (Čína) 14,766.
Bradla: 1. Cou Ťing-jüan (Čína) 16,233, 2. Dauser (Něm.) 15,700, 3. Arican (Tur.) 15,633.
Přeskok: 1. Sin Čahwan (Kor.) 14,783, 2. Abljazin (Rus.) 14,783, 3. Davtjan (Arm.) 14,733.
Hrazda: 1. Hašimoto (Jap.) 15,066, 2. Srbič (Chor.) 14,900, 3. Nagornyj (Rus.) 14,533.
Kůň našíř: 1. Whitlock (Brit.) 15,583, 2. Lee Čch‘-kchaj (Tchaj-wan) 15,400, 3. Kaja (Jap.) 14,900.
Kruhy: 1. Liou Jang 15,500, 2. Jou Chao (oba Čína) 15,300, 3. Petrunias (Řec.) 15,200.
Víceboj: 1. Hašimoto (Jap.) 88,465, 2. Žuo-tcheng (Čína) 88,065, 3. Nagornyj (Rus.) 88,031, ...57. JESSEN 75,331.
Víceboj, družstva: 1. Rusko (Abljazin, Běljavskij, Dalalojan, Nagornyj) 262,500 b., 2. Japonsko (Hašimoto, Kaja, Kitazono, Tanigawa) 262,397, 3. Čína (Lin Čchao-pchan, Sun Wej, Siao Žuo-tcheng, Cou Ťing-jüan) 261,894

ŽENY
Prostná: 1. Careyová (USA) 14,366, 2. Ferrariová (It.) 14,200, 3. Melnikovová (Rus.) a Murakamiová (Jap.) obě 14,166.
Bradla: 1. Derwaelová (Bel.) 15,200, 2. Iljankovová (Rus.) 14,833, 3. Leeová (USA) 14,500.
Přeskok: 1. Andradeová (Braz.) 15,083, 2. Skinnerová (USA) 14,916, 3. Jo So-čong (Kor.) 14,733.
Kladina: 1. Kuan Čchen-čchen 14,633, 2. Tchang Si-ťing (obě Čína) 14,233, 3. Bilesová (USA) 14,000.
Víceboj: 1. Leeová (USA) 57,433, 2. Andradeová (Braz.) 57,298, 3. Melnikovová (Rus.) 57,199, ...73. HOLASOVÁ 47,132.
Víceboj, družstva: 1. Rusko (Achajmovová, Listunovová, Melnikovová, Urazovová) 169,528 b., 2. USA (Bilesová, Chilesová, Leeová, McCallumová) 166,096, 3. V. Británie (Jennifer Gadirovová, Jessica Gadirovová, Kinsellaová, Morganová) 164,096

SPORTOVNÍ LEZENÍ

MUŽI - 1. Ginés (Šp.) 28 (1x7x4), 2. Coleman (USA) 30 (6x1x5), 3. Schubert (Rak.) 35 (7x5x1), …6. ONDRA 48 (4x6x2)

ŽENY - 1. Garnbretová (Slovin.) 5 (5x1x1), 2. Nonakaová 45 (3x3x5), 3. Nogučiová (obě Jap.) 64 (4x4x4)

SPORTOVNÍ STŘELBA

MUŽI
Vzduchová pistole: 1. Forúghí (Írán) 244,8, 2. Mikec (Srb.) 237,9, 3. Pchang Wej (Čína).
Vzduchová puška: 1. Shaner (USA) 251,6, 2. Šeng Li-chao 250,9, 3. Jang Chao-žan (oba Čína), ...14. PŘÍVRATSKÝ, 19. HRČKULÁK.
Rychlopalná pistole: 1. Quiquampoix (Fr.) 34, 2. Pupo (Kub.) 29, 3. Li Jüe-chung (Čína).
Skeet: 1. Hancock (USA) 59, 2. Hansen (Dán.) 55, 3. Al Rašidí (Kuv.), ...7. TOMEČEK.
Trap: 1. LIPTÁK 43+7 v rozstřelu, 2. KOSTELECKÝ 43+6, 3. Coward Holley (Brit.).
Libovolná malorážka 3x40: 1. Čang Čchang-chung (Čína) 466,0, 2. Kamenskij (Rus.) 464,2, 3. Sebič (Srb.), ...16. PŘÍVRATSKÝ, 17. NYMBURSKÝ oba 1169

ŽENY
Vzduchová pistole: 1. Bacaraškinová (Rus.) 240,3, 2. Kostadinovová (Bulh.) 239,4, 3. Ťiang Žan-sin (Čína).
Vzduchová puška: 1. Jang Čchien (Čína) 251,8, 2. Galašinová (Rus.) 251,1, 3. Christenová (Švýc.), ...41. ŠAROUNOVÁ.
Sportovní pistole: 1. Bacaraškinová (Rus.) 38+4 v rozstřelu, 2. Kim Min-čung (Kor.) 38+1, 3. Siao Ťiažuejsüan (Čína).
Skeet: 1. Englishová (USA) 56, 2. Bacosiová (It.) 55, 3. Meng Wej (Čína), ...14. ŠUMOVÁ.
Trap: 1. Rehák Štefečeková (SR) 43, 2. Browningová (USA) 42, 3. Perilliová (San Mar.).
Sportovní malorážka 3x40: 1. Christenová (Švýc.) 463,9, 2. Zykovová 461,9, 3. Karimovová (obě Rus.), ...24. ŠAROUNOVÁ

SMÍŠENÁ DRUŽSTVA
Vzduchová pistole
, finále: Pchang Wej, Ťiang Žansin (Čína)-Černousov, Bacaraškinová (Rus.) 16:14, o 3. místo: Omelčuk, Kostevyčová (Ukr.)-Mikec, Arunovičová (Srb.) 16:12.
Vzduchová puška, finále: Jang Chao-žan, Jang Čchien (Čína)-Kozeniesky, Tuckerová (USA) 17:13, o 3. místo: Kamenskij, Karimovová (Rus.)-Nam Te-jun, Kwon Un-či (Kor.) 17:9, ...25. HRČKULÁK, ŠAROUNOVÁ.
Trap, finále: Fernández, Gálvezová (Šp.)-Berti, Perilliová (San Mar.) 41:40, o 3. místo: Burrows, Bernauová (USA)Varga, Rehák Štefečeková (SR) 42:42, v rozstřelu 3:2

STOLNÍ TENIS

MUŽI
Dvouhra, 1. kolo: JANČAŘÍK-Chadráví (Saúd. Ar.) 4:0 (9, 5, 4, 4), ŠIRUČEK nenastoupil kvůli pozitivnímu testu na covid, 2. kolo: Gerassimenko (30-Kaz.)-JANČAŘÍK 4:3 (-3, -6, 7, 8, -2, 9, 4), finále: Ma LungFan Čen-tung (oba Čína) 4:2 (4, -10, 8, 9, -3, 7), o 3. místo: Ovtcharov (Něm.)-Lin Jün-ťü (Tchaj-wan) 4:3 (11,- 9, -6, 4, -4, 13, 7)
Družstva, finále: Čína-Německo 3:0 (Sü Sin, Ma Lung-Boll, Franziska 3:0, Fan Čen-tung-Ovtcharov 3:2, Ma Lung-Boll 3:1), o 3. místo: Japonsko-J. Korea 3:1 (Niwa, Mizutani-I Sang-so, Čong Jong-sik 3:1, Harimoto-Čang U-čin 3:1, Niwa-Čong Jong-sik 0:3, Mizutani-Čang U-čin 3:0).

ŽENY
Dvouhra, 2. kolo: Paranangová (Thaj.)-MATELOVÁ 4:2 (-9, 5, 6, -9, 8, 8), finále: Čchen Meng-Sun Jing-ša (obě Čína) 4:2 (-9, 6, 4, -5, 4, 9), o 3. místo: Itóová (Jap.)-Mengyu Yu (Sing.) 4:1 (-6, 8, 7, 7, 6)
Družstva, finále: Čína-Japonsko 3:0 (Čchen Meng, Wang Man-jü-Išikawaová, Hiranová 3:1, Sun Jing-šaItóová 3:1, Wang Man-jü-Hiranová 3:0). O 3. místo: Hongkong-Německo 3:1 (Ho Ching Lee, Hoi Kem Doo-Soljaová, Shan Xiaona 1:3, Wai Yam Minnie Soo-Ying Han 3:1, Hoi Kem Doo-Soljaová 3:0, Wai Yam Minnie Soo-Shan Xiaona 3:0)

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA
Finále: Mizutani, Itóová (Jap.)-Sü Sin, Liou š‘-wen (Čína) 4:3 (-5, -7, 8, 9, 9, -6, 6), o 3. místo: Lin Jün ťü, Čcheng I-čching (Tchaj-wan)-Lebesson, Yuan Jia Nan (Fr.) 4:0 (8, 7, 8, 5)

SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ

Dvojice, finále: 1. Kolesničenková, Romašinová (Rus.) 195,9079, 2. Chuang Süe-čchen, Sun Wen-jen (Čína) 192,4499, 3. Fjedinová, Savčuková (Ukr.) 189,4620.
Družstva: 1. Rusko (Čigirevová, Goljadkinová, Kolesničenková, Komarová, Packevičová, Romašinová, Šiškinová, Surochinová) 196,0979, 2. Čína 193,5310, 3. Ukrajina 190,3018

S U R F I N G

Muži: 1. Ferreira (Braz.), 2. Igaraši (Jap.), 3. Wright (Austr.)
Ženy: 1. Mooreová (USA), 2. Buitendagová (JAR), 3. Cuzukiová (Jap.)

Š E R M

MUŽI
Fleret, finále: Cheung Ka Long (Hong.)-Garozzo (It.) 15:11, o 3. místo: CHOUPENITCH-Šikine (Jap.) 15:8.

Družstva, finále: Francie (Lefort, Le Péchoux, Mertine, Pauty)-Rusko (A. Borodačov, K. Borodačov, Mylnikov, Safi n) 45:28, o 3. místo: USA (Imboden, Itkin, Massialas, Meinhardt)-Japonsko45:31
Kord, finále: Cannone (Fr.)-Siklósi (Maď.) 15:10, o 3. místo: Rejzlin (Ukr.)-Santarelli (It.) 15:12, . ..25. JURKA.
Družstva, finále: Japonsko (Kano, Minobe, Ujama, Jamada)-Rusko (Bida, Chodos, Glazkov, Suchov) 45:36, o 3. místo: J. Korea (Kwon Jong-čun, Ma Se-kon, Pak Sang-jong, Song Če-ho)Čína 45:42
Šavle, finále: Szilágyi (Maď.)-Samele (It.) 15:7, o 3. místo: Kim Čung-hwan (Kor.)-Bazadze (Gruz.) 15:11.
Družstva, finále: J. Korea (Ku Pong-il, O Sang-uk, Kim Čung-hwan, Kim Čon-ho)-Itálie (Curatoli, Montano, Berre, Samele) 45:26, o 3. místo: Maďarsko (Szilágyi, Gémesi, Szatmári, Decsi)Německo 45:40

ŽENY
Fleret, finále: Kieferová (USA)-Děriglazovová (Rus.) 15:13, o 3. místo: Korobejnikovová (Rus.)-Volpiová (It.) 15:14.
Družstva, finále: Rusko (Korobejnikovová, Martjanovová, Zagidullinová, Děriglazovová)-Francie (Blazeová, Guyartová, Ranvierová, Thibusová) 45:34, o 3. místo: Itálie (Errigová, Batiniová, Volpiová, Cipressaová)-USA 45:23
Kord, finále: Sun I-wen (Čína)-Popescuová (Rum.) 11:10, o 3. místo: Lehisová (Est.)-Murtasajevová (Rus.) 15:8.
Družstva, finále: Estonsko (Běljajevová, Lehisová, Kirpuová, Embrichová)-J. Korea (Čche In-čong, Kang Jong-mi, Song Se-ra, I Hje-in) 36:32, o 3. místo: Itálie (Fiamingová, Isolaová, Navarriaová, Santucciová)-Čína 23:21
Šavle, finále: Pozdňakovová-Veliká (obě Rus.) 15:11, o 3. místo: Brunetová (Fr.)-Mártonová (Maď.) 15:6.
Družstva, finále: Rusko (Nikitinová, Pozdňakovová, Veliká, Ševelevová)-Francie (Balzerová, Berderová, Brunetová, Lembachová) 45:41, o 3. místo: J. Korea (Kim Či-jon, So Či-jon, Jun Či-so)-Itálie 45:42

T A E K W O N D O

MUŽI
Do 58 kg: 1. Dell‘Aquila (It.), 2. Džandúbí (Tun.), 3. Artamonov (Rus.) a Čang Čun (Kor.).
Do 68 kg: 1. Rašitov (Uzb.), 2. Sinden (Brit.), 3. Čao Šuaj (Čína) a Recber (Tur.).
Do 80 kg: 1. Chramcov (Rus.), 2. Šarabatí (Jord.), 3. Kanaet (Chor.) a Aisá (Eg.).
Nad 80 kg: 1. Larin (Rus.), 2. Georgievski (Sev. Mak.), 3. In Kjo-ton (Kor.) a Castillo (Kuba)

ŽENY
Do 49 kg: 1. Vongpattanakitová (Thaj.), 2. Cerezová (Šp.), 3. Sembergová (Izr.) a Bogdanovičová (Srb.).
Do 57 kg: 1. Zoloticová (USA), 2. Mininová (Rus.), 3. Lo Chia-ling (Tchaj-wan) a Ilgunová (Tur.).
Do 67 kg: 1. Jeličová (Chor.), 2. Williamsová (Brit.), Vahbáová (Eg.) a Gbagbiová (Pob. sl.).
Nad 67 kg: 1. Mandičová (Srb.), 2. I Ta-pin (Kor.), 3. Laurinová (Fr.) a Walkdenová (Brit.)

T E N I S

MUŽI
Dvouhra,
1. kolo: MACHÁČ-J. Sousa (Portug.) 6:7 (5), 6:4, 6:4.
2. kolo: Schwartzman (13-Arg.)-MACHÁČ 6:4, 7:5. O 3. místo: Carreňo (6-Šp.)-Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:7 (6), 6:3. Finále: A. Zverev (4-Něm.)-Chačanov (12-Rus.) 6:3, 6:1.
Čtyřhra, finále: Mektič, Pavič (1-Chor.)-Čilič, Dodig (Chor.) 6:4, 3:6, 10:6. O 3. místo: Daniell, Venus (N. Zél.)-Krajicek, Sandgren (USA) 7:6 (3), 6:2

ŽENY
Dvouhra,
1. kolo: KREJČÍKOVÁ (8)-Dijasová (Kaz.) 5:2 skreč, VONDROUŠOVÁ-Bertensová (16-Niz.) 6:4, 3:6, 6:4, KAR. PLÍŠKOVÁ (5)-Cornetová (Fr.) 6:1, 6:3, KVITOVÁ (10)-Paoliniová (It.) 6:4, 6:3.
2. kolo: PLÍŠKOVÁ-Suárezová (Šp.) 6:3, 6:7 (0), 6:1, KREJČÍKOVÁ-Fernandezová (Kan.) 6:2, 6:4, VONDROUŠOVÁ-Buzarnescuová (Rum.) 6:1, 6:2, Van Uytvancková (Bel.)-KVITOVÁ 5:7, 6:3, 6:0.
3. kolo: VONDROUŠOVÁ-Ósakaová (2-Jap.) 6:1, 6:4, Giorgiová (It.)-PLÍŠKOVÁ (5) 6:4, 6:2, Bencicová (9-Švýc.)-KREJČÍKOVÁ 1:6, 6:2, 6:3.
Čtvrtfinále: VONDROUŠOVÁ-Badosaová (Šp.) 6:3, skreč.
Semifinále: VONDROUŠOVÁ-Svitolinová (4-Ukr.) 6:3, 6:1.
O 3. místo: Svitolinová-Rybakinová (15-Kaz.) 1:6, 7:6 (5), 6:4. Finále: Bencicová-VONDROUŠOVÁ 7:5, 2:6, 6:3
Čtyřhra,
1. kolo: KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ (1)-Hsieh Jü-čche, Hsu Čche-jü (Tchaj-wan) 6:2, 6:1, KAR. PLÍŠKOVÁ, VONDROUŠOVÁ-Čeng Saj-saj, Tuan Jing-jing (Čína) 6:2, 6:1.
2. kolo: KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ-Badosaová, Sorribesová (Šp.) 6:2, 5:7, 10:5, Pigossiová, Stefaniová (Braz.)- PLÍŠKOVÁ, VONDROUŠOVÁ 2:6, 6:4, 13:11.
Čtvrtfinále: KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ-Bartyová, Sandersová (6-Austr.) 3:6, 6:4, 10:7.
Semifinále: KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ-Kuděrmětovová, Vesninová (Rus.) 6:3, 3:6, 10:6.
O 3. místo: Pigossiová, StefaniováKuděrmětovová, Vesninová 4:6, 6:4, 11:9. Finále: KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ-Bencicová, Golubicová (Švýc.) 7:5, 6:1

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA
Finále: Pavljučenkovová, Rubljov (4-Rus.)-Vesninová, Karacev (Rus.) 6:3, 6:7 (5), 13:11, o 3. místo: Bartyová, Peers (Austr.)-Stojanovičová, Djokovič (Srb.) bez boje

T R I A T L O N

MUŽI - 1. Blummenfelt (Nor.) 1:45:04, 2. Yee (Brit.) -11, 3. Wilde (N. Zél.) -20
ŽENY - 1. Duffyová (Berm.) 1:55:36, 2. Taylorová-Brownová (Brit.) -1:14, 3. Zaferesová (USA) -1:27, ...30. KUŘÍKOVÁ -8:34, FRINTOVÁ nedokončila
SMÍŠENÁ ŠTAFETA - 1. V. Británie (Learmonthová, J. Brownlee, TaylorováBrownová, Yee) 1:23:41, 2. USA (Zaferesová, McDowell, Knibbová, Pearson) -14, 3. Francie (Periaultová, Coninx, Beaugrandová, Luis) -23

V E S L O V Á N Í

MUŽI
Skif: 1. Ntuskos (Řec.) 6:40,45, 2. Borch (Nor.) 6:41,66, 3. Martin (Chor.) 6:42,58, ...16. FLEISSNER 7:02,93.
Dvojskif: 1. Boucheron, Androdias (Fr.) 6:00,33, 2. Twellaar, Broenink (Niz.) 6:00,53, 3. Liou Č‘-jü, Čang Liang (Čína) 6:03,63, …13. PODRAZIL, CINCIBUCH 6:32,86.
Dvojskif lehkých vah: 1. McCarthy, O‘Donovan (Ir.) 6:06,43, 2. Rommelmann, Osborne (Něm.) 6:07,29, 3. Oppo, Ruta (It.) 6:14,30, 4. VRAŠTIL, ŠIMÁNEK 6:16,42.
Dvojka bez korm.: 1. V. Sinkovič, M. Sinkovič (Chor.) 6:15,29, 2. Tudosa, Cozmiuc (Rum.) 6:16,58, 3. Vystavel, Sutton (Dán.) 6:19,88.
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Austrálie (Purnell, Turrin, Hargreaves, Hill) 5:42,76, 2. Rumunsko (Tiganescu, Semciuc, Berariu, Pascari) 5:43,13, 3. Itálie (Castaldo, Di Costanzo, Lodo, Vicino) 5:43,60.
Párová čtyřka: 1. Nizozemsko (Uittenbogaard, Wiersma, Wieten, Metsemakers) 5:32,03, 2. V. Británie (Leask, Groom, Barras, Beaumont) 5:33,75, 3. Austrálie (Cleary, Antill, Girdlestone, Letcher) 5:33,97.
Osma: 1. N. Zéland (Mackintosh, Bond, Murray, Brake, Williamson, Wilson, Kirkham, MacDonald, korm. Bosworth) 5:24,64, 2. Německo (Weissenfeld, Follert, Roggensack, Johannesen, Schneider, Jaksch, Schmidt, Ocik, korm. Sauer) 5:25,60, 3. V. Británie (Bugajski, Dawson, George, Sbihi, Elwes, WynneGriffi th, Rudkin, Ford, korm. Fieldman) 5:25,73

ŽENY
Skif: 1. Twiggová (N. Zél.) 7:13,97, 2. Prachacenová (Rus.) 7:17,39, 3. Lobnigová (Rak.) 7:19,72.
Dvojskif: 1. Bodnarová, Radisová (Rum.) 6:41,03, 2. Donoghueová, Osborneová (N. Zél.) 6:44,82, 3. De Jongová, Scheenaardová (Niz.) 6:45,73, ...10. ANTOŠOVÁ, FLEISSNEROVÁ 6:59,19.
Dvojskif lehkých vah: 1. Rodiniová, Cesariniová (It.) 6:47,54, 2. Tarantolaová, Boveová (Fr.) 6:47,68, 3. Paulisová, Keijserová (Niz.) 6:48,03.
Dvojka bez korm.: 1. Gowlerová, Prendergastová (N. Zél.) 6:50,19, 2. Orjabinská, Stěpanovová (Rus.) 6:51,45, 3. Filmerová, Janssensová (Kan.) 6:52,10.
Čtyřka bez kormidelnice: 1. Austrálie (Stephanová, Popaová, Morrisonová, McIntyreová) 6:15,37, 2. Nizozemsko(Hogerwerfová, Florijnová, Cleveringová, Meesterová) 6:15,71, 3. Irsko (Keoghová, Lambeová, Murtaghová, Hegartyová) 6:20,46.
Párová čtyřka: 1. Čína (Čchen Jün-sia, Čang Ling, Lju Jang, Cchuej Siao-tchung) 6:05,13, 2. Polsko (Kobusová-Zawojská, Wieliczková, Sajdaková, Zillmannová) 6:11,36, 3. Austrálie (Thompsonová, Meredithová, Hudsonová, Croninová) 6:12,08.
Osma: 1. Kanada(Romanová, Gruchallová-Wesierská, Roperová, Proskeová, Graingerová, Maileyová, Payneová, Wasteneysová, korm. Kitová) 5:59,13, 2. N. Zéland (Greensladeová, Dykeová, Spoorsová, Bevanová, Prendergastová, K. Gowlerová, Rossová, J. Gowlerová, korm. Shepherd) 6:00,04, 3. Čína (Wang C‘-feng, Wang Jü-wej, Sü Fej, Miao Tchien, Čang Min, Ťü Žuej, Li Ťing-ťing, Kuo Linlin, korm. Te-čchang Čang) 06:01,21

VODNÍ PÓLO

MUŽI - o 3. místo: Maďarsko-Španělsko 9:5. Finále: Srbsko-Řecko 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1)
ŽENY - o 3. místo: Maďarsko-Rusko 11:9. Finále: USAŠpanělsko 14:5 (4:1, 3:3, 5:0, 2:1)

VODNÍ SLALOM

MUŽI
K1: 1. PRSKAVEC 91,63 (0 trest. sekund), 2. Grigar (SR) 94,85 (0), 3. Aigner (Něm.) 97,11 (0).

C1: 1. Savšek (Slovin.) 98,25 (0), 2. ROHAN -3,71 (2), 3. Tasiadis (Něm.) -5,45 (0)

ŽENY
K1: 1. Funková (Něm.) 105,50 (0), 2. Chourrautová (Šp.) -1,13 (0), 3. Foxová (Austr.) -1,23 (4), ...15. MINAŘÍK KUDĚJOVÁ.
C1: 1. Foxová (Austr.) 105,04 (0), 2. Franklinová (Brit.) -3,64 (2), 3. Herzogová (Něm.) -6,09 (2), …6. FIŠEROVÁ -15,95 (4)

V O L E J B A L

MUŽI - o 3. místo: Argentina-Brazílie 3:2 (23, -20, -20, 17, 13). Finále: Francie-Rusko 3:2 (23, 17, -21, -21, 12, nejvíc bodů Ngapeth 26, Patry 15, Clevenot 11 - Michajlov 21, Kljuka 20, Jakovlev2 10).
ŽENY - o 3. místo: Srbsko-J. Korea 3:0 (18, 15, 15). Finále: USA-Brazílie 3:0 (21, 20, 14, nejvíc bodů Drewsová 15, Bartschová-Hackleyová 14, Larsonová 12 -Rodriguesová 11, Bragaová 10, Montibellerová 8)

V Z P Í R Á N Í

MUŽI
Do 61 kg: 1. Li Fa-pin (Čína) 313 (trh 141+nadhoz 172), 2. Irawan (Indon.) 302 (137+165), 3. Son (Kaz.) 294 (131+163).
Do 67 kg: 1. Čchen Li-ťün (Čína) 332 (145+187), 2. Mosquera Lozano (Kol.) 331 (151+180), 3. Zanni (It.) 322 (145+177).
Do 73 kg: 1. Š‘ Č‘-jung (Čína) 364 - světový rekord (166+198), 2. Mayora Pernia (Ven.) 346 (156+190), 3. Abdullah (Indon.) 342 (152+190).
Do 81 kg: 1. Lü Siao-ťün (Čína) 374 (170+204), 2. Bonnat (Dom. rep.) 367 (163+204), 3. Pizzolato (It.) 365 (165+200).
Do 96 kg: 1. ElBach (Katar) 402 (177+225), 2. Vallenilla (Ven.) 387 (177+210), 3. Plesnoj (Gruz.) 387 387 (177+210).
Do 109 kg: 1. Džurajev (Uzb.) 430 kg (193+237), 2. Martirosjan (Arm.) 423 (195+228), 3. Plesnieks (Lot.) 410 (180+230).
Nad 109 kg: 1. Talachadze (Gruz.) 488 kg - světový rekord (223 - SR+ nadhoz 263 - SR), 2. Davúdí (Írán) 441 (200+241), 3. Asád (Sýrie) 424 (190+234), ... ORSÁG (180 kg+0) neklasifikován

ŽENY
Do 49 kg: 1. Chou Č‘-chuej (Čína) 210 (94+116), 2. Mirabaiová (Indie) 202 (87+115), 3. Aisahová (Indon.) 194 (84+110).
Do 55 kg: 1. Diazová (Fil.) 224 (97+127), 2. Liao Čhiou-jün (Čína) 223 (97+126), 3. Činšanlová (Kaz.) 213 (90+123).
Do 59 kg: 1. Kchuo Hsing-čchun (Tchaj-wan) 236 (103+133), 2. Gurjevová (Turk.) 217 (96+121), 3. Andohová (Jap.) 214 (94+120).
Do 64 kg: 1. Charronová (Kan.) 236 (105+131), 2. Bordignonová (It.) 232 (104+128), 3. Čchen Wenchuej (Tchaj-wan) 230 (103+127).
Do 76 kg: 1. Dajomesová Barrerová (Ekv.) 263 (118+145), 2. Nyeová (USA) 249 (111+138), 3. Fuentesová Zavalaová (Mex.) 245 (108+137).
Do 87 kg: 1. Wang Čou-jü (Čína) 270 (120+150), 2. Salazarová (Ekv.) 263 (113+150), 3. Santanaová (Dom. rep.) 256 (116+140).
Nad 87 kg: 1. Li Wenwen (Čína) 320 (140+180), 2. Campbellová (Brit.) 283 (122+161), 3. Roblesová (USA) 282 (128+154)

Z Á P A S

MUŽI
Řecko-římský, do 60 kg: 1. Orta (Kuba), 2. Fumita (Jap.), 3 Wa-li-chan Saj-li-kche (Čína) a Jemelin (Rus.).
Do 67 kg: 1. M. R. Garají (Írán), 2. Nasibov (Ukr.), 3. Stäbler (Něm.) a El Sajíd (Eg.).
Do 77 kg: 1. Lörincz (Maď.), 2. Machmudov (Kyrg.), 3. Jabiku (Jap.) a Husejnov (Ázerb.).
Do 87 kg: 1. Beleňuk (Ukr.), 2. V. Lörincz (Maď.), 3. Kudla (Něm.) a Datunašvili (Srb.).
Do 97 kg: 1. Jevlojev (Rus.), 2. Aleksanjan (Arm.), 3. Michalik (Pol.) a Hadi Saravi (Írán), ... OMAROV vyřazen v 1. kole
Do 130 kg: 1. López (Kuba), 2. Kadžaja (Gruz.), 3. Kayaalp (Tur.) a Semjonov (Rus.)
Volný styl, do 57 kg: 1. Ugujev (Rus.), 2. Ráví (Indie), 3. Gilman (USA) a Sanajev (Kaz.).
Do 65 kg: 1. Otoguro (Jap.), 2. Alijev (Ázerb.), 3. Rašidov (Rus.) a Badžrang (Indie).
Do 74 kg: 1. Sidakov (Rus.), 2. Kadimagomedov (Běl.), 3. Abdurachmonov (Uzb.) a Dake (USA).
Do 86 kg: 1. Taylor (USA), 2. Jazdaní (Írán), 3. Najfonov (Rus.) a Amine (San Mar.).
Do 97 kg: 1. Sadulajev (Rus.), 2. Snyder (USA), 3. Conyedo (It.) a Salas (Kuba).
Do 125 kg: 1. Steveson (USA), 2. Petriašvili (Gruz.), 3. Akgül (Tur.2) a Zarí (Írán)

ŽENY
Volný styl, do 50 kg: 1. Susakiová (Jap.), 2. Sun Janan (Čína), 3. Stadniková (Ázer.) a Hildebrandtová (USA).
Do 53 kg: 1. Mukaidaová (Jap.), 2. Pchang Čchien-jü (Čína), 3. Kaladzinská (Běl.) a Bolortujá (Mong.).
Do 57 kg: 1. R. Kawaiová (Jap.), 2. Kuračkinová (Běl.), 3. Maroulisová (USA) a Nikolovová (Bul.).
Do 62 kg: 1. J. Kawaiová (Jap.), 2. Tynybekovová (Kyrg.), 3. Juseinová (Bulh.) a Koljadenková (Ukr.).
Do 68 kg: 1. Mensahová Stocková (USA), 2. Oborududuová (Nig.), 3. Čerkasovová (Ukr.) a Žumanazarovová (Kyrg.).
Do 76 kg: 1. Rotterová-Fockenová (Něm.), 2. Grayová (USA), 3. Čou Čchien (Čína) a Adarová (Tur.)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud