7. srpna 2021 • 14:05

Úžasné finále oštěpu! Vadlejch získal stříbro, zkušený Veselý má bronz

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Král talentů Matěj Jurásek: „nečeský“ nebojsa s obřím potenciálem
Divadlo Sparta? Nesmysl, tenhle tým měl uspět. Třinecká pohádka skončí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak to je paráda, Česko na olympijských hrách v Tokiu nakonec ještě získalo desátou i jedenáctou medaili! V úžasném závodě zazářili oštěpaři Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý. Vadlejch hodil 86,67 a skončil druhý, osmatřicetiletý veterán Veselý za výkon 85,44 vybojoval třetí příčku. Závod vyhrál Ind Níradž Čopra, největší favorit Němec Johannes Vetter nepostoupil do užšího finále.Po úspěchu oštěpařů má česká výprava v Tokiu na kontě 11 medailí. Díky zisku čtyř zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových zažila nejúspěšnější letní hry v samostatné historii.

Oba čeští oštěpaři o sobě v posledních letech nedávali příliš vědět a ani letošní sezona až dosud nebyla oslnivá. Ale formu načasovali na nejdůležitější závod roku a ukázali, že oštěp je parádní česká disciplína. Trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný v hledišti musel mít radost.

Finále začal nejlépe Čopra, který zvítězil už v kvalifikaci. Ve druhé sérii si vedení upevnil hodem dlouhým 87,58 metru. Třetím pokusem dlouhým 85,44 metru se k němu přiblížil Veselý, mistr světa z roku 2013, který tak daleko nehodil posledních pět let.

I Vadlejch si zapsal nejlepší výkon roku. V páté sérii hodil 86,67 metru a získal stříbro stejně jako na mistrovství světa před čtyřmi lety. Veselý si ve svém čtvrtém olympijském finále zopakoval devět let starý bronz z Londýna, který však získal až dodatečně.

Výsledky finále:

Oštěp: 1. Čopra (Indie) 87,58, 2. Vadlejch 86,67, 3. Veselý (oba ČR) 85,44, 4. Weber (Něm.) 85,30, 5. Nadím (Pák.) 84,62, 6. Katkavec (Běl.) 83,71, 7. Mardare (Mold.) 83,30, 8. Etelatalo (Fin.) 83,28.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud