Jan Podroužek
18. července 2012 • 16:42

Seriál Sportu: Neymar se vydává pokořit španělskou nadvládu

TOP VIDEA
RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou
LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skoro každý, kdo se zajímá o fotbal, musí tohle jméno dobře znát. Neymar, brazilský fotbalový zázrak, předvádí na hřišti prvky, které mají možná fyzikální vysvětlení, každopádně prakticky nejdou napodobit. Dvacetiletý kouzelník bude jednou z hvězd londýnské olympiády, které představuje deník Sport tento týden v seriálu.Ve čtvrtek si můžete přečíst o mladíkovi, který vždycky na svých kopačkách ladně uspí míč, který může plandat volně ve vzduchu nebo se neposedně kutálet po trávě. To, co je s ním schopný předvést, je ta část představení, která diváky nepustí od obrazovek.

Je otázka, jestli mu podobné kousky dovoluje pouze brazilská liga, která je o něco volnější ve smyslu defenzivním a úžasný fotbalista má tak přece jen víc prostoru pro svoje triky. Zkrotí ho evropský fotbalový styl?

O angažmá na starém kontinentu Neymar v Londýně hrát nebude. I kdyby na Hrách naprosto vyhořel, o jeho schopnostech jsou přesvědčené všechny velkokluby ze Španělska, Anglie nebo Itálie.

Neymar bude kouzlit hlavně proto, aby umlčel „červenou fúrii“. Aby srazil španělský nároďák z trůnu alespoň na tomhle turnaji. Na turnaji, jehož vítězství Brazílie ještě nepoznala.

Londýn ukáže, jestli, dovede mladý zázrak „kanárky“ poprvé k olympijskému zlatu, jestli pokoří svrchované španělské vládce.

Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem
Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze