Jan Podroužek
18. července 2012 • 16:42

Seriál Sportu: Neymar se vydává pokořit španělskou nadvládu

TOP VIDEA
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skoro každý, kdo se zajímá o fotbal, musí tohle jméno dobře znát. Neymar, brazilský fotbalový zázrak, předvádí na hřišti prvky, které mají možná fyzikální vysvětlení, každopádně prakticky nejdou napodobit. Dvacetiletý kouzelník bude jednou z hvězd londýnské olympiády, které představuje deník Sport tento týden v seriálu.Ve čtvrtek si můžete přečíst o mladíkovi, který vždycky na svých kopačkách ladně uspí míč, který může plandat volně ve vzduchu nebo se neposedně kutálet po trávě. To, co je s ním schopný předvést, je ta část představení, která diváky nepustí od obrazovek.

Je otázka, jestli mu podobné kousky dovoluje pouze brazilská liga, která je o něco volnější ve smyslu defenzivním a úžasný fotbalista má tak přece jen víc prostoru pro svoje triky. Zkrotí ho evropský fotbalový styl?

O angažmá na starém kontinentu Neymar v Londýně hrát nebude. I kdyby na Hrách naprosto vyhořel, o jeho schopnostech jsou přesvědčené všechny velkokluby ze Španělska, Anglie nebo Itálie.

Neymar bude kouzlit hlavně proto, aby umlčel „červenou fúrii“. Aby srazil španělský nároďák z trůnu alespoň na tomhle turnaji. Na turnaji, jehož vítězství Brazílie ještě nepoznala.

Londýn ukáže, jestli, dovede mladý zázrak „kanárky“ poprvé k olympijskému zlatu, jestli pokoří svrchované španělské vládce.

Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem
Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze