Jan Podroužek
18. července 2012 • 16:42

Seriál Sportu: Neymar se vydává pokořit španělskou nadvládu

TOP VIDEA
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skoro každý, kdo se zajímá o fotbal, musí tohle jméno dobře znát. Neymar, brazilský fotbalový zázrak, předvádí na hřišti prvky, které mají možná fyzikální vysvětlení, každopádně prakticky nejdou napodobit. Dvacetiletý kouzelník bude jednou z hvězd londýnské olympiády, které představuje deník Sport tento týden v seriálu.Ve čtvrtek si můžete přečíst o mladíkovi, který vždycky na svých kopačkách ladně uspí míč, který může plandat volně ve vzduchu nebo se neposedně kutálet po trávě. To, co je s ním schopný předvést, je ta část představení, která diváky nepustí od obrazovek.

Je otázka, jestli mu podobné kousky dovoluje pouze brazilská liga, která je o něco volnější ve smyslu defenzivním a úžasný fotbalista má tak přece jen víc prostoru pro svoje triky. Zkrotí ho evropský fotbalový styl?

O angažmá na starém kontinentu Neymar v Londýně hrát nebude. I kdyby na Hrách naprosto vyhořel, o jeho schopnostech jsou přesvědčené všechny velkokluby ze Španělska, Anglie nebo Itálie.

Neymar bude kouzlit hlavně proto, aby umlčel „červenou fúrii“. Aby srazil španělský nároďák z trůnu alespoň na tomhle turnaji. Na turnaji, jehož vítězství Brazílie ještě nepoznala.

Londýn ukáže, jestli, dovede mladý zázrak „kanárky“ poprvé k olympijskému zlatu, jestli pokoří svrchované španělské vládce.

Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem
Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze