Jan Podroužek
18. července 2012 • 16:42

Seriál Sportu: Neymar se vydává pokořit španělskou nadvládu

TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skoro každý, kdo se zajímá o fotbal, musí tohle jméno dobře znát. Neymar, brazilský fotbalový zázrak, předvádí na hřišti prvky, které mají možná fyzikální vysvětlení, každopádně prakticky nejdou napodobit. Dvacetiletý kouzelník bude jednou z hvězd londýnské olympiády, které představuje deník Sport tento týden v seriálu.Ve čtvrtek si můžete přečíst o mladíkovi, který vždycky na svých kopačkách ladně uspí míč, který může plandat volně ve vzduchu nebo se neposedně kutálet po trávě. To, co je s ním schopný předvést, je ta část představení, která diváky nepustí od obrazovek.

Je otázka, jestli mu podobné kousky dovoluje pouze brazilská liga, která je o něco volnější ve smyslu defenzivním a úžasný fotbalista má tak přece jen víc prostoru pro svoje triky. Zkrotí ho evropský fotbalový styl?

O angažmá na starém kontinentu Neymar v Londýně hrát nebude. I kdyby na Hrách naprosto vyhořel, o jeho schopnostech jsou přesvědčené všechny velkokluby ze Španělska, Anglie nebo Itálie.

Neymar bude kouzlit hlavně proto, aby umlčel „červenou fúrii“. Aby srazil španělský nároďák z trůnu alespoň na tomhle turnaji. Na turnaji, jehož vítězství Brazílie ještě nepoznala.

Londýn ukáže, jestli, dovede mladý zázrak „kanárky“ poprvé k olympijskému zlatu, jestli pokoří svrchované španělské vládce.

Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem
Pohodička na brazilském tréninku... Marcelův syn Enzo si hraje s hvězdným Neymarem

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze