30. července 2012 • 08:16

Emmons přiznává: Po Pekingu snů a dceři se mi změnila motivace

Autor: ,
TOP VIDEA
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před čtyřmi lety v Pekingu šokovala zlatem a stříbrem. Na právě probíhající olympiádě nakonec vykřesala „pouze“ čtvrté místo. Česká elitní střelkyně Kateřina Emmons sama přiznává, že po již prožitém sportovním snu hledá potřebnou motivaci stále obtížněji. „Ale táta mi řekl, že za daných podmínek bere bramborovou jako malej zázrak,“ usmívá se 28letá rodačka z Plzně.Ač má ráda napětí velkých závodů a v soutěžení pod tlakem si libuje, tentokrát se Kateřina Emmons nemohla docela dlouho probudit do olympijského závodu.

„Byla jsem málo nabuzená. Byla jsem si vědoma, že už svoje z minulé a předminulé olympiády mám. Teď jsem nevěděla přesně, jak se k tomu najednou postavit,“ říkala trojnásobná medailistka z Her po čtvrtém místě ve vzduchovce, o které zabojovala nejvíc právě v okamžiku, když se dostala pod tlak.

Pekingskému úspěchu předcházela svatba. Přípravě na Londýn zase narození dcery a nález rakoviny v těle jejího manžela. „Bylo to složité období,“ říká střelkyně.

Už i kvůli tomu, že byla nucena odkrojit si ze své pravidelné tréninkové dávky. „Rodinný život nechci nikdy obětovat sportu. Ani teď se to nestane. Mohla bych ještě závodit naplno, ale to by Julinka musela být pořád s chůvou. Proč bychom ji pak měli? Ani bychom si ji neužili,“ říká odhodlaně šťastná maminka. „Teď je v plánu, abychom spolu určitě byli víc jako rodina.“

Kateřina Emmons si užívala v českém domě i čtvrté místo
Kateřina Emmons si užívala v českém domě i čtvrté místo

OBSÁHLÝ EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S KATEŘINOU EMMONS ČTĚTE V DNEŠNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT!

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze