30. července 2012 • 08:16

Emmons přiznává: Po Pekingu snů a dceři se mi změnila motivace

Autor: ,
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před čtyřmi lety v Pekingu šokovala zlatem a stříbrem. Na právě probíhající olympiádě nakonec vykřesala „pouze“ čtvrté místo. Česká elitní střelkyně Kateřina Emmons sama přiznává, že po již prožitém sportovním snu hledá potřebnou motivaci stále obtížněji. „Ale táta mi řekl, že za daných podmínek bere bramborovou jako malej zázrak,“ usmívá se 28letá rodačka z Plzně.Ač má ráda napětí velkých závodů a v soutěžení pod tlakem si libuje, tentokrát se Kateřina Emmons nemohla docela dlouho probudit do olympijského závodu.

„Byla jsem málo nabuzená. Byla jsem si vědoma, že už svoje z minulé a předminulé olympiády mám. Teď jsem nevěděla přesně, jak se k tomu najednou postavit,“ říkala trojnásobná medailistka z Her po čtvrtém místě ve vzduchovce, o které zabojovala nejvíc právě v okamžiku, když se dostala pod tlak.

Pekingskému úspěchu předcházela svatba. Přípravě na Londýn zase narození dcery a nález rakoviny v těle jejího manžela. „Bylo to složité období,“ říká střelkyně.

Už i kvůli tomu, že byla nucena odkrojit si ze své pravidelné tréninkové dávky. „Rodinný život nechci nikdy obětovat sportu. Ani teď se to nestane. Mohla bych ještě závodit naplno, ale to by Julinka musela být pořád s chůvou. Proč bychom ji pak měli? Ani bychom si ji neužili,“ říká odhodlaně šťastná maminka. „Teď je v plánu, abychom spolu určitě byli víc jako rodina.“

Kateřina Emmons si užívala v českém domě i čtvrté místo
Kateřina Emmons si užívala v českém domě i čtvrté místo

OBSÁHLÝ EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S KATEŘINOU EMMONS ČTĚTE V DNEŠNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT!

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze