1. srpna 2012 • 07:17

Uzbekistán, Mongolsko, všichni mají medaili. Ukončí čekání Česka Hradilek?

Autor: , ,
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přes čtyřicet zemí už může jásat. Takový počet států si po dosavadním průběhu olympiády v Londýně připsal minimálně jednu medaili. Uzbekistán, Mongolsko, Ázerbájdžán. Jen česká výprava stále čeká. Urve první medaili kajakář Vavřinec Hradilek, jehož rozhodující jízdy přijdou na řadu dnes odpoledne?Z výkonů českých sportovců zatím převažují mírné rozpaky. Vyřazení Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka v prvním kole tenisového pavouku, zdravotní problémy Petry Kvitové, dvě prohry basketbalistek.

Medaili nepřineslo ani čtvrté místo Kateřiny Emmons a osmá příčka druhé střelkyně Lenky Maruškové.

Zatímco například slovenská výprava už slaví dva cenné kovy (bronz střelkyně Bartekové a kanoisty Martikána), v Českém domě se na první velký úspěch stále čeká. V medailovém pořadí svítí jen prázdné kolonky.

Na paniku je zatím stále dost času, žhaví medailoví kandidáti z české výpravy ještě na řadu přijdou. Střelkyni Maruškovou, stříbrnou medailistku z Atén 2004, čeká její lepší disciplína – sportovní pistole. V ní je světovou jedničkou, ve všech třech závodech Světového poháru stála na stupních vítězů, byla druhá v Miláně a třetí v Londýně a Mnichově.

Kajakář Vavřinec Hradilek testovací soutěž na olympijském sportovišti dokonce vyhrál a v nedělní kvalifikaci ve druhé jízdě brzdil, aby nemusel do semifinále z prvního místa. Dvojnásobnou olympijskou vítězku Štěpánku Hilgertovou i obhájce stříbra na deblkanoii Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka čekají závody ve čtvrtek.

Zklamané české basketbalistky po prohře s TureckemZklamané české basketbalistky po prohře s Tureckem
„Všechny považuju za možné medailisty, věřím jim všem,“ říká šéftrenér slalomářů Jiří Pultera. „Trať je tady hodně těžká. Záleží na tom, jestli se vám povedou nájezdy na prvních bránách. Když ne, pak už se to veze celý. Slalom je hodně nevyzpytatelný, občas je to trochu o náhodě, štěstí.“

I proto je vodáky lepší počítat do kategorie možných medailistů. Judista Lukáš Krpálek sice patří mezi favority, ale má pořádně těžký los s dvěma mistry světa. Na úvod ho čeká ten bývalý, Takamasa Anai. „Půjdu ho zmasakrovat,“ říká bronzový medailista z mistrovství světa.

Ke konci týdne pak přijde čas největších favoritů, v pátek závodí ve skifu Ondřej Synek, v sobotu Mirka Knapková. U nich už by však finále bez medaile bylo opravdovým zklamáním.

 Česko a Londýn 2012
Nejlepší umístění
4. místo Kateřina Emmons (vzduchovka)
5. místo Stanislav Ježek (kanoe)
6. místo Jan Sychra (skeet)
8. místo Lenka Marušková (vzduchová pistole)

Zklamání
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek (vypadli v 1. kole tenisové dvouhry)
Basketbalisty (dvě prohry ve skupině)

 

Tomáš Berdych vypadl na olympijském turnaji hned v prvním kole.
Tomáš Berdych vypadl na olympijském turnaji hned v prvním kole.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze