3. srpna 2012 • 10:13

VIDEO: Hilgertová v Českém domě: Čtvrté místo není jako medaile

Autor:
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že na věku nezáleží, pakliže to máte v paži, dokázala česká kajakářka Štěpánka Hilgertová. Na své šesté olympiádě atakovala stupně vítězů a možnou třetí medaili v kariéře, nakonec skončila o dvě vteřiny čtvrtá. „Čtvrté místo ale není jako medaile,“ uznala při návštěvě Českého domu v Londýně. A když tedy dostala alespoň medaili útěchy od fanoušků, dojalo ji to k slzám.Všem kritikům poukazující na její věk (44 let) vrátila úder.  Pár hodin poté, co v Lee Valley White Watter Centre kajakářka Štěpánka Hilgertová útočila na svou třetí medaili v kariéře, dorazila i do Českého domu v Londýně za fanoušky.

„To je moment, kdy čtvrté místo má stejnou hodnotu jako medailové,“ uvítal ji moderátor Petr Svěcený, který narážel na její vystoupení, kdy ji dvě vteřiny dělily od bronzu.

 Jenže Hilgertová kontrovala „Tak to určitě nemá. Budu oponovat. Děkuju ale fanouškům, udělala jsem vše, co bylo v mých silách, doufám, že jsem obstála a mrzí mě, že jsem vás nemohla potěšit tou medailí,“ přiznala. Z kotle fanoušků se ji však ozvalo nazpět: „Nevadí.“

Štěpánka Hilgertová v českém olympijském domě
480p 360p 240p

Hilgertová překvapila hlavně po semifinálové jízdě, kdy se těsně vešla do elitní skupiny. Tam už ale jela přesvědčivěji a málem získala druhou českou medaili.

„Strašně moc jsem chtěla, tím to bylo,“ vysvětlovala své zlepšení zkušená kajakářka. „Semifinále není závod, to je jízda o postup někam. Alespoň, že to bylo lepší, je pro mě satisfakce. Je mi líto, že to ještě nebylo lepší o ty dvě vteřiny,“ přičemž na závěr pochválila i atmosféru.

Hilgertová ukázala, že i přes svůj věk může konkurovat nejlepšímHilgertová ukázala, že i přes svůj věk může konkurovat nejlepším

„Takovou atmosféru jsem už dlouho nezažila. Poslední olympiády se s Londýnem nedají srovnat. Tady to bylo super,“ dodala.

A aby ji to ale nemrzelo, dostala nakonec i od moderátora Petra Svěceného zlatou medaili fanoušků, což ji dojalo až k slzám. Dokonce natolik, že se musela na chvíli i otočit zády k divákům, aby setřela slzy.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze