Jachtařka Fenclová má finále blízko, stále jezdí na osmém místě | iSport.cz
3. srpna 2012 • 18:57

Jachtařka Fenclová má finále blízko, stále jezdí na osmém místě

Autor: ČTK
Veronika Fenclová se svou lodí ve třídě Laser Radial v olympijské regatě
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jachtařka Veronika Fenclová zůstala po osmi rozjížďkách olympijské regaty v třídě Laser Radial na osmém místě. Jednatřicetiletá Češka je před závěrečnými dvěma rozjížďkami blízko postupu do finálové jízdy pro deset nejlepších.Fenclové se po dni volna příliš nevydařila dnešní úvodní jízda, v níž skončila sedmnáctá. Poté ale zajela šestý čas a zůstala celkově osmá s 63 body.

Jachtařky čekají ještě dvě rozjížďky v sobotu a pak v pondělí finálová jízda pro deset nejlepších, jež se boduje dvojnásobně. Vyrovnané pořadí vede Evi van Ackerová z Belgie (23) před Annalise Murphyovou z Irska (24) a Nizozemkou Marit Bouwmeesterovou (26).

Desátou rozjížďkou ve třídě Finn skončila olympijská regata v Dorsetu pro Michala Maiera, jenž byl ve 48 letech nejstarším českým účastníkem her. Na svých pátých OH obsadil 21. pozici a o čtyři místa vylepšil výsledek z Pekingu.

Z druhého místa půjde v této třídě do nedělního finále slavný Brit Ben Ainslie, jenž v domácích vodách usiluje o čtvrté zlato za sebou. Na vedoucího Dána Jonase Högha-Christensena ztrácí dva body. V případě rovnosti rozhoduje výsledek z poslední rozjížďky.

V třídě Laser je Viktor Teplý po osmi jízdách jednatřicátý.

 
Články odjinud


Články odjinud