4. srpna 2012 • 14:52

Česká sobotní radost: Skifařka Knapková má zlato, Sýkorová vystřílela bronz

Autor: ,
Adéla Sýkorová (vlevo) slaví bronz, Mirka Knapková zlato
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejdřív erupce radosti u vody, o chvíli později i ve střelecké hale. Sobota na londýnské olympiádě byla pro české barvy velmi úspěšná. Skifařka Mirka Knapková nejdříve ve svém finále porazila soupeřky rozdílem třídy a získala letošní první české zlato, o chvíli později pak střelkyně Adéla Sýkorová dokonala senzaci, která začala jejím dopoledním postupem z kvalifikace sportovní malorážky a vybojovala bronz.Úřadující mistryně světa Knapková v posledním veslařském závodu her vyhrála stylem start - cíl o více než tři sekundy před nečekaně druhou Fie Udby Erichsenovou z Dánska. Bronz získala Australanka Kim Crowová.


Knapková se na olympiádě dokázala poprat i s nepřízní osudu, už při první jízdě si totiž obnovila zranění a celou dobu závodila s natrženým svalem. O šťastný konec se vedle její buldočí vůle zasloužil i zkušený lékař Pavel Kolář.

Po projetí cílem skifařku přemohly emoce. Zářila jako sluníčko. Vítězka posledního mistrovství světa a dvojnásobná evropská šampionka konečně dosáhla na poslední vrchol, který jí ve sbírce chyběl. Na břehu jí gratuloval i Ondřej Synek, stříbrný medailista z pátečního závodu mužů.
Bronz střelkyně Sýkorové je v české výpravě bezesporu největším překvapením dosavadního průběhu Her. Sympatická pětadvacetiletá studentka geografie navázala na pekingské stříbro Kateřiny Emmons v této disciplíně, sama byla před čtyřmi roky devatenáctá. Emmons se v Londýně do finále nedostala, po 32. místě v kvalifikaci boj své kolegyně mezi osmičkou nejlepších už jen komentovala pro televizi.

Sýkorovou medaile dokonale zaskočila a příjemný šok jí způsobilo i zjištění, jak vysoká bude její finanční odměna.

"Jaký půl milion? Cože?" divila se. "To si děláte snad srandu! Já se z toho zblázním. Tak jdeme na pivo! Ježíšmarjá, to je dobrý," radovala se bezprostředně.

Bronzová medaile z olympijských her je proto pro pětadvacetiletou střelkyni odměnou za odříkání. Ještě před pár lety totiž uvažovala, že se střílením skončí. "Chtěla jsem s tím seknout, ale pak jsem vydržela a jsem za to strašně ráda," usmívala se rodačka ze Zlína s medailí na krku.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze