Česká sobotní radost: Skifařka Knapková má zlato, Sýkorová vystřílela bronz

Adéla Sýkorová (vlevo) slaví bronz, Mirka Knapková zlato
Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci

Nejdřív erupce radosti u vody, o chvíli později i ve střelecké hale. Sobota na londýnské olympiádě byla pro české barvy velmi úspěšná. Skifařka Mirka Knapková nejdříve ve svém finále porazila soupeřky rozdílem třídy a získala letošní první české zlato, o chvíli později pak střelkyně Adéla Sýkorová dokonala senzaci, která začala jejím dopoledním postupem z kvalifikace sportovní malorážky a vybojovala bronz.

Úřadující mistryně světa Knapková v posledním veslařském závodu her vyhrála stylem start - cíl o více než tři sekundy před nečekaně druhou Fie Udby Erichsenovou z Dánska. Bronz získala Australanka Kim Crowová.

Knapková se na olympiádě dokázala poprat i s nepřízní osudu, už při první jízdě si totiž obnovila zranění a celou dobu závodila s natrženým svalem. O šťastný konec se vedle její buldočí vůle zasloužil i zkušený lékař Pavel Kolář.

Po projetí cílem skifařku přemohly emoce. Zářila jako sluníčko. Vítězka posledního mistrovství světa a dvojnásobná evropská šampionka konečně dosáhla na poslední vrchol, který jí ve sbírce chyběl. Na břehu jí gratuloval i Ondřej Synek, stříbrný medailista z pátečního závodu mužů.
Bronz střelkyně Sýkorové je v české výpravě bezesporu největším překvapením dosavadního průběhu Her. Sympatická pětadvacetiletá studentka geografie navázala na pekingské stříbro Kateřiny Emmons v této disciplíně, sama byla před čtyřmi roky devatenáctá. Emmons se v Londýně do finále nedostala, po 32. místě v kvalifikaci boj své kolegyně mezi osmičkou nejlepších už jen komentovala pro televizi.

Sýkorovou medaile dokonale zaskočila a příjemný šok jí způsobilo i zjištění, jak vysoká bude její finanční odměna.

"Jaký půl milion? Cože?" divila se. "To si děláte snad srandu! Já se z toho zblázním. Tak jdeme na pivo! Ježíšmarjá, to je dobrý," radovala se bezprostředně.

Bronzová medaile z olympijských her je proto pro pětadvacetiletou střelkyni odměnou za odříkání. Ještě před pár lety totiž uvažovala, že se střílením skončí. "Chtěla jsem s tím seknout, ale pak jsem vydržela a jsem za to strašně ráda," usmívala se rodačka ze Zlína s medailí na krku.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.