Pavel Novotný
15. srpna 2012 • 17:05

Pražané, těšte se! Slavný klikující autobus míří do hlavního města

TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0! Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0!
Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do Prahy již dorazili všichni čeští medailisté z úspěšných londýnských olympijských her. Obyvatelé hlavního města se však mohou těšit na návrat dalšího šampiona, který dobyl srdce světové veřejnosti. Červený klikující patrový autobus, který okouzlil Londýn, totiž míří do Prahy. Podle informací serveru idnes.cz by se zde měl objevit již během týdne.Fanoušci netradiční atrakce se mohou na "vytrénovaný" bus přijít podívat na pražský Chodov, kde bude stát před sídlem společnosti Agrofert.

Autobus, který přivedl na svět umělec David Černý, zakoupil miliardář Andrej Babiš za devět milionů korun.

Do vyřízení administrativních záležitostí se mohou Pražané na slavný autobus přijít podívat do centra Prahy. Vystaven bude buď v Muzeu Kampa, nebo přímo v srdci Prahy na Václavském náměstí.

Kliky jako součást sportovní přípravy či třeba trestání v armádě - londýnský doubledecker Davida Černého se pohybuje v několika rovináchKliky jako součást sportovní přípravy či třeba trestání v armádě - londýnský doubledecker Davida Černého se pohybuje v několika rovinách

Zapomeňte však na to, že byste se klikujícímu obru budete moci přiblížit na bezprostřední kontakt.

Stejně jako v Londýně ho bude nepřetržitě hlídat ochranka. Přeci jen cvičící monstrum nemusí být pro veřejnost vždy zcela bezpečné.

O své atrakci promluvil pro idnes i její tvůrce David Černý. "Můj nápad se Babišovi líbil, a tak se rozhodl do toho jít. Zaplatil výrobu s tím, že autobus je teď jeho. Já z toho nemám žádný honorář," říká autor celosvětově proslulého autobusu.

Petra Kvitová pózuje před klikujícím autobusem Davida Černého
Petra Kvitová pózuje před klikujícím autobusem Davida Černého

Témata:  sport, olympiáda, autobus
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze