Pavel Novotný
15. srpna 2012 • 17:05

Pražané, těšte se! Slavný klikující autobus míří do hlavního města

TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do Prahy již dorazili všichni čeští medailisté z úspěšných londýnských olympijských her. Obyvatelé hlavního města se však mohou těšit na návrat dalšího šampiona, který dobyl srdce světové veřejnosti. Červený klikující patrový autobus, který okouzlil Londýn, totiž míří do Prahy. Podle informací serveru idnes.cz by se zde měl objevit již během týdne.Fanoušci netradiční atrakce se mohou na "vytrénovaný" bus přijít podívat na pražský Chodov, kde bude stát před sídlem společnosti Agrofert.

Autobus, který přivedl na svět umělec David Černý, zakoupil miliardář Andrej Babiš za devět milionů korun.

Do vyřízení administrativních záležitostí se mohou Pražané na slavný autobus přijít podívat do centra Prahy. Vystaven bude buď v Muzeu Kampa, nebo přímo v srdci Prahy na Václavském náměstí.

Kliky jako součást sportovní přípravy či třeba trestání v armádě - londýnský doubledecker Davida Černého se pohybuje v několika rovináchKliky jako součást sportovní přípravy či třeba trestání v armádě - londýnský doubledecker Davida Černého se pohybuje v několika rovinách

Zapomeňte však na to, že byste se klikujícímu obru budete moci přiblížit na bezprostřední kontakt.

Stejně jako v Londýně ho bude nepřetržitě hlídat ochranka. Přeci jen cvičící monstrum nemusí být pro veřejnost vždy zcela bezpečné.

O své atrakci promluvil pro idnes i její tvůrce David Černý. "Můj nápad se Babišovi líbil, a tak se rozhodl do toho jít. Zaplatil výrobu s tím, že autobus je teď jeho. Já z toho nemám žádný honorář," říká autor celosvětově proslulého autobusu.

Petra Kvitová pózuje před klikujícím autobusem Davida Černého
Petra Kvitová pózuje před klikujícím autobusem Davida Černého

Témata:  sport, olympiáda, autobus
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze