Fuksa před odletem do Ria: Těším se až budu postovat fotky | iSport.cz
9. srpna 2016 • 09:35

Fuksa před odletem do Ria: Těším se až budu postovat fotky

Autor: ČTK, iSport.cz, TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlostní kanoista Martin Fuksa nebyl před pondělním odletem do Brazílie příliš nadšený z podmínek v laguně Rodriga de Freitase, kde olympijské soutěže veslařů zatím provází silný boční vítr a vlny. Závodník, který patří při premiérové olympijské účasti mezi medailové naděje české výpravy, se ale na druhou stranu už na atmosféru v Riu de Janeiro těšil."Jsem rád, že už letím. Zatím se hlavně těším a nemyslím na žádný závod. Sleduji fotky na sociálních sítích a líbí se mi. Už tam chci být a taky postovat," uvedl Fuksa před odletem.

Zatímco záběry z olympijské vesnice a sportovišť si prohlíží pilně, těm z veslařských závodů se snažil moc nevěnovat. "To, co se tam děje, je úplně šílené. Doufám, že při našich závodech to tak nebude. Samozřejmě tomu ale nemůžu poručit," řekl třiadvacetiletý nástupce dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora.

Fuksa se těší, až bude z Ria postovat fotky

Z velkých vln nemá Fuksa radost i proto, že se mu v extrémních podmínkách příliš nedaří. "Všechny závody, které jsem jel ve vlnách, se mi nepodařily. Proto to nechci sledovat, nejsem závodník na tyhle podmínky. Doufám a modlím se, že počasí bude lepší a vlny nebudou," přiznal stříbrný medailista na kilometrové trati z loňského světového šampionátu v Miláně.

Výhodou rychlostních kanoistů by mělo být, že závodí na kratší trati než veslaři. A nejhorší podmínky v minulých dnech v Riu panovaly v první části trati, na které oni nepojedou. "Koukal jsem na rozjížďku Ondry Synka a mezi 1500 a 1000 metry to bylo šílené. Doufal jsem jen, že od kiláku to bude lepší, a bylo. Finiš byl téměř bez vln. Snad to bude v pohodě a ten nahoře bude stát při mně," řekl Fuksa.

Nervózní před odletem nebyl. "To teprve přijde se závody. Teď je to v pohodě a převládá chuť to tam vidět. Bude to moje první olympiáda, na závody zatím nemyslím," uvedl Fuksa, jenž již dříve přiznal, že před velkými závody špatně spí. "Přemýšlel jsem nad tím, co s tím udělat, a asi to k tomu bude patřit, že se třeba úplně skvěle nevyspím. Neřeším to," pousmál se.

Program rychlostních kanoistů odstartuje v Riu příští týden v pondělí, do té doby bude Fuksa stoprocentně aklimatizovaný. "Byl jsem tam minulý rok na podzim na testovacích závodech a tehdy jsme přijeli tři dny před závody. Po časovém posunu budu závodit ve dvě tři hodiny odpoledne českého času, což není tak hrozný. Za týden bych se měl zaklimatizovat úplně v pohodě," uvedl Fuksa, který si loni stihl i prohlédnout všechny památky ve městě. "Takže teď se budu soustředit jen na závody," dodal.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud