18. srpna 2016 • 18:40

Fuksa hodnotí Rio: Nenašel jsem pohodu a podlehl falešné naději

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Falešné naději podlehl na olympijských hrách kanoista Martin Fuksa. I když znal postupový klíč, uvěřil chybnému výroku rozhodčích a dlouho si myslel, že pojede finále A závodu na 200 metrů. Nakonec mu zbyly oči pro pláč, ale v jízdě útěchy dnes vyhrál, předvedl dobrý výkon a celkově pátý nejlepší čas.Když Fuksa dokončil ve středu rozjížďku na dvoustovce na čtvrté pozici, smířil se s tím, že jízdu pokazil a ve finále A nebude. "Byl jsem smutnej a naštvanej, protože se mi jízda nepovedla. Byl jsem smířený s tím, že jsem to podělal," uvedl dnes český kanoista. "Pak jsem ale dostal falešnou naději a začal jí věřit, i když jsem měl pochybnosti," přiznal.

Když svoje jméno uviděl ve startovní listině finálové jízdy o medaile, chtěl tomu věřit. "Věděl jsem, že nemám postoupit, ale když mi to takhle dali, věřil jsem tomu a moc jsem mezi nimi chtěl být," líčil. Když se ale dozvěděl, že výsledky byly revidovány, byl o to víc smutný. "Sundalo mě to. Neměli mi dávat tu naději," prohlásil.

Šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar za něj okamžitě začal bojovat u jury, i když bylo dopředu jasné, že to je marná snaha. Fuksa ale dnes chtěl ukázat, že na finále A měl, motivaci hledat nemusel. "Chtěl jsem ukázat to nejlepší. Vyhrál jsem, měl jsem dobrý čas, takže jsem ukázal, že jsem mohl bojovat s nejlepšími," komentoval pátý nejrychlejší čas dne.

Pořád přemýšlí, kde se stala chyba. Proč se mu nevydařila jeho hlavní disciplína na kilometru, na níž je vicemistrem světa. "Vůbec nevím, ten kilometr se mi nejel, jak jsem zvyklý. Nenašel jsem si tam tu svoji pohodu, prostě jsem byl pomalej, pocit nikoho nezajímá," uvedl.

Dvoustovkou si dnes alespoň trochu spravil náladu, i když stejně našel negativum. "Radši bych jel to finále A. I kdybych tam byl poslední, bylo by to pro mě lepší, než být první ve finále B," řekl a neodpustil si za cílem gesto, při kterém prsty ukázal písmenko A. "Budu makat dál a doufat, že jednou medaili na olympiádě získám," prohlásil.

Více o LOH Rio 2016 čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze