iSport.cz, zoh
Biatlon na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (3)

Biatlonový sprint na olympijských hrách v Pekingu se českým závodnicím nepovedl. Nejlepší byla na 25. místě Lucie Charvátová, o 7 sekund za ní skončila Jessica Jislová. Markéta Davidová selhala na střelnici a kvůli čtyřem trestným okruhům spadla až na začátek páté desítky. Vyhrála Norka Marte Olsbuová Røiselandová před Švédskou Elvirou Öbergovou. Třetí skončila Italka Dorothea Wiererová. 

Vedoucí žena Světového poháru Olsbuová Röiselandová vylepšila stříbro z Pchjongčchangu a slaví první individuální olympijské zlato. Na hrách v Pekingu získala už třetí medaili. Druhá byla se ztrátou 30,9 sekundy Švédka Elvira Öbergová, bronz má Italka Dorothea Wiererová, která za vítězkou zaostala o 37,2 sekundy.

Jedenáctá žena Světového poháru Davidová si po druhém nejhorším sprintu sezony výrazně zkomplikovala pozici do nedělního stíhacího závodu. Odstartuje se ztrátou dvou minut a 27 sekund na Olsbuovou Röiselandovou.

„Při nástřelu jsem se sice usmívala, ale v závodě mě smích rychle přešel. Nevím co se tam přihodilo. Při ranách vleže jsem cvakala na vítr, ale nevím, kde to bylo a co jsem udělala jinak než normálně,“ litovala Davidová po dojezdu před novináři.

Před první střelbou ztrácela díky rychlému běhu na čelo jen 9,4 sekundy, po dvou omylech se však propadla. Podle asistenta trenéra Jiřího Holubce byly její netrefené rány výše, než měly být. „Myslím, že je přejížděla. Nemyslím si ale, že by se tu Markéta střelecky trápila. Nevyšlo jí to jen dnes,“ uvedl Holubec poté, co Davidová netrefila ani další dvě rány vestoje.

Pětadvacetiletá závodnice nenavázala na šesté místo z předchozího vytrvalostního závodu, kde do samého závěru bojovala o vítězství a připravila se o něj neúspěšnou poslední ranou. Navzdory jedenáctému nejrychlejšímu běžeckému času se dělila o 41. místo s Ivonou Fialkovou ze Slovenska. „Nemyslím si, že bych velké akce nezvládala. Zajela jsem dobrý individuál, ale nevím, co se dnes stalo,“ krčila rameny Davidová.

Charvátová si vedla na střelnici lépe. Po úvodní čisté střelbě vleže byla blízko úspěchu také ve „stojce“, jenže poslední rána nakonec do terče nespadla. „Se střelbou jsem tu spokojená, ale na trati se trápím. Nepoznávám se. Poslední kolo bylo těžké a cítila jsem, jak mi vteřiny a umístění jen propadají,“ uvedla rodačka z Hradce Králové, která měla 44. běžecký čas.

Nadále se však drží v boji o účast v závodě s hromadným startem. „Budu bojovat jako lev. Jet masák na olympiádě by byla třešnička na dortu a něco krásného. Je tu ale ještě stíhací závod a nevím, zda se na této trati ještě v mém běhu něco zlepší,“ dodala Charvátová.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 9. února 2022

9. února 2022 · 04:15

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Už v 1. kole slalomu končí po nezdaru v obřím slalomu jedna z velkých favoritek a zlatá ze slalomu v Soči Mikaela Shiffrinová. Americká lyžařská hvězda chvíli po startu vyjela ze stopy a minula branku. Nedařilo se ani slovenské hvězdě Petře Vlhové, která je po 1. kole osmá. Martina Dubovská je po odjetí nejlepších závodnic šestnáctá, do cíle se dostala i Gabriela Capová. Více čtěte ZDE>>>.

Smutná Mikaela Shiffrinová po nečekaně rychlém konci ve slalomu
Smutná Mikaela Shiffrinová po nečekaně rychlém konci ve slalomu
Smutná americká hvězda Mikaela Shiffrinová po předčasném konci ve slalomu
Smutná americká hvězda Mikaela Shiffrinová po předčasném konci ve slalomu
9. února 2022 · 04:13

SNOWBOARDING: Šárce Pančochové ani druhý start na olympiádě v Pekingu nevyšel. Po nepovedeném slopestylu skončila v kvalifikaci i na U-rampě. Na 18. místě ji od finále dělilo 24,5 bodu. Jednatřicetiletá Pančochová zaznamenala lepší výsledek v první jízdě, ve které si připsala 41,5 bodu. V závěru druhé jízdy česká reprezentantka po jednom triku dosedla na zem, obdržela jen 18,75 bodu a do nejlepší dvanáctky pro finále se nedostala.

9. února 2022 · 03:23

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ve 3:15 odstartovalo 1. kolo slalomu žen. Slovenka Petra Vlhová nezačala ideálně a nezajela nejlepší čas. Na co jí to bude stačit a jak si povedou Češky Martina Dubovská, Gabriela CapováElese Sommerová? Sledujte ONLINE ZDE>>>´.

9. února 2022 · 02:54

SNOWBOARDING: Šárka Pančochová jde podruhé v Pekingu do akce, tentokrát se představí na U-rampě. Závod odstartoval ve 2:30, česká freestyle snowboardistka jde však v první jízdě kvalifikace na řadu až jako poslední na startovní listině. ONLINE z U-rampy žen sledujte ZDE>>>.

Zprávy ze dne 8. února 2022

8. února 2022 · 22:19

Olympijská talk show Luďka Staňka: v Sazka studiu dnes přivítal české curlingové hvězdy olympiády manžele Paulovi, legendární biatlonistku Gabrielu Soukalovou a olympijského vítěze z roku 2002 Aleše Valentu. Podívejte se na czechteam.tv, co všechno hosté s Luďkem Staňkem zábavně i vážně probrali:

Vstoupit do diskuze (3)