Norská hvězda po kolapsu na ZOH končí: Letím domů, musím být opatrná

Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová zkolabovala v cíli stíhačky
Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová zkolabovala v cíli stíhačky
Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová zkolabovala v cíli stíhačky
Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová zkolabovala v cíli stíhačky
Ingrid Landmark Tandrevoldová měla problémy už po konci sprintu
Ingrid Landmark Tandrevoldová měla problémy už po konci sprintu
Ingrid Tandrevoldová v mrazu zkolabovala
26
Fotogalerie
Biatlon na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z ČÍNY | Norská biatlonistka Ingrid Landmark Tandrevoldová už se na olympijských hrách v Číně nepředstaví. Po jejím nedělním kolapsu ve stíhačce lékaři rozhodli, že už se dalšího závodu nezúčastní. „Už dřív jsem měla problémy se srdcem, musím být opatrná,“ uvedla Tandrevoldová.

V cíli stíhacího závodu to byly děsivé scény. Tandrevoldová se do něj dostala ve stavu znatelného vyčerpání a hned za čárou jí museli křísit. V pondělí ráno se však už objevila na tiskové konferenci norského týmu, aby osobně vysvětlila, jak se cítí.

„Včera jsem vynechala mixzonu a chtěla jsem sem přijít, abych osobně vysvětlila, co se stalo, a co bude dál,“ sdělila Tandrevoldová. „Už se cítím velmi dobře. Myslím, že jsem šla přes můj limit ve vysoké nadmořské výšce a v těžkém závodě. Protože jsem už dřív měla problémy se srdcem, musím být opatrná a musím podstoupit další vyšetření.“

Tandrevoldová v olympijských soutěžích skončila osmá ve vytrvalostním závodě, pátá ve sprintu a v nedělní stíhačce odjížděla z poslední střelnice jako třetí. Pak jí ale došly síly a cílem proběhla s velkou ztrátou čtrnáctá. A byl to její poslední závod na čínských Hrách.

„Je to lékařské rozhodnutí,“ vysvětlil Lars Kolsrud, doktor norského týmu. „Pošleme jí domů na další vyšetření a uvidíme, co dál. Budeme se snažit, aby se tohle už neopakovalo.“

Tandrevoldová byla jedním z mnoha sportovců, kteří čelí ve vysokohorském středisku Čang-ťia-kchou potížím spojeným s nadmořskou výškou a extrémně náročným profilem tratí.

„Chci na téhle olympiádě závodit. Není nic, co bych si přála víc, než závodit ve štafetě s mými týmovými kolegyněmi z nejlepšího týmu i ostatními děvčaty. Moje zdraví je ale důležitější,“ uvedla Tandrevoldová. „Závodit dál na téhle olympiádě mi nebylo povoleno, takže letím domů do Norska. Teď je to těžké rozhodnutí, ale je mi teprve pětadvacet, takže doufám, že mě v tomhle sportu čeká ještě mnoho let.“

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 11. února 2022

11. února 2022 · 12:04

HOKEJ: Švédové uspěli na olympijském turnaji i podruhé, Slováky porazili 4:1. Slovensko je tak zatím bez bodu.

Hokej - muži:

Skupina C:

Švédsko - Slovensko 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Nordström (L. Bengtsson, Friberg), 19. Wallmark (Pudas, Tömmernes), 20. Friberg (Holm, Nordström), 58. C. Klingberg (Lander, Bromé) - 59. Slafkovský (Nemec). Rozhodčí: Romasko (Rus.), Schräder (Něm.) - Obwegeser (Švýc.), Oliver (USA). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 653.

11. února 2022 · 11:56

HOKEJ: Ani třetí třetina nerozhodla. Utkání Česko - Švýcarsko jde za stavu 1:1 do prodloužení. 

Skrumáž před Švýcarskou brankou
Skrumáž před Švýcarskou brankou
11. února 2022 · 11:48

HOKEJ: V 56. minutě měl velkou šanci Tomáš Hyka. Ve vyložené příležitosti ale puk do branky nedostal. A to i vinou seknutí od soupeře, které sudí nepotrestali. 

11. února 2022 · 11:22

RYCHLOBRUSLENÍ: Švédský rychlobruslař Nils van der Poel na olympijských hrách v Pekingu zopakoval suverénní triumf ze závodu na 5000 metrů i na dvojnásobné trati. Časem 12:30,74 navíc o více než dvě sekundy vylepšil vlastní světový rekord.

XXIV. zimní olympijské hry v Pekingu:

Rychlobruslení:

Muži - 10.000 m: 1. Van der Poel (Švéd.) 12:30,74 - světový rekord, 2. Roest (Niz.) 12:44,59, 3. Ghiotto (It.) 12:45,98, 4. Bergsma (Niz.) 12:48,94, 5. Rumjancev (Rus.) 12:51,33, 6. Fish (Kan.) 12:58,80, 7. Beckert (Něm.) 13:01,23, 8. Bloemen (Kan.) 13:01,39, 9. Malfatti (It.) 13:01,42, 10. Swings (Belg.) 13:02,43.

Hokejová reprezentace
11. února 2022 · 11:20

HOKEJ: Startuje třetí třetina duelu Česko - Švýcarsko. Sledujte online přenos zde>>>

Lukáš Sedlák se snaží pláchnout Andresi Ambühlovi
Lukáš Sedlák se snaží pláchnout Andresi Ambühlovi
Začít diskuzi