15. ledna 2022 • 04:50

Šmíd jako překvapení pro Peking? Jen někomu zabírat místo bych nejel, říká

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec, 1:4. Obrat Tygrů řídil Zachar dvěma góly
PĚT klubů nigérijské střely. Připomeňte si český příběh Fortune Basseyho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podstoupil čtvrtou operaci, tři měsíce nehrál hokej. Přesto je Ladislav Šmíd (35) pro vedení reprezentace reálnou variantou pro olympiádu. Liberecký obránce patří na seznam náhradníků. Co kdyby on byl trumf? Šéf, vítězný typ. „Mám hroznou radost, ale taky hodně rozporuplný pocity,“ říká v rozhovoru pro iSport Premium k úvahám o své nominaci. Ví, že ho totiž hodně potřebují Bílí Tygři, kteří zatím v tabulce nejsou ani zdaleka tak vysoko, jak by si přáli.Vaše jméno je mezi náhradníky pro olympiádu. Spekuluje se, že navíc národní tým teď oznámil čtyřiadvacet jmen proto, že to poslední je vaše a čeká se, jak na tom budete. Je to pro vás reálný výhled?
„Upřímně, nevím. Bojuju tak trochu sám se sebou. Tři měsíce jsem nehrál a v nejbližší době bych se měl vrátit do sestavy v Liberci. Jsem zvědavý, jak do týmu zapadnu, a mám myšlenky hlavně na to, abych byl platný tady. Těší mě, že si na mě v reprezentaci vzpomněli. Kdybych neměl operaci, věřil bych si na olympiádu. Teď mám ale rozporuplné pocity, těžko se mi to vysvětluje. Mám hroznou radost, nároďák je nároďák, ten je vždycky nejvíc. Ale jsem trochu nervózní, jak záda zvládnou zápasový kolotoč.“

Chápu, Liberec se vyloženě klepe, až se lídr vrátí z marodky. Najednou byste mu odjel pryč, nedej bože, aby tělo ještě cestování a další zápasový zápřah nezvládlo. Tím pádem hodně citlivé téma.
„Právě, během olympiády asi přestávka v extralize nebude. Myslím to vážně, že nároďák je nejvíc. Ale zase můj tým na mě čeká a já se cítím tak, že mu za minulou i tuhle sezonu něco dlužím. Chtěl bych být zdravý a hrát za Liberec. Zápasů už moc do konce sezony není, všichni víme, v jaké jsme situaci. Nemyslím si, že já někoho spasím, vždycky záleží na celém týmu. Ale doufám, že budu jeden z těch, kteří by ho mohli pomoci nakopnout.“

Takže když si promluvíte s lidmi v Liberci a dají vám zelenou, s lidmi u reprezentace, tělo bude držet, budete cítit formu, pak byste do letadla směr Čína nasedl. Chápu to správně?

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud