PŘÍMO Z PEKINGU | Den před oficiálním startem olympiády vstoupily do turnaje české hokejistky. V historické premiéře pod pěti kruhy hned vyzvaly domácí Čínu. Byť na jejich výkonu byla od začátku patrná nervozita, soupeře posíleného o třináct hráček ze zámoří porazily 3:1. „Každý si asi myslí, že je to lehký soupeř, ale není to tak. Výhry si moc ceníme,“ hlásila po utkání útočnice Natálie Mlýnková, která do Pekingu kvůli covidu dorazila pouhé dva dny před zápasem.
Jaké jsou bezprostřední pocity po vítězném vstupu do turnaje?
„Je to výborný start, potřebovali jsme ty tři body. Jsou hodně důležité, snad nám dodají sebevědomí do dalších zápasů. Věřím, že se uklidníme.“
Pro české ženy to byl historicky první duel na olympiádě. Byla hodně znát nervozita?
„Chtěly jsme si to hlavně užít. Věděly jsme, že to trochu nervózní bude, což se potvrdilo. Bylo by divné, kdybychom nervózní nebyly, na hokejkách to bylo vidět. Zápas od zápasu se to ale snad bude zlepšovat.“
Vy jste v posledních dnech bojovala s covidem. Popište nám, co všechno jste musela absolvovat a jak hektický byl přelet do Číny?
„Kvůli pozitivnímu testu jsem se vůbec nezapojila do bubliny. Nastoupila jsem pětidenní karanténu a musela čekat na pět negativních testů v řadě. Přiletěla jsem v úterý večer, stihla jsem jeden trénink a rovnou i dopingovku. Bylo to docela hektické, rovnou jsem šla do zápasu.“
Jak reagovala hlava na pozitivní výsledek testu? Nebylo těžké nepodlehnout zklamání?
„Určitě, bylo to těžké. Deset dnů jsem nebyla vůbec na ledě. Horší než fyzička byla rozhodně hlava, tělo se do toho dostalo rychle. Trenéři se mnou ale pracovali, snažili se mě připravit. Měla jsem obavy, jak vyjdou testy, ale neměla jsem to pod kontrolou, takže jsem jen doufala v to nejlepší.“
Celá olympiáda je vinou koronavirové pandemie hodně zvláštní. Řekněte, překvapilo vás po příletu něco?
„Moc jsem tady toho zatím neviděla a nezažila. Aréna je ale výborná, led v ní taky. Je o nás celkově dobře postaráno. Největší atrakcí je asi jídelna, kde sedíme vedle sebe v boxech za plexisklem a moc se neslyšíme. Snažíme se ale dodržovat všechna pravidla a zůstat negativní.“
V dresu Číny nastoupilo hned třináct naturalizovaných hráček ze zámoří. Co na to říkáte?
„Že to jako čínský nároďák moc nevypadalo. (usmívá se) My jsme o tom ale samozřejmě věděli, nechtěli jsme je podcenit. Každý si asi myslí, že je to lehký soupeř, ale není to tak. Ve finále je to jedno, chtěli jsme se dobře připravit a vyhrát.“
Což se vám povedlo. Nechybělo k úplné radosti více diváků na tribunách? Utkání sledovala zhruba stovka lidí.
„Moc jsme to nevnímaly, byly jsme ale rády, že přišli kluci z nároďáku. Jejich podpory si ceníme. Viděla jsem Libora Šuláka nebo Romana Willa, jsme moc rády. Tohle k olympiádě patří, je to její kouzlo. Snad to klukům budeme moct vrátit.“
Zprávy ze dne 18. února 2022
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ve stylu hokejistů v play off Ester Ledecká stále neřekla, jaké zranění si přivodila před čtvrtečním kombinačním slalomem na ZOH. Ale klíčová zpráva je pozitivní. Pacientce je líp a nevzdává se závodů Světového poháru v Crans Montaně, které se jedou už příští víkend. Více čtěte ZDE>>>

HOKEJ: Vycházeli oblečeni do pestrých olympijských úborů. Unavení z náročné cesty z Pekingu, zklamaní, jak tam dopadli. „Moc jsem chtěl medaili, zvlášť když to byla moje poslední olympiáda. S odstupem času to bude mrzet víc a víc,“ hlesl po příletu David Krejčí, který patřil v českém týmu k nejlepším. Jeden z těch, kteří obstáli. Více čtěte ZDE>>>

HOKEJ: Hokejový tým odletěl z dějiště olympiády dva dny po osmifinálovém krachu se Švýcarskem. Nejdříve výprava přiletěla do Paříže, kde přestoupila a těsně před jedenáctou večer přistála na letišti Václava Havla. Hlavní otázka v příletové hale? Zda i vedení svazu přestoupí z nastoupené cesty a v následujících dnech lze očekávat změnu trenéra národního týmu. „Nechtěl bych utíkat. I já sám si musím ty věci probrat,“ řekl Filip Pešán.Celý rozhovor čtěte ZDE>>>.

HOKEJ: Čeští hokejisté se vrátili z neúspěšných olympijských her v Pekingu, na nichž skončili ještě před branami čtvrtfinále. Podívejte se na fotky z pražského letiště.




Zprávy ze dne 17. února 2022
HOKEJ: S hokejem procestoval svět a využívá toho po aktivní kariéře. Jakub Čutta (40) působil v NHL, ve Skandinávii, ochutnal specifické Rusko. Hlavně ke sklonku kariéry u něj platilo, že tam, kde pracoval, se zajímal i o systém výchovu talentů. Věděl, že se tím jednou bude živit, a tak po svých trénincích v klubu navštěvoval i jiné. I proto může srovnávat, jak dělá hokej svět a jak Česko. Z čehož mu není dobře po těle. Rychlý konec v Pekingu považuje jen za špičku ledovce. Problém je v celkovém nastavení prostředí. „Na hokej jako na hru se musíme dívat z jiného úhlu a s větším důrazem na hráče jako na člověka,“ míní někdejší obránce, juniorský mistr světa. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>