Čeští hokejisté vstoupili do olympijského turnaje v Pekingu porážkou 1:2 s Dánskem. Seveřané zápas skupiny B rozhodli už v první třetině, ve které si vypracovali dvoubrankové vedení. Hrdinou utkání byl brankář Sebastian Dahm, který si připsal 39 úspěšných zákroků. O jediný český gól se postaral ve 24. minutě kapitán Roman Červenka. Dánsko porazilo českým tým v jedenáctém vzájemném zápase v historii potřetí, poprvé ale v základní hrací době. Další dva úspěchy si Seveřané připsali po samostatných nájezdech. Druhé utkání čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v pátek se Švýcarskem.
Český tým začal aktivně, do první výraznější šance se ale dostal Storm. Brankáře Hrubce však nepřekonal. V 5. minutě mohl otevřít skóre Sedlák, jeho pokus se odrazil od tyčky.
Obraz hry se neměnil, v polovině první třetiny by poměr střel 11:2 ve prospěch Česka, jenže gólově se jako první prosadili Dánové. Za zády Hrubce skončila ve 12. minutě Sobotkou nechtěně tečovaná střela Markuse Lauridsena.
Útočník Sparty si poté vynutil faul, Češi ale hráli přesilovku špatně a vše vyvrcholilo faulem Jeřábka na unikajícího Russella, po kterém rozhodčí nařídili trestné střílení. Nielsen z něj jistě překonal Hrubce a Dánsko vedlo 2:0.
Na začátku druhé třetiny se snažil individuální akcí snížit Kovář, přes dánskou obranu ale nedokázal ideálně zakončit. Český gólový účet na turnaji otevřel až ve 24. minutě kapitán Červenka, který trefil přesně pravý horní roh Dahmovy branky. Vyrovnat mohl v signalizované početní výhodě Krejčí, brankáře Klagenfurtu ale nepřekonal. V polovině utkání se neprosadil ani Sklenička.
Český tým poté bez větších problémů přežil první oslabení a v úvodu závěrečné dvacetiminutovky mohl vyrovnat Kovář, ani tentokrát se ale neprosadil. Na druhé straně po zaváhání v obraně dopadl stejně Boedker.
Seveřané poté přestáli i třetí oslabení a v 53. minutě je mohl přiblížit výhře Nielsen, Hrubec jej ale v samostatném nájezdu vychytal. Jeho spoluhráči již vyrovnat nedokázali, i když v power play trefil Kundrátek tyč.
Druhé utkání čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v pátek se Švýcarskem.
Zprávy ze dne 12. února 2022
HOKEJ: Čeští hokejisté už mají jisté, že ze základní skupiny B zamíří do osmifinále ze třetího místa. Dánsko v závěrečném utkání porazilo Švýcarsko 5:3.
HOKEJ: Bláznivá třetí třetina utkání Rusko - Česko končí za stavu 5:5. Duel míří do prodloužení.
HOKEJ: Velice šťastný gól vrací české hokejisty zpátky do divokého zápasu! Tomáš Hyka nahodil puk směrem k brankovišti, kde si ruský gólman Ivan Fedotov srazil kotouč za svá záda - 5:5.
HOKEJ: Rusové se ujímají vedení. Šimona Hrubce zaskočil po objetí branky útočník Andrej Čibisov - 4:5.
HOKEJ: Rusové se vracejí do zápasu. Střelou z forhendu trefuje vyrovnávací gól útočník a spoluhráčů Šimona Hrubce z Omsku Arsenij Gricjuk - 4:4.
HOKEJ: Jen 36 vteřin po trefě Lukáše Kloka Rusové střílejí kontaktní gól. Před Hrubcovou brankou se prosadil útočník Kirill Semjonov - 3:4.
HOKEJ: Čeští hokejisté zvyšují vedení nad Ruskem! Střelou od modré se prosadil obránce Lukáš Klok - 4:2.
HOKEJ: Začala třetí třetina utkání Rusko - Česko. Výběr kouče Filipa Pešána pokračuje v dlouhé přesilovce.