Špaček čeká na test. Funguje federální výpomoc, koho Češi půjčili Slovákům?

Český útočník Michael Špaček
Michael Špaček s Jakubem Jeřábkem na tréninku národního týmu
Trenér obránců Jaroslav Špaček s hlavním koučem reprezentace Filipem Pešánem
Reprezentačního útočníka Michaela Špačka dělí jeden potvrzující test od odletu na olympiádu v Pekingu
Filip Pešán v zápase s Dánskem
Frans Nielsen v nájezdu na Šimona Hrubce
Zklamaná česká střídačka po úvodní prohře s Dánskem
25
Fotogalerie
Hokej na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

PŘÍMO Z PEKINGU | Už se (konečně) sejde národní tým v Pekingu kompletní? Naděje žije. Na výsledky dnešních kontrolních testů v Česku čeká útočník Michael Špaček, jenž zatím uvízl v covidové pasti. „Ale pokud to bude OK, měl by večer odletět,“ uvedl po dnešním tréninku manažer Jan Černý, jenž má veškerou „covidovou“ agendu na starost. V Pekingu stále ještě není ani týmový lékař Tomáš Vyskočil, jenž je v podobné situaci… Čechům tedy pomáhá Jan Frühauf od ženského výběru.

Jako poslední z hráčů čeká v Praze na výsledky testů. Klapne to už? Michael Špaček, hbitý útočník ze švédské Frölundy, stále doufá, že z covidové rulety už vyklouzne a přiletí. Konečně.

Podobně jako týmový lékař Tomáš Vyskočil. Oba čekají na dnešní testy. Pokud budou v normě, mohli by se už večer českého času vydat do Pekingu. Mezitím na střídačce národního týmu během utkání pomáhá Jan Frühauf, lékař ženské reprezentace.

„Moc děkujeme za půjčení,“ usmívá se týmový manažer Jan Černý. U mužstva navíc působí světově proslulý fyzioterapeut Pavel Kolář. „Naštěstí jsme při tréninku ještě nemuseli řešit nějaké šití nebo podobně. A zápasy jsou pohlídané,“ popisuje Černý.

V nejisté covidové době si žádný tým nemůže být ničím jistý. Takže naopak Češi pomohli Slovákům s tím, že mu poskytli jednoho z videokoučů. Denis Havel tedy při utkání našich někdejších federálních parťáků pomáhal při utkání s Finy.

Důvod? Covid, co jiného. Jejich videokouč také nemohl dorazit…

Jinak se zdá, že se situace kolem českých hráčů uklidnila. Naštěstí. „Ale ani nevím, na co mám zaklepat,“ podotkl Černý s tím, je to zrádné. „Člověk už může být v pohodě, ale pak se na něm podepíše únava, a najednou to zase může vyskočit,“ upozorňuje týmový manažer.

Hráči se denně testují. Ti, kteří spadli do neoblíbené kategorie „close contact“, což je naposledy případ gólmana Šimona Hrubce, se testují dokonce dvakrát denně. I proto se přísně dodržují veškerá hygienická pravidla, hráči spí po jednom, při tréninku každý pije ze své lahve. Tým nesmí nic podcenit.

Národní tým absolvoval dneska trénink, zítra se utká se Švýcary. Po porážce s Dány musí zabrat, aby jeho psychika nedostala další ránu.

A přilétne i Špaček, poslední z hráčů? Jeho jmenovec, asistent Jaroslav, olympijský šampion z Nagana, byl v podobné situaci, ale k týmu už se připojil. Snad podobný osud čeká i dalšího Špačka…

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 13. února 2022

13. února 2022 · 23:27

KRASOBRUSLENÍ: Sportovní arbitráž CAS ukončila slyšení v případu ruské krasobruslařky Kamily Valijevové. Nyní tribunál jedná a verdikt má vynést přibližně ve 14 hodin pekingského času (6 hodin ráno českého. 

13. února 2022 · 22:27

Luděk Staněk si dnes v Sazka studiu povídal třeba se Samanthou Kolowrat. Jak prožívala olympiádu a jak se to má se svým hraběcím titulem?

13. února 2022 · 17:36

LYŽOVÁNÍ: Šílenec. Blázen. Snílek. I taková přirovnání slýchával jamajský lyžař Benjamin Alexander (38), když se zmínil o tom, že by chtěl svou zemi reprezentovat na zimní olympiádě... V obřím slalomu skončil 46.  a nechal za sebou 35 soupeřů. Chci masáž a pivo, hlásil - více čtěte zde >>>

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
13. února 2022 · 17:19

HOKEJ: Osmifinálové duely olympijského hokejového turnaje už mají i oficiální časy, Češi se utkají se Švýcary od 9:40 středoevropského času. Hraje se v úterý 15. února.

Hokejová reprezentace
13. února 2022 · 16:39

HOKEJ: Skupina A skončila vydřenou výhrou USA nad Německem 3:2, Američené postoupili přímo do čtvrtfinále, v něm se utkají s vítězem zápasu Německo - Slovensko. Kanaďané přejeli Čínu 5:0 a oba týmy se opět střetnou v úterním osmifinále.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů