ČTK, iSport.cz
Rychlobruslení na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Japonské rychlobruslařky přišly v Pekingu kvůli pádu Ajano Satové v poslední zatáčce finálové jízdy proti Kanadě o obhajobu olympijského zlata ve stíhacím závodu družstev. Na triumf z Pchjongčchangu se podařilo navázat mužům Norska.

Japonky si až do osudného momentu udržovaly před Kanaďankami zhruba půlsekundový náskok a jely si pro zlato. Před nájezdem do cílové rovinky však Satová jedoucí ve vláčku na třetím místě ztratila stabilitu a skončila po pádu v ochranném molitanu. Do cíle pak dojela v slzách s velkou jedenáctisekundovou ztrátou.

Kanaďanky se tak radovaly ze šťastného vítězství v olympijském rekordu 2:53,44. Isabelle Weidemannová po bronzu z trojky a stříbru z pětky zkompletovala svou pekingskou medailovou sbírku. Naopak Japonka Miho Takagiová získala na těchto hrách třetí stříbro.

S bronzem se musely spokojit favorizované Nizozemky v sestavě s vítězkami individuálních závodů Irene Schoutenovou (3000 a 5000 m) a Ireen Wüstovou (1500 m). Po semifinálovém vyřazení od Kanady porazily ve finále B Rusky.

Norští muži vyhráli v disciplíně, jež v olympijském programu debutovala v Turíně 2006, jako první druhé zlato. Úřadující šampioni, z jejichž sestavy z Pchjongčchangu zbyl pouze Sverre Linde Pedersen, předčili ve finále o téměř dvě a půl sekundy Rusko. Ještě jednoznačnější byla jízda o bronz, v níž Američané nadělili téměř tři sekundy Nizozemcům. Loučící se Sven Kramer tak marně útočil na zisk desáté olympijské medaile.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 14. února 2022

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 07:17

HOKEJ: „Rozhlížím se po hale, jestli nezahlídnu nějakého švýcarského „špeha.“ Ale nevidím. Je možné, že je někde pěkně schovaný....:) Osobně si tipnu, že určitě někdo ze soupeře trénink sleduje. Ale v hlavní hale je spousta míst, kde se dá schovat. Na rozdíl od té tréninkové, v níž trénují Švýcaři,“ dodává Janda, vyhlížející pozorovatele ze štábu soupeře.

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 07:15

HOKEJ: „Dalším cvičením Švýcarů jsou rychlé protiútoky do rozhozené obrany a přečísleni. Právě tím Švýcaři Čechy v prvním vzájemném utkání v základní skupině nejvíc zlobili,“dodává Kuchař.

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 07:14

HOKEJ: „Hlavní kouč Pešán si svolává hráče k poradě u tabulky. Jinak jsou v prázdné hale akorát čeští novináři a pár dobrovolníků,“ píše Janda. „Při prvním cvičení, při němž se jedí ve formacích, je místo Sobotky s Červenkou a Kovářem útočník Lenc. Jinak zůstávají formace stejné, jak dohrávaly. V tom žádná změna není. Podle očekávání....“

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 07:07

HOKEJ: „Trénink Švýcarů zatím řídí výhradně hlavní trenér Patrick Fischer. A je hodně hlasitý. Velmi často akce zastavuje. Aktuálně se věnují ostremu nácviku rozehrávky po soubojích u mantinelu,“ píše Kuchař.

Hokejová reprezentace
14. února 2022 · 07:05

HOKEJ: „Tak přeci jenom jeden hráč chybí. Při bližším zkoumání je to Vladimír Sobotka, který v minulém utkání hrál spolu s Červenkou a Kovářem. Důvod absence bude známý až po tréninku,“ informuje Janda.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů