Romana Barboříková
5. listopadu 2021 • 15:37

Skeletonistka Fernstädtová představila novinku. Pomáhá jí i Bank

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V ledovém korytu se řítí rychlostí okolo 140 kilometrů v hodině hlavou napřed, jedinou její ochranou je helma. Proto ji chce mít česká skeletonistka Anna Fernstädtová co nejlepší. A pomáhá jí při tom bývalý lyžař Ondřej Bank. Že vám to nějak nedává smysl? Hned bude.Někdejší výborný sjezdař a později i společně s bratrem Tomášem kouč Ester Ledecké má firmu, která mimo jiné vyrábí lyžařské přilby. A tak se dohodli, že Češce, která dřív závodila za Německo, pomůže vytvořit ochranu hlavy přímo na míru.

„Původní problém u Aničky byl v tom, že jí helmy předtím neseděly, byly jí volnější. Pustili jsme se do vývoje nové, kde bude mnoho věcí vylepšených. A hlavní je to, že je dělaná přímo jí na míru. Naskenovali jsme jí hlavu a podle toho děláme hlavně vnitřek helmy,“ popisoval Bank.

První závody Světového poháru v nové sezoně čekají Fernstädtovou za dva týdny v rakouském Innsbrucku. A právě tam v předchozích trénincích by si měla novou přilbu otestovat a doladit případné detaily. „Moc se na ni už těším. Dřív jsem mívala problém, že se třeba tlakem helma posunula a měla jsem bradu skoro na ledu. Tomu jsme se snažili zabránit různě silnými vrstvami tejpu různě na obličeji,“ vzpomínala sportovkyně.

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová před olympijskou sezonou touží po dalším zlepšení. Představila i novou helmu, s jejíž vývojem ji pomáhá bývalý lyžař Ondřej Bank
Česká skeletonistka Anna Fernstädtová před olympijskou sezonou touží po dalším zlepšení. Představila i novou helmu, s jejíž vývojem ji pomáhá bývalý lyžař Ondřej Bank

Ještě ve staré přilbě absolvovala česká olympijská naděje pro Peking během října už mnoho tréninků a také závody na tamní trati. V testovacím závodě v ledovém korytu v Jen-čchingu skončila šestá. A do nadcházející sezony doufá v ještě lepší výsledky. „Ráda bych se stabilizovala, zlepšila v průměru a také nějaké medaile by byly fajn,“ přeje si čtyřiadvacetiletá skeletonistka.

Aby se to dařilo, zapracovala během léta opět víc i na kondičce. „Příprava byla letos hodně náročná, jak ta kondiční, tak na ledě. Máme hodně odtrénováno, dost v Německu na ledě. A teď i v Číně se ukázalo, že je to dobré.“

Pochvalu si vyslechla i od kondičního kouče Františka Andrleho. „Když to srovnám s minulým rokem, tenhle byl náročnější, protože Anička prošla během dvou let vývojem, stala se z ní sportovkyně každým coulem, což nemůžu o loňsku tak úplně tvrdit. Letos jsme v objemu i intenzitě úplně jinde. V rámci parametrů, které jsou pro nás důležité, je na tom dobře,“ řekl Andrle.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud