26. listopadu 2021 • 17:41

Fernstädtová umístění v Innsbrucku nevylepšila, v druhém závodě dojela 16.

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anna Fernstädtová se ani ve druhém závodě Světového poháru ve skeletonu neprosadila do první desítky pořadí. Týden po čtrnáctém místě dnes na stejné trati v Innsbrucku skončila šestnáctá. Prvenství z úvodního dílu seriálu zopakovala Ruska Jelena Nikitinová. Mužský závod měl poprvé v historii tři vítěze. Po dvou jízdách měli shodný součet časů Němec Christopher Grotheer, Brit Matt Weston a Číňan Keng Wen-čchiang.Fernstädtová, jež v pohárovém seriálu obhajuje páté místo a je trojnásobnou juniorskou světovou šampionkou, se opět se startovními časy v obou jízdách pohybovala na chvostu výsledkové listiny. V prvním kole z toho zajela sedmnáctý čas a ve druhém přes mírně pomalejší jízdu patnáctý. Pražská rodačka, jež se těsně před startem sezony potýkala se zraněním po nehodě v tréninku, za vítězkou zaostala v součtu obou kol o 1,43 sekundy.

„Jízdy byly v pohodě,“ řekla Fernstädtová nespokojeným hlasem v nahrávce pro média. „První start se mi úplně nepovedl, druhej trošku líp... Byl sníh, takže to bylo trošku divný,“ poukázala na ztížené podmínky. Zranění už ji nelimitovalo. „Noha byla už v pohodě. Celý týden jsme trénovali, v neděli ještě opatrně, ale od pondělka bylo všechno v pohodě,“ dodala.

Při opětovném triumfu čtyřnásobné mistryně Evropy Nikitinové zopakovala druhé místo z minulého týdne Kimberley Bosová z Nizozemska. Třetí skončila Italka Valenitna Margagliová.

Za závod mužů byly uděleny tři zlaté medaile. Po prvním kole vedl Weston o setinu před čínským soupeřem a o sedm před Grotheerem, po finálové jízdě ale nastala vzácná shoda. Keng Wen-čchiang se stal premiérovým čínským vítězem ve skeletonovém SP, Weston vyhrál jako první Brit po více než dvanácti letech a úřadující dvojnásobný mistr světa Grotheer navázal na bronz z minulého týdne a po druhém triumfu v SP v kariéře se ujal vedení v průběžném pořadí.

Naděje pro Peking: Davidová, obojživelnice i kráska od ledu
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud