Unavená Davidová a spol. v Česku: zpožděný let i zapomenuté filmy

Video placeholder
Davidová po návratu z Pekingu: Sprint bych si zopakovala, ale žádná ostuda
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Markéta Davidová po příletu z olympiády v Pekingu
Terezu Novou vítal na letišti čtyřnohý kamarád
Bobista Dominik Dvořák po příletu z Pekingu
Krasobruslařka Eliška Březinová po příletu ze ZOH v Pekingu
Bobista Dominik Dvořák po příletu z Pekingu
43
Fotogalerie
ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (2)

Trvalo to téměř hodinu a půl, než se po přistání speciálu z Pekingu dostali do příletové haly pražského letiště Václava Havla. Ještě pár rozhovorů a hurá domů. Na biatlonistce Markétě Davidové už byla znát únava. Sice se těšila na odpočinek, ale moc dlouho si ho neužije. Stejně jako teplejší počasí. „Tady bude pršet, takže nás čeká zase jiný boj,“ pravila s hořkým úsměvem.

Oproti původnímu času příletu měla česká výprava ze zimních olympijských her v Pekingu zpoždění. Kde nabrali, sportovní terminologií řečeno, ztrátu zhruba 40 minut, vysvětlil biatlonista Mikuláš Karlík. „Let byl v pohodě, jen chvilku jsme čekali na letišti, byl tam nějaký problém s bagáží, asi s papíry, než nás naložili. Takže jsme měli nějaké zpoždění, ale pak už to bylo parádní.“

Také cestou domů museli všichni dodržovat přísná opatření kvůli covidu-19, stejně jako při cestě do Číny. „Opatření fungovala skvěle, museli jsme mít celou dobu roušky, pak i u jídla se to střídalo, že jedna řada měla jídlo a druhá až potom. Měli jsme na každý sektor svůj vlastní záchod. Ale bylo to snesitelné pro každého,“ dodal Karlík.

Po příletu do Prahy pak přišlo na řadu další čekání na bagáž. Jedna z největších hvězd tohoto letu Markéta Davidová se tak v hale, kde vedle příbuzných některých dalších členů výpravy čekalo také pár lovců selfie a dokonce i autogramů, ukázala až zhruba hodinu a půl po příletu. A ačkoliv  na ní byla únava hodně vidět, rozdávala i tak úsměvy.

V letadle prý původně plánovala sledovat filmy, ale… „Myslela jsem, že jsem si nějaké stáhla, ale zjistila jsem, že ne, takže jsem četla knížku.“

Uvítala také příznivější klimatické podmínky, hlavně co se týče teplot. „Tady už je mnohem líp. Ale předpokládám, že bude pršet, nebo minimálně v Jablonci ano, takže začíná zase jiný boj,“ pokrčila rameny.

Domů se už těšila na dva dny volna, které ženy dostaly naordinovaný od trenérů. Ale krátký odpočinek si užila už přímo v Číně, kdy na sociální sítě dala fotografii s Lucií Charvátovou, jak vyrazily na tamní sjezdovky. Davidová na snowboardu, Charvátová na lyžích.

„Měly jsme dva dny po závodech volné, tak jsme si to snažily užít. Protože do té doby bylo závodů tolik, že to nebylo vůbec možné. Dostaly jsme možnost jít takhle na sjezdovky a bylo to super,“ pochvalovala si biatlonistka, která v pátek v závodu s hromadným startem vybojovala 4. místo.

I přes to, že tyto Hry byly, stejně jako ty v létě v Tokiu, stále výrazně poznamenané opatřeními proti covidu-19, si je sportovci užili. Třeba jako Karlík, u kterého šlo o první olympijskou zkušenost. Jaký největší zážitek si odváží?

„Asi z prvního závodu. Nevíte, co od toho čekat, nevíte, jakou to bude mít atmosféru, jak to bude probíhat. Trochu mě mrzí, že jsme nebyli na zahajovacím ceremoniálu, to by asi bylo super. Byli jsme na závěrečném, ale to už nemělo pro mě takovou jiskru. Jak oheň zhasíná, už se spíš těšíte domů.“

Atmosféru olympiády, kterou v Číně vůbec nepociťoval při podzimním testovacím závodu, si tentokrát už užil i bobista Dominik Dvořák. „Dost to ovlivnili dobrovolníci, nebo… ‚dobrovolníci‘, zkrátka ti místní pomahači, nevím. Každý den nám tam mávali a dělali hodně tu atmosféru. To je vždycky pozitivní, člověk se tam cítí dobře.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 7. února 2022

Důležitý moment
7. února 2022 · 06:43

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Královskou lyžařskou disciplínu sjezd vyhrál Švýcar Beat Feuz. Druhý byl o desetinu sekundy Francouz Johan Clarey, jenž je ve 41 letech nejstarším olympijským medailistou ve sjezdovém lyžování. Bronz získal Rakušan Matthias Mayer, vítěz sjezdu ze Soči 2014.

Beat Feuz ovládl sjezd
Beat Feuz ovládl sjezd
7. února 2022 · 06:31

Země pand Čína má problémy s produkcí aktuálně nejslavnějšího zástupce tohoto druhu medvěda, pandou Ping Dwen Dwen, jež je maskotem olympijských her v Pekingu. Kvůli velkému zájmu je Ping Dwen Dwen vyprodaná a vázne i zásobování. „Vzhledem k svátkům si vzalo hodně pracovníků v továrnách dovolenou, což narušilo dodávku zboží,“ uvedl pro agenturu AFP mluvčí organizačního výboru her Čao Wej-tung.

V Číně došly olympijské pandy
V Číně došly olympijské pandy
7. února 2022 · 06:04

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Francouz Johan Clareyse dostal na druhé místo sjezdu. Dál vede Švýcar Feuz, třetí je Rakušan Mayer. 

 

7. února 2022 · 05:46

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Máme tu změnu v čele sjezdu. Beat Feuz ze Švýcarska zajel zatím nejlépe ze všech a dostává se na první místo. Druhý je Rakušan Matthias Mayer a třetí Kanaďan James Crawford. 

Důležitý moment
7. února 2022 · 05:40

HOKEJ: Ve 12:10 pekingského času (5:10 SEČ) měl začít duel hokejistek Ruska a Kanady. Jenže nezačal. Rusky údajně nedodaly výsledky svých covidových testů, soupeřky odmítly opustit šatnu a nastoupit. Nakonec utkání odstartovalo s hodinovým zpožděním a za dost specifických podmínek. Více čtěte zde>>>

Hokejistky Ruska a Kanady odehrály vzájemný souboj s respirátory
Hokejistky Ruska a Kanady odehrály vzájemný souboj s respirátory
Hokejistky Ruska a Kanady odehrály vzájemný souboj s respirátory
Hokejistky Ruska a Kanady odehrály vzájemný souboj s respirátory
Hokejistky Ruska a Kanady odehrály vzájemný souboj s respirátory
Hokejistky Ruska a Kanady odehrály vzájemný souboj s respirátory
7. února 2022 · 05:38

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Matthias Mayer je novým vedoucím závodníkem sjezdu. Před Vincenta Kriechmayra se dostal o 0,60 sekundy. 

Rakušan Matthias Mayer během sjezdu na ZOH
Rakušan Matthias Mayer během sjezdu na ZOH
7. února 2022 · 05:27

KRASOBRUSLENÍ: Rusové vyhráli na ZOH v Pekingu soutěž krasobruslařských družstev. Porazili o devět bodů USA a zopakovali triumf ze Soči 2014. Češi byli osmí.

Česká krasobruslařka Eliška Březinová
Česká krasobruslařka Eliška Březinová
Česká krasobruslařka Eliška Březinová
Česká krasobruslařka Eliška Březinová
7. února 2022 · 05:25

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Sjezd mužů pokračuje. Se čtyřkou je dalším vypadnuvším Christof Innerhofer. Dál veden s jedničkou startující Kriechmayr. 

7. února 2022 · 05:09

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Tak to je nepěkný pohled. Dominika Schwaigera, který startoval jako druhý, potkal pád. Ztratil stabilitu a ve velké rychlosti doletěl do sítí. Následně zůstal ležet na svahu s bolestivou grimasou, držíc se za ruku. 

Německý sjezdař Dominik Schwaiger musel být po pádu ze sjezdovky odvezen
Německý sjezdař Dominik Schwaiger musel být po pádu ze sjezdovky odvezen
Němec Dominik Schwaiger a jeho pád během sjezdu na ZOH
Němec Dominik Schwaiger a jeho pád během sjezdu na ZOH
Německý sjezdař Dominik Schwaiger
Německý sjezdař Dominik Schwaiger
7. února 2022 · 05:02

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: První závodník má olympijský sjezd za sebou. Rakušan Vincent Kriechmayr je projel za 1 minutu a 43,45 sekundy. 

Rakouský sjezdař Vincent Kriechmayr
Rakouský sjezdař Vincent Kriechmayr
Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů