OH 2018 | Hráči, kteří přišli o Nagano: Eliáš to zpětně vzal, Kaberle první pod čarou | iSport.cz
8. února 2018 • 17:22

Hráči, kteří přišli o Nagano: Eliáš to zpětně vzal, Kaberle první pod čarou

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každý, kdo trávil před dvaceti lety únorová rána před televizí nebo u rádia při přenosech z hokejového turnaje na olympiádě v Naganu, si ta jména pamatuje. A většinu má spojenou s nějakým silným momentem. Šmehlík? To je přeci ten vazoun, který pak po finále dostal od Haška hokejkou. Růžička všechny seřval o přestávce čtvrtfinále. Reichel v semifinále proměnil penaltu. Ale taky moc nechybělo a mohli být u historického triumfu i jiná jména, jiné zážitky. O koho konkrétně šlo? Podívejte se na náš přehled a vysvětlení, proč mezi vyvolenými chyběli.Patrik Eliáš a Petr Sýkora (oba 21 let, New Jersey) - nevešli se

Petr Sýkora s Patrikem Eliášem se Stanley CupemPetr Sýkora s Patrikem Eliášem se Stanley CupemFoto Jaroslav Legner (Sport)

Jakmile se Ivan Hlinka vrátil ze své inspekční cesty po NHL, uskutečnila se tisková konference a trenér představil seznam borců ze zámoří, o které stojí. Hodně chválil i dva dravce z New Jersey. Ovšem mezi vyvolenými je nepřečetl. Sýkora a Eliáš zůstali stranou. „Jsou mladí a perspektivní. Ale podobné typy hráčů už v týmu máme a jsou zkušenější,“ vysvětloval Hlinka. „Byl jsem z toho hodně špatný. O to větší to bylo zklamání, když člověk věděl, že má výkonnost a formu,“ vzpomínal později Eliáš. Ale jedním dechem dodal: „Když se koukám zpětně, pan Hlinka udělal správné rozhodnutí, vždyť turnaj vyhrál.“ Kdybyste vybírali nejlepší hráče jen podle papíru, oba v Naganu být museli. Jenže Hlinka měl jinou představu, že jejich čas přijde až po olympiádě. Do Japonska bral především vyzkoušené borce, které už znal.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud