13. února 2018 • 15:00

Jak se chystají hokejisté? Uzdravený Vondrka trénoval s druhým útokem

Autor: ,
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká hokejová reprezentace už dva dny trénuje v dějišti olympijských her v Pchjongčchangu. Na ledě už není k vidění útočník Milan Gulaš, který se zranil v nedělní generálce proti Finsku. Jeho náhradník Martin Růžička se už zapojil do přípravy před čtvrtečním zápasem proti Koreji.S týmem se už opět připravuje Michal Vondrka, který byl v minulých dnech nemocný. "Bylo mi mizerně a jednu noc jsem myslel, že umřu. Možná to ale bylo i tím, že jsem asi tři roky nebyl nemocný. Nejsem na to zvyklý. Teď už se ale cítím dobře, i když mám ještě mírný kašel. To už je ale nic," řekl Vondrka.

Absence Gulaše a návrat Vondrky pozměnily českou sestavu. První útok i nadále tvoří Erat, Jan Kovář a Sekáč, ve druhém trénovali Vondrka, Mertl a Červenka, ve třetím Radil, Koukal a Tomáš Zohorna. Ve čtvrtém hrají i nadále Řepík, Horák a Birner. Na pozici třináctého útočníka se posunul Dominik Kubalík.

Takhle trénoval český tým:

Francouz
(Furch, Bartošák)

Nakládal, Polášek
Mozík, Kolář
Němec, Vitásek
Kundrátek, Jordán

Erat, Kovář, Sekáč
Červenka, Mertl, Vondrka
Radil, Koukal, Zohorna
Řepík, Horák, Birner
Kubalík, Růžička

V této sestavě, s brankářem Pavlem Francouzem, by měli Češi nastoupit ve čtvrtek proti Koreji. Kouč Josef Jandač momentálně nepočítá, že by hned na úvod využil Růžičku. "Ještě uvidíme. Zatím jsme postavili sestavu tak, jako kdyby nehrál. Bude potřebovat i nějaký čas na aklimatizaci," uvedl Jandač.

Hokejisté přijeli do Kangnungu, kde budou hrát své zápasy, krátce před polednem ze Soulu. V olympijské vesnici se však příliš rozkoukat nestihli. Ubytovali se, naobědvali a vyrazili na trénink. "Musím přiznat, že olympijská atmosféra na mě ještě překvapivě nestihla dýchnout. Možná to na nás dolehne, ale zatím se tak nestalo," řekl Vondrka.

Útočník Tomáš Mertl uvedl, že se teprve rozkoukává. "Uvidíme, až bude vše zaběhlé. Je fajn, že jsme kousek od jídelny a od středu celé vesnice," řekl hráč extraligové Plzně, který v jedenatřiceti letech startuje na první velké akci.

4. den na ZOH: cheerleaders Kim Čong-una, jednička Francouz a strach na rampě
720p 360p

Český tým během tréninku
Český tým během tréninku

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze