ZOH 2018 | Česko - USA. Derby se Slovenskem na olympiádě nebude, Slováci jsou frustrování: Hrozná škoda! | iSport.cz
Pavel Ryšavý
20. února 2018 • 08:06

Derby s Čechy na ZOH nebude, Slováci jsou frustrovaní: Hrozná škoda!

TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Možná jste se těšili, jak ve středu ráno nařídíte budík na čtvrtou hodinu ráno, usednete k televizi a pustíte olympijské čtvrtfinále Česko – Slovensko. První tým tam bude, druhý nezvládl osmifinále. Prohrál 1:5 a místo něj se národnímu postaví USA: „My udělali tolik blbých faulů... Tenhle zápas, i ten minulý,“ štvalo brněnského útočníka Marcela Haščáka. Jeho tým balí, letí domů.Hlavní problém byl ten samý, na jaký Slovensko dojelo i v minulých zápasech. Nevydrželo v pěti. „Mohlo se to celé vyvíjet úplně jinak. Strašně mě to mrzí. Hlavně jsme si říkali, že si musíme dávat bacha na nedovolené zákroky. Pak zápas začne a naděláme jich tolik. Můžeme si za to sami,“ glosoval osmifinálovou porážku Haščák.

Po bezbrankové první třetině se zápas zlomil na začátku druhé. Ján Laco inkasoval první gól, za chvíli dostal pětiminutový trest do konce zápasu Micahl Čajkovský, současně s ním šel na dvě minuty ven i Ladislav Nagy za nedovolené bránění brankáře. Amerika luxusní dvouminutovou přesilovku 5 na 3 využila. Game over. 2:0. Na zvrat Slovensko nemělo potřebnou útočnou kvalitu.

„Ty pocity teď jsou hodně zlé. Představovali jsme si to úplně jinak. První třetinu jsme k zápasu přistoupili dobře, ale pak se začaly hromadit oslabení. I když na to se vymlouvat nemůžeme, měli jsme hodně šancí a nedali je. Strašně těžko se to hodnotí,“ zklamaně ze sebe soukal obránce Marek Ďaloga.

Frustrace na slovenské straně je pochopitelná. Tým v Koreji uhranul představením s Ruskem, porazil ho 3:2, začal turnaj parádně. Byl na nejlepší cestě vyhrát skupinu, jenže neporazil Slovince a to ho vyslalo pod osmifinálovou gilotinu.

„Mrzí nás to. A mrzí nás to hodně. Hlavně ten zápas předtím se Slovinskem, který jsme měli zvládnout. Nepoučili jsme se z chyb, v osmifinále jsme dělali ty samé,“ narážel Haščák na zbytečná vyloučení.

Čtvrfinále proti USA? Američané jsou k poražení, nic se ale nesmí podcenit, tvrdí hokejový redaktor deníku Sport
720p 360p

Osmifinálový krach všechny hodně bolel. „Nechci turnaj teď hodnotit, musí se mi všechno rozložit v hlavě. Byla to s Amerikou hrozná škoda. Když se soustředíme, na co máme, může to být dobré, ale my na celém turnaji jen dotahovali soupeře. Něco si řekneme a na ledě to pak děláme jinak,“ dodal jen Ďaloga.

Slovensko začalo omlazovat tým, dávat šance neokoukaným mladým hráčům. „Musíme se naučit hrát těžké zápasy. Plno chlapců má mezi 20-25 roky, jsou z naší a české ligy. Máme se co učit,“ udržel se nad věcí brankář Laco.

Práce nekončí. Naopak.

Slovensko další překvapení nepřidalo, s olympiádou se loučí v osmifinále
Slovensko další překvapení nepřidalo, s olympiádou se loučí v osmifinále

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud