ZOH 2018 | Samková vyrazila na OH s ovečkou od táty: chce medaili, ponese vlajku? | iSport.cz
5. února 2018 • 19:45

Samková vyrazila na OH s ovečkou od táty: chce medaili, ponese vlajku?

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obhájkyně olympijského zlata ve snowboardcrossu Eva Samková se do Koreje těší na těžkou trať, na které se budou 16. února rozdělovat medaile. Ráda by jednu z nich získala, ale nechce si připouštět nervozitu z olympijského závodu. Do dějiště her se vydala dnes.Sebevědomí jí dodalo lednové vítězství v závodě Světového poháru v tureckém Erzurumu. Pohodu získávala také při tréninku s dalšími českými snowboardcrossaři v Rakousku, kam minulý týden zamířila místo závodu SP ve Feldbergu. "Cítím se dobře, takže si myslím, že to bude hezké. Ambice jiné než být na bedně mít nemůžu a ani mít nechci," řekla Samková novinářům na letišti.

"Pokud budu jezdit dobře a nebudu dělat zbytečné chyby, tak je to možné. A myslím, že jsem to dokázala i ve Světovém poháru," dodala k možnosti získat medaili.

Nechce ale na sebe nechat dolehnout tlak výjimečného závodu, který se koná jednou za čtyři roky. "Když se to nepovede, tak co. Už jsem to jednou vyhrála a můžu vyhrát zase něco dalšího. Nejsem ještě tak stará, můžu jet ještě na další (olympiádu)," poznamenala čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

Samková odletěla na olympiádu: Když nebudu dělat chyby, bedna vyjde
1080p 720p 360p

Těší se na olympijskou atmosféru, kdy může v dějišti závodu strávit delší dobu a být v olympijské vesnici s kolegy z reprezentačního týmu. Ráda fandí kamarádům. "Když stojím dole a sleduju mýho kámoše, jak vyhrává, tak je to pro mě asi silnější, než když vyhrávám sama," svěřila se.

Ještě nemá nastudovaný program, ale určitě se chystá na hokej a ráda by viděla i někdejší spolužačku Karolínu Erbanovou na rychlobruslařském oválu a biatlonisty. Nenechá si ujít ani páteční slavnostní zahájení. "My máme dost času. Minulou olympiádu to bylo krásné, nám se to líbilo hrozně. Po tom zahájení má člověk pocit, že už to začalo. V týmu jsme společně zpívali hymnu. Já to mám ráda," vysvětlila.

Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
720p 360p

Má šanci být vlajkonoškou českého týmu, přímo v dějišti her o tom rozhodnou sportovci. Líbilo by se jí nést českou vlajku. "Protože to volí sportovci, tak by to pro mě byl mnohem silnější zážitek. Pamatuju si, jak jsem šla na tom nástupu minule a bylo to hezké. A to jsme šli jenom v davu. Je to určitě velká čest," řekla.

Do Pchjongčchangu si zabalila i plyšovou ovečku Shaun, kterou dostala od otce. Ten krátce před závodem v Erzurumu zemřel. Samková mu věnovala vítězství v Turecku a ani na olympiádě se myšlenkám na něj nevyhne. "Vždycky se to člověku minimálně jednou denně dostane do hlavy, protože jsme toho spolu zažili hrozně moc. Je to takový složitý," dodala.

Program olympiády: Snowboarding na ZOH 2018 »

Trenér Ledecké Bank: Na Ester je cítit, že se blíží důležitý závod
1080p 720p 360p

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud