7. února 2018 • 22:30

České Kokosy na sněhu? Jo, to jsme my, směje se pilot bobu Dvořák

Autor: ,
České Kokosy na sněhu? Jo, to jsme my, směje se pilot bobu Dvořák
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští bobisté nejedou na olympiádu v pozici favoritů na medaile, také proto často poslouchají narážky na film Kokosy na sněhu. Berou je ale s humorem, který je pro obě reprezentační party bobistů charakteristický. Jaká je mezi nimi rivalita a jaký je rozdíl v řízení dvojbobu a čtyřbobu, to popisuje na videu iSport TV pilot Dominik Dvořák.Před týdnem svá těla vyzdobili tradičním olympijským tetováním, teď už vyrazili do akce. V dějišti zimní olympiády v Koreji jsou i čeští bobisté.

Ambicí je umístit se na začátku druhé desítky s dvojbobem, na jejím konci se čtyřbobem. Do Koreje zamířily dvě party. Všichni poslouchají narážky na kultovní film Kokosy na sněhu, který popisuje příběh exotického jamajského bobu na olympiádě v Calgary 1988.

"České kokosy na sněhu, to jsme prostě my," směje se pilot jedné ze dvou posádek Dominik Dvořák. "Devadesát procent české populace zná bobisty jen z filmu Kokosy na sněhu. To je to, co se lidem v první chvíli vybaví," uvědomuje si.

České Kokosy na sněhu? Jo, to jsme my, směje se pilot bobu Dvořák

Češi odletěli na olympiádu s vyššími cíly, než tehdejší jamajská posádka. Nicméně s absolutní špičkou se stále úplně nemůžou srovnávat. "Třeba v bobech, oni mají na výběr úplně z jiných sfér materiálu. Ale že bychom na tom byli nějak hodně špatně, to nemůžu říct. Nemůžu si věčně stěžovat."

Do Koreje zamířili dva piloti, oba budou řídit dvojbob i čtyřbob. Je v tom velký rozdíl? "Je to asi jako osobák a autobus. Takhle bych to pro normálního člověka přirovnal, Je to fakt znát," vysvětluje mladší z pilotů Dvořák.

"Když jede dvojka, s posádkou má 390 kilo, čtyřbob má 630. Je to fakt rozdíl. Čtyřka má o maličko větší rychlost, v zatáčkách se to chová trošku jinak," přibližuje.

Běžkyně na lyžích Havlíčková: Nová Neumannová? Pomáhá mi radami

720p 360p
Zlatí hoši z Nagana opět spolu. Po 20 letech vzpomínali na slavný triumf

1080p 720p 360p
Červenka s Kubalíkem se připojili k týmu. Šance pro český tým se bez hráčů NHL zvedá, shodují se

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - Jižní Korea Čtvrtek 15. února (13.10)
Kanada - Česko Sobota 17. února (4.10)
Česko - Švýcarsko Neděle 18. února (8.40)

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 Klasická verze
Mobilní verze