Jandač kritizuje český hokej: Žijeme z minulosti, musíme se probrat! | iSport.cz
16. února 2014 • 05:00

Jandač kritizuje český hokej: Žijeme z minulosti, musíme se probrat!

Autor: TV iSport, bke
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Porážka se Švýcarskem 0:1 v základní skupině olympijských her v Soči vyvolala otázku o stavu českého hokeje. Jak na ni reagoval současný sparťanský kouč Josef Jandač, který byl hostem živé diskuze portálu iSport.cz právě při zápase se Švýcarskem? Co si o tom myslí a jaká řešení navrhuje?"To není otázka jednoho zápasu. Švýcary jsme na velkém turnaji porazili naposledy v roce 2008. Přitom my si pořád dáváme roli favorita, protože žijeme z minulosti. Realita už je bohužel jiná," upozorňuje Jandač. "Musíme se probrat! Pořád si jen něco nalháváme."

Co s tím? "Musíme vychovávat nové hráče. Jenže to není jen tak. Už delší dobu tvrdím, že musíme zkvalitnit soutěže. Abychom z kvalitních zápasů získali kvalitní hráče," vysvětluje Jandač.

Jandač o stavu českého hokeje

Jak toho dosáhneme? Jandač je zastáncem řešení, aby se snížil počet týmů v seniorské i juniorské extralize. "Zvýší se tím konkurence, budou hrát jen ti nejlepší," tvrdí sparťanský kouč. "Potřebujeme, aby se v těch soutěžích hrály zápasy na krev a ne nějaké pouťáky. Jinak ty nové hráče nevychováme."

VIDEO: Jandač rozebírá chyby v utkání se Švýcarskem

Jandač hodnotí porážku se Švýcarskem: Nemáme důraz u brány

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud