8. června 2018 • 12:14

Kanoista Fuksa je na ME ve finále, postoupil také Dostál

Martin Fuksa je zatím na ME úspěšný
Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko
Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat

Kanoista Martin Fuksa zatím na mistrovství Evropy v Bělehradě potvrzuje suverenitu ze Světových pohárů. Na kilometru i na pětistovce ovládl své rozjížďky a získal jediná přímá postupová místa do finále. Obě finále pojede i kajakář Josef Dostál. Na pětistovce postoupil přímo z rozjížďky, na dvojnásobné distanci musel absolvovat ještě semifinále. Naopak nově složený čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jakub Zavřel a Radek Šlouf do finále olympijské pětistovky nepostoupil. Vypadl i deblkajak Špicar, Havel, který má bronz z MS.

V rozjížďce na 1000 metrů obsadil trojnásobný olympijský medailista Dostál třetí místo, přičemž stejně jako mezi kanoisty postupoval jen vítěz. Odpolední semifinále Dostál vyhrál a v sobotních bojích o medaile nebude chybět.

V sobotním finále na kilometru se představí i kajakářka Anna Kožíšková, které k tomu stačilo třetí místo v rozjížďce. Na poloviční distanci do bojů o medaile neprošla. Po šestém místě v rozjížďce a sedmém v semifinále pojede jen finále B.

Na kilometru prošel do finále také deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová, čtyřkajak Vojtěch Procházka, Tomáš Veselý, Jakub Stejskal, Martin Sobíšek a na 500 m deblkajak Lukáš Nepraš, Lukáš Trefil.

Zklamáním skončil šampionát pro čtyřkajak, do kterého v této sezoně místo Jana Štěrby usedl Zavřel. V rozjížďce na olympijské pětistovce obsadil pátou příčku s téměř sekundovou ztrátou na postupující trojici. Do finále nepronikl ani z odpoledního semifinále, v němž rovněž skončil pátý. Od třetích Rumunů, kteří se jako poslední dostali do finále, dělilo české reprezentanty 366 tisícin sekundy.

Špicar s Havlem pak neuspěli ani na deblkajaku v boji o postup do finále kilometru, na kterém získali bronz na loňském mistrovství světa i na letošním Světovém poháru v Szegedu. V rozjížďce byli osmí z devíti lodí a do semifinále se dostali až na čas. V semifinálové jízdě šanci na opravu nevyužili a dojeli s velkou ztrátou poslední.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)