Extrémní skokan Navrátil na MS stříbro neobhájil, skončil čtvrtý | iSport.cz
24. července 2019 • 07:09

Extrémní skokan Navrátil na MS stříbro neobhájil, skončil čtvrtý

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michal Navrátil na mistrovství světa neobhájil stříbro v extrémních skocích do vody. Český reprezentant na šampionátu v Koreji obsadil čtvrtou příčku s výraznou ztrátou na bronzového Mexičana Jonathana Paredese. Vyhrál favorizovaný Brit Gary Hunt.Navrátil po pondělní první polovině soutěže figuroval na třetí příčce s více než pětibodovým náskokem na Hunta. Za největšího kandidáta na titul ale klesl hned po prvním dnešním skoku, za který dostal pátou nejvyšší známku. Finálový skok se pak Navrátilovi příliš nevydařil, byl v něm desátý a neměl šanci zaútočit na medaili. Dělilo ho od ní téměř padesát bodů. Vedle zlatého Hunta a bronzového Paredese ho předčil také stříbrný obhájce titulu Steve Lo Bue z USA.

Králem druhé poloviny soutěže byl Hunt, který letos vyhrál čtyři z pěti závodů série Cliff Diving. Získal suverénně nejvyšší ohodnocení za oba skoky a s náskokem 8,55 bodu vybojoval své druhé světové zlato po úspěchu v roce 2015 v Kazani. Po pondělní první polovině soutěže přitom na vedoucího Lo Bueoho ztrácel téměř třicet bodů.

Zatímco předloni na šampionátu v Budapešti vybojoval Navrátil první českou medaili po 14 letech, tentokrát skončil stejně jako v Barceloně 2013 čtvrtý. I tak se zatím postaral o nejlepší české umístění na probíhajícím MS v plaveckých sportech.

Mistrovství světa v plaveckých sportech v Kwangdžu (Korea):

Extrémní skoky do vody:

Muži - konečné pořadí: 1. Hunt (Brit.) 442,20 b., 2. Lo Bue (USA) 433,65, 3. Paredes (Mex.) 430,15, 4. Navrátil (ČR) 380,80, 5. De Rose (It.) 378,90, 6. Jones (USA) 365,85.

Michal Navrátil na mistrovství světa neobhájil stříbro v extrémních skocích do vody. Český reprezentant na šampionátu v Koreji obsadil čtvrtou příčku s výraznou ztrátou na bronzového Mexičana Jonathana Paredese.
Michal Navrátil na mistrovství světa neobhájil stříbro v extrémních skocích do vody. Český reprezentant na šampionátu v Koreji obsadil čtvrtou příčku s výraznou ztrátou na bronzového Mexičana Jonathana Paredese.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud