Tragédie na MS v plavání: V klubu se propadl strop, dva mrtví, 17 zraněných | iSport.cz
27. července 2019 • 10:33

Tragédie na MS v plavání: V klubu se propadl strop, dva mrtví, 17 zraněných

Autor: nit
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atmosféru na světovém šampionátu v plavání v korejském Kwangdžu poznamenala tragédie v klubu blízko plavecké vesnice. Poté, co se v budově propadl vnitřní strop, zahynuli dva lidé a celkem sedmnáct dalších bylo zraněno, mezi nimi i několik sportovců, kteří utrpěli drobná zranění. Na místě nebyl žádný český sportovec, ani žádný člen české výpravy na mistrovství světa.Nehoda se stala kolem půl třetí ráno v nightclubu Coyote Ugly. Ve chvíli, kdy se propadl provizorní strop se schodištěm, bylo na místě 370 lidí. Podle BBC zemřeli dva lidé ve věku 38 a 27 let. Obě osoby utrpěly při pádu stropu zranění a byly převezeny do nemocnice, kde však zraněním podlehly. Nejednalo se ale o účastníky šampionátu. 

Podle sdělení organizačního výboru se většina sportovců vrátila v pořádku do vesnice. Incident se týkal osmi z nich, sedm utrpělo lehká zranění. Jeden byl převezen do nemocnice kvůli sešití tržné rány na noze.

Na místě byli především hráči vodního póla. Patřily k nim Američanky, které v pátek získaly potřetí za sebou na světovém šampionátu zlaté medaile a slavily tak zlatý hattrick. Jedna z hráček a také jeden skokan do vody utrpěli lehká zranění.

„Je to ošklivá tragédie. Když se to přihodilo, hráči a hráčky z našeho týmu oslavovali vítězství našeho ženského týmu. V srdcích jsme s oběťmi a jejich rodinami,“ uvedl Christopher Ramsey, šéf amerického vodního póla.

Lehká zranění utrpěli také dva vodní pólisté Nového Zélandu.

„Prostě jsme tancovali a pak jsme se propadli o pět, šest metrů a všichni začali utíkat ven,“ uvedl Matt Small, kapitán Nového Zélandu pro Radio Sport.

V klubu byli i Australané, všichni ale vyvázli bez zranění. K tragédii se vyjádřila i mezinárodní federace FINA.

„Protože někteří účastníci šampionátu byli incidentu přítomni, FINA pozorně monitoruje situaci a bude aktivně pomáhat, kde to bude nutné. FINA situace hluboce lituje a posílá obětem indicentu přání všeho dobrého,“ uvedla FINA.

 
Články odjinud


Články odjinud