Martin Hašek
17. listopadu 2019 • 16:11

Kubová bojovala v Americe po ztrátě přítele: Sen o Las Vegas nevyšel

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
V zóně s TK27! Fotbal a móda? Krejčího už by dokázali ochránit. Mě to zlomilo, říká Vácha
S Priskem hořel trávník. Podívejte se na TOP emoce odcházejícího kouče Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plavkyně Simona Kubová a Anika Apostalon se v prestižní mezinárodní lize ISL se svým týmem DC Trident do finále v Las Vegas nepodívají. Je to jasné už po prvním dnu tzv. amerického derby v College Parku, Kubová tam závodí jen pár dní po ztrátě rodinného přítele.Nablýskaná show International Swimming League je plná hvězd a každý závod je pro dvě české závodnice parádní zážitek. Kubová ale měla tentokrát jiné starosti.

„V úterý nám bohužel zemřel velmi blízký rodinný přítel,“ vysvětlila Kubová. „A nemám moc ráda časové posuny a tady jsem měla šest hodin. Přiletěla jsem ve čtvrtek večer a hned v sobotu závodila. Moc mi to nesedí, ale snažila jsem se předvést maximum a jsem ráda, že v této zimní sezoně plavu pořád rychleji.“

Kubová skončila osmá na 200 metrů znak (2:05,35 minuty) a šestá na znakařské padesátce (26,85 sekundy). Anika Apostalon pomohla týmu DC Trident ke čtvrtému místu ve štafetě na 4x100 metrů kraul a na padesátce volným způsobem byla osmá (24,65).

Tým DC Trident s dvěma českými plavkyněmi bojoval v hvězdami nabité lize o postup do prosincového finále v Las Vegas. Tenhle sen se jim ale nesplní.

„Vegas bohužel nevyjde. Ale neměnila bych, byla to úžasná zkušenost, která už se nemusí nikdy opakovat. Ta atmosféra je nepopsatelná,“ hodnotila Kubová.

Soutěž ISL vznikla za podpory největších es světového plavání, které nebyly spokojeny s propagací Světového poháru organizovaného mezinárodní federací FINA.

V College Parku závodí všechny čtyři americké týmy. V první den soutěže se dařilo letošnímu osminásobnému medailistovi z mistrovství věta Caelebu Dresselovi, který vyhrál stovku motýlkem a padesátku kraulem. Prsařka Lilly Kingová vyhrála závody na 50 a 200 metrů.

„Jsem strašně šťastná, že jsem tady mohla být. I v tomto týmu DC Trident, i když neměl třeba nejzvučnější jména jako ostatní týmy,“ hodnotila Kubová. „Byl to skvělý kolektiv, který se navzájem podporoval, a i když někdo plaval líp, někdo hůř, tak ho vždycky buď trenér, nebo sportovec podpořil a pochválil. Jsem ráda, že jsem mohla nakouknout, jak to chodí v americkém týmu.“

Kubovou čeká trénink, který bude směřovat k mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Glasgow, jež se koná za necelé tři týdny.

„Snad se podaří formu vystupňovat ještě k mistrovství Evropy,“ říká Kubová. „Hned po příletu budu mít asi ještě poslední těžší týden a pak budeme deset dní odpočívat a mně už naštěstí nebude čekat žádné cestování, kterého jsem měla poměrně dost.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud