5. června 2016 • 13:53

Vláda osmiveslic Dukly na Primátorkách pokračuje, slaví 37. výhru v řadě

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1 Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadvláda osmiveslic Dukly Praha na Primátorkách pokračuje, 103. ročník vyhrála kombinovaná posádka Dukly a ČVK před elitní lodí Dukly. Zástupci pražského klubu se tak radovali na slavné regatě na Vltavě už z 37. vítězství v řadě. Elitní loď Dukly skončila druhá o pouhých 36 setin vteřiny.Vítězové z řad skifařů v sestavě se šesti Dukláky (Vojtěch Řimák, Antonín Mařík, Ondřej Šams, Adam Štěrbák, Martin Basl a Matyáš Klang), dvěma zástupci Českého veslařského klubu Praha (Jakub Makovička a Jan Lapáček), kteří ale za Duklu ještě loni veslovali, a kormidelníkem Radkem Šumou (Dukla) vsadili na rychlý úvod. A tato sázka jim nakonec také vyšla, byť jen velmi těsně.

Při strhujícím závěru uhájili nečekané vítězství před "čistou" sestavou Dukly, kterou tradičně vedl do boje kormidelník Oldřich Hejdušek. O vítězi nakonec rozhodl až fotofiniš. "A popravdě řečeno - já si myslel, že jsme nakonec dojeli až druzí," přiznal novinářům Klang.

Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského ovládl při neúčasti čtyřnásobného mistra světa Ondřeje Synka potřetí za sebou Michal Plocek z Dukly. "Rozhodlo se v zatáčce, když byl vyloučen Richard Vančo," uvedl Plocek, jenž zvítězil před Vančovým bratrem Matúšem o 16 a půl vteřiny.

Hlavně s ohledem na start Richarda Vanča si myslel, že cesta za dalším vítězstvím bude letos nejtěžší. "Od toho jsem čekal nejvíce, ale do té zatáčky se netrefil a málem jsme se dotýkaly vesly. Radši jsem tam zpomalil, protože jsem věděl, že i kdyby ho nechali na trati, tak ještě bude šance ho předjet," popsal mistr světa do 23 let Plocek.

Skifařkám vládla Fleissnerová

Mezi skifařkami byla v boji o Stuhu Podolí nejlepší Kristýna Fleissnerová z pražských Bohemians a obhájila loňské prvenství. Druhou v cíli Marii Natálii Jurkovou z Třeboně porazila o více než čtyři vteřiny. Pro vítězku šlo celkově již o třetí triumf na Primátorkách.

"Jednou jsem vyhrála v osmě, teď podruhé na skifu. Kdyby jela Mirka (Topinková Knapková), tak by samozřejmě vyhrála ona, toho jsem si vědoma," řekla s úsměvem Fleissnerová. "Řekla jsem si, že to napálím hned od začátku. A doufala, že to bude rozhodnuté už před bójkami. Takže to probíhalo podle plánu," pochvalovala si Fleissnerová.

Tu společně s parťačkou Lenkou Antošovou čeká ve dvojskifu účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. "Je to sen každého sportovce dostat se na olympijské hry. Teď náš čeká Světový pohár v Poznani, pak pojedeme s Ondrou Synkem trénovat do Livigna do vyšších nadmořských výšek. Celá příprava už směřuje k Riu," řekla Fleissnerová.

Olympijská šampionka na skifu Topinková Knapková usedla opět do osmiveslice Slavie a při svém posledním startu před olympiádou v Riu de Janeiro se mohla radovat ze suverénního triumfu. Slávistky s kormidelnicí Sárou Víchovou předčily osmu amerického týmu LA Women's Rowing o téměř 14 vteřin. "Moc jsem si to užila, protože jsme s holkama byly skvělá parta," prohlásila Topinková Knapková.Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze