26. května 2017 • 11:26

Skifař Synek na ME v Račicích suverénně postoupil do semifinále

Autor:
Ondřej Synek suverénně vyhrál úvodní rozjížďku (archivní foto)
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifař Ondřej Synek vyhrál bez problémů úvodní rozjížďku na mistrovství Evropy ve veslování v Račicích a postoupil do sobotního semifinále. Přímo do další části šampionátu se již kvalifikovala i čtyřka bez kormidelníka Kornel Altman, Jakub Paroulek, Jan Potůček, Jakub Makovička, která byla v rozjížďce třetí.Čtyřnásobný mistr Evropy Synek se představil ve třetí ze čtyř rozjížděk a hned po startu dal jasně najevo, že nechce odpoledne absolvovat opravy. Rychle si vypracoval náskok a druhého Tima Oleho Naskeho z Německa nakonec porazil o 3,3 sekundy. Ještě v polovině dvoukilometrové trati měl Synek náskok přes šest sekund, závěr však viditelně vypustil.

Rozjížďky dnes čekají ještě dalších osm českých posádek. Zkušební závod absolvuje čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Hájek, která má s ohledem na pět přihlášených lodí jisté finále.

Synek: Doma jsem takhle velký závod ještě nejel. Chci medaili

720p 480p 360p 240p
Šéftrenér veslařů Cox: Nesmíme kopírovat, musíme jít českou cestou

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze