21. března 2018 • 20:07

Prodlouží MS v Račicích Synkovi kariéru? Bylo by to hezké, říká šampion

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Solilova ruka proti Spartě? Hraniční. V Olomouci se nemělo hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifař Ondřej Synek je nadšený zprávou, že se veslařské mistrovství světa 2022 bude konat v Račicích. Šampionát se do Česka vrátí po 29 letech a pro pětinásobného zlatého závodníka to může znamenat motivaci si prodloužit kariéru. „Líbilo by se mi to, bylo by to hezké. Pro mě i pro ostatní. Ale nevím, co bude pozítří,“ směje se Synek.Skifař Ondřej Synek je nadšený zprávou, že se veslařské mistrovství světa 2022 bude konat v Račicích. Šampionát se do Česka vrátí po 29 letech a pro pětinásobného zlatého závodníka to může znamenat motivaci si prodloužit kariéru. „Líbilo by se mi to, bylo by to hezké. Pro mě i pro ostatní. Ale nevím, co bude pozítří,“ směje se Synek.

Na jeho rukách se právě začínají tvořit krvavé mozoly. Ondřej Synek právě v italském Gavirate učí své dlaně po zimní pauze zase navykat drsnosti vesel. Bolí to jako každý rok.

„Ve středu jsem vesloval druhý den, mám ruce úplně na padrť… Týden, čtrnáct dní, je to maso, pak kůže ztvrdne a je to dobrý,“ popisuje Synek.

V bolavém martyriu ho aspoň utěšila parádní zpráva, že mezinárodní veslařská federace FISA přidělila pořádání světového šampionátu 2022 Račicím.

„Jsem nadšen. Je to hezké,“ radoval se Synek. „Od loňského mistrovství Evropy, které bylo tak úspěšné a všem se líbilo, jsem věděl, že budou chtít kandidovat. Úvahy už byly předtím, ale čekalo se na tohle. Proběhlo to hladce, bylo hodně diváků, dobrá atmosféra. Nechci říct, že to bylo jisté, ale byla velká pravděpodobnost, že by se to mohlo podařit.“

Přípravy na kandidaturu trvaly celkem devět měsíců. Jednou z důležitých podmínek FISA pro pořádání MS bylo i získání státní garance finanční podpory. Tu svaz získal začátkem tohoto roku, kdy vláda schválila žádost o dotaci. Organizace mistrovství světa si vyžádá další úpravy v račické Labe aréně, kde vloni kromě veslařského ME proběhlo také mistrovství světa v rychlostní kanoistice, kde český tým zazářil šesti medailemi. Kromě instalace nových startovních bloků už pro letošní mistrovství světa juniorů si přípravy vyžádají i vybudování dalšího průplavu ostrova tak, aby se usnadnil pohyb lodí jedoucích na start závodu.

AKCE V RAČICÍCH

2018 MSJ ve veslování

2019 MEJ + MEU23 v rychlostní kanoistice

2020 SP v rychlostní kanoistice

2021 MS U23 ve veslování

2022 MS ve veslování

Šampionát v roce 2022 se bude konat jen pár týdnů před Synkovými čtyřicátinami. Zatím své plány potvrdil jen do olympijských her 2020 v Tokiu. Těch se chce zúčastnit kvůli útoku na olympijské zlato, které mu ještě chybí, a také kvůli vzpomínce na slavnou gymnastku Věru Čáslavskou , jež v Tokiu zářila v roce 1964.

„Když budu zdravý, tak vydržím do olympiády. Pak se uvidí, co dál. Račice jsou za čtyři roky, to je zadlouho,“ uvažuje Synek. „Určitě by se mi to líbilo, ale teď nedokážu říct, co bude pozítří, natož za čtyři roky. Rozhodnutí padne spíš až po olympiádě, jestliže budu pokračovat, nebo ne. Uvidíme.“

Letošní sezonu hodlá Synek zahájit první červnový víkend při úvodním závodě Světového poháru v Bělehradě. Přípravu bude směřovat k zářijovému mistrovství světa v Plovdivu, se srpnovým mistrovstvím Evropy v Glasgow nepočítá.

„Evropu nepojedu, protože budu na soustředění ve výšce a upřednostnili jsme přípravu na mistrovství světa,“ vysvětlil Synek.

Ondřej Synek předvedl další parádní výkon
Ondřej Synek předvedl další parádní výkon

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud