Ruskou jachtařskou posádku zničila krize | iSport.cz
26. prosince 2008 • 15:43

Ruskou jachtařskou posádku zničila krize

Autor: ČTK
Velrybí mládě
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na finanční krizi doplatila i ruská posádka v prestižním jachtařském závodě kolem světa Volvo Ocean Race. Loď Kosatka petrohradského podnikatele Olega Žerebcova po třetí části regaty s cílem v Singapuru odstoupila kvůli nedostatku peněz."Od začátku bylo naším cílem získat pro tento projekt obchodní partnery. Doteď jsem všechno platil z vlastních peněz," řekl agentuře Reuters Žerebcov, který vlastní síť supermarketů.

"Potřebovali jsme najít sponzora, abychom mohli v závodě pokračovat, ale naše snaha byla kvůli globální ekonomické situaci marná," uvedl. Jeho tým byl v průběžném pořadí na předposledním sedmém místě. Domů do Petrohradu, kde bude v červnu příštího roku cíl závodu, už Kosatka dorazí mimo pořadí.

Finančně náročný závod, který odstartoval v říjnu ve španělském Alicante, zatím vede švédská posádka lodi Ericsson 4, již vede jako kapitán pětinásobný olympijský medailista Torben Grael z Brazílie.

Témata:  sport, jachting, rusko, krize
 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud