Phelps ovládl americký šampionát, má třetí titul

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Slavný plavec Michael Phelps získal ve čtvrtek na americkém mistrovství další titul. Závod na 100 m motýlek vyhrál nejrychlejším časem roku a na šampionátu v kalifornském Irvine získal už třetí titul a celkově padesátý v kariéře.

Phelps navázal na den staré triumfy z kraulařské a motýlkářské dvoustovky. Ve čtvrtek zvítězil časem 50,65 sekundy a o téměř dvě vteřiny porazil Tylera McGilla a Tima Phillipse.

"Jsem opravdu spokojen, byl to dobrý výkon. Momentálně to lepší být nemohlo," citovala Phelpse agentura Reuters.

Čtrnáctinásobného olympijského šampiona Phelpse ještě na mistrovství čekají starty v polohovém a prsařském závodě na 200 m.

Američtí plavci v Kalifornii bojují o místa v nominaci pro Panpacifické hry a světový šampionát, který se uskuteční příští rok v Šanghaji.