Napínavá štafeta! Šlesingr dovezl biatlonisty na pátém místě | iSport.cz
12. března 2016 • 16:43

Napínavá štafeta! Šlesingr dovezl biatlonisty na pátém místě

Autor: ,
TOP VIDEA
 Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu
Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonisté Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr skončili pátí ve štafetě na mistrovství světa v Oslu a vyrovnali nejlepší český týmový výsledek mužů v historii šampionátů. Z titulu se radovalo Norsko, druzí dojeli obhájci titulu Němci a třetí nečekaně Kanada.
Jubilejní dvacáté zlato z mistrovství světa získal s vítěznými Nory slavný Ole Einar Björndalen, který štafetu rozbíhal. S ním se k radosti tribun na Holemenkollenu o triumf zasloužili Tarjei Bö, Johannes Bö a Emil Hegle Svendsen.

„Páté místo je nádherné, ale zase je to v takovém duchu tohoto mistrovství světa, kdy to byl další závod o medaili a nedopadlo to,“ konstatoval šéftrenér Ondřej Rybář.

Český tým má z MS dvě čtvrtá, tři pátá a dvě šestá místa. „Byla tam škoda jedné položky Ondry (Moravce), kdy paradoxně jeho nejjistější položka byly na tři dobíjení. To bylo moc. Už si to potom hodně hlídal a nechal tam navíc hodně času. Výkon od kluků byl parádní, ale chyběl kousek a to vždy mrzí,“ doplnil.

Krčmář jednou dobíjel vleže a stojku zvládl čistě, i když měl problém. "Neotevřel se mi závěr a náboj se vzpříčil. Musel jsem pátý dobíjet, školácká chyba, ale odpracoval jsem si to na trati," řekl Krčmář. Ze střelnice vyběhl osmý, ale Soukupovi předal třetí o 7,5 sekundy za vedoucími Němci a dokonce před hvězdným Björndalenem.

Pak závod v týmové buňce hodně prožíval. "Já byl nějakej moc nahecovanej, skákal jsem tam a hrozně klukům fandil. Chtěli jsme udělat výsledek, protože se nám ty štafety letos nevedly, přitom ten náš tým má na to, aby jezdil vepředu," řekl Krčmář.

Vše o MS v biatlonu »

Češi se mohli spolehnout na rychlé lyže a Soukup v polovině svého úseku vedl. Na stojce jednou dobíjel a z šestého místa měl špičku na dohled. Běžecky se neztratil a Moravce vyslal na trať jako pátého a jedenáct sekund za norskými lídry. "Zatím střílíme dobře, tak to snad bude pokračovat," doufal Soukup.

"Trochu jsem se probudil a na těch lyžích jsem měl dneska dobrý pocit. Minimálně dvě kola se jezdilo moc dobře," radoval se olympijský medailista ze Soči. V této sezoně totiž dosud předváděl slabé výkony a chytil se až v posledních týdnech. "Bohužel v posledním kole mi zase trochu došlo, ale jsem moc rád, že jsem nedostal tak moc. Deset sekund bylo luxusní. Jsem moc spokojenej," radoval se.

Moravec sice střílel vleže pomaleji, ale čistě a polepšil si na čtvrté místo. Na stojce ustál kritickou situaci a přesným posledním nábojem se vyhnul trestnému kolu. "Pracovala nervozita. Na osmou je to dost trestuhodné," řekl Moravec. Ze střelnice odběhl čtvrtý a Šlesingra vyslal na trať pátý těsně za rakouskou štafetou.

Šlesingr soupeřil s Dominikem Landertingerem a po jednom dobíjení vleže trochu ztratil. Oba jednou dobíjeli na stojce a rozdali si to v posledním běžeckém kole. Sedm set metrů před cílem byl Šlesingr těsně čtvrtý, ale na stadionu s Rakušanem prohrál. "Výsledek je to hezký, ale to čtvrtý místo jsem měl nějak urvat," litoval Šlesingr.

Pátým místem čeští biatlonisté vyrovnali nejlepší výsledek z mužské štafety na MS z před devíti let v italské Anterselvě.

Mistrovství světa v biatlonu v Oslu:

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Norsko (Björndalen, T. Bö, J. Bö, Svendsen) 1:13:16,8 hod. (0 tr. okruhů+6 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) -11,5 (0+5), 3. Kanada (Ch. Gow, Smith, S. Gow, Green) -23,4 (0+5), 4. Rakousko -53,5 (1+10), 5. ČR (Krčmář, Soukup, Moravec, Šlesingr) -54,4 (0+7), 6. Rusko -1:06,4 (1+7), 7. Švédsko -1:06,6 (0+10), 8. USA -1:27,3 (0+5), 9. Francie -1:57,7 (0+10), 10. Švýcarsko -2:05,8 (0+7).

Veliká radost norských biatlonistů, kteří si dojeli pro zlato
Veliká radost norských biatlonistů, kteří si dojeli pro zlato

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud