Stíhačka Soukalová si dojela pro BRONZ a dál vede Světový pohár

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová se ve stíhacím závodu na 10 km v Hochfilzenu vyšvihla z osmé pozice na startu až na třetí místo a dál vede průběžné pořadí Světového poháru. Závod vyhrála Němka Laura Dahlmeierová před krajankou Maren Hammerschmidtovou. České překvapení sprintu Lucie Charvátová naopak z pátého místa skončila dvaadvacátá. V závodě mužů byl při vítězství Francouze Martina Fourcadea nejlepší z Čechů Ondřej Moravec dvacátý.

Soukalová se díky čisté střelbě a solidnímu běhu posouvala z osmého místa na startu a po druhé zastávce na střelnici byla čtvrtá. Po úvodní střelecké položce vestoje se dostala na třetí příčku a tu udržela i v závěrečném v souboji s Němkou Franziskou Hildebrandovou.

Českou biatlonistku dělilo 5,2 sekundy od druhé příčky, o niž zřejmě přišla kvůli hůlce, která jí při odjezdu ze střelnice vypadla z ruky.

Gabriela Soukalová si ve stíhačce v Hochfilzenu polepšila z osmé příčky na bronzovou

Charvátovou zbrzdily dvě chyby hned v první ležce, zásluhou výborného běhu se ale držela v nejlepší patnáctce. Další selhání na střelnici přišlo na poslední stojce, kde minula tři terče a s celkovou bilancí šesti trestných kol vypadla z elitní dvacítky.

Veronika Vítková minula při každé zastávce na střelnici jednu ránu a skončila třicátá. Eva Puskarčíková po selhání na druhé položce, kde se trefila jen jednou, skončila o deset míst za ní. Jitka Landová obsadila 53. příčku.

V mužském závodu na 12,5 km si lídr SP Fourcade vyměnil pořadí s Němcem Simonem Schemppem a dojel si pro třetí výhru v sezoně. Navzdory tomu, že Francouz udělal na střelnici o jednu chybu více, porazil vítěze sprintu o 7,5 sekundy. Třetí skončil Rus Anton Šipulin.

Moravec vstoupil do závodu dvěma chybami na první položce, poté už ale střílel bezchybně a oproti sprintu si polepšil o čtyři pozice na 20. místo. Po startu z 45. příčky se zlepšil také druhý Čech v závodě Jaroslav Soukup, jenž obsadil poslední bodovanou 40. pozici.

V neděli se v Hochfilzenu pojedou štafety.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Ženy - stíhací závod na 10 km: 1. Dahlmeierová 28:23,3 (1), 2. Hammerschmidtová (obě Něm.) -13,3 (2), 3. Soukalová (ČR) -18,5 (1), 4. Hildebrandová (Něm.) -25,0 (2), 5. Eckhoffová (Nor.) -29,7 (2), 6. Džymová (Ukr.) -32,1 (1), 7. Podčufarovová (Rus.) -38,4 (1), 8. Wiererová (It.) -48,6 (2), 9. Birkelandová (Nor.) -49,1 (2), 10. Skardinová (Běl.) -49,5 (0), ...22. Charvátová -1:50,4 (6), 30. Vítková -2:19,8 (4), 40. Puskarčíková -2:59,8 (5), 53. Landová (všechny ČR) -5:35,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 26 závodů): 1. Soukalová 222, 2. Hildebrandová 206, 3. Dorinová Habertová (Fr.) 195, 4. Wiererová 194, 5. Pidhrušná (Ukr.) 177, 6. Eckhoffová 166, ...14. Vítková 117, 30. Charvátová 59, 37. Puskarčíková 37, 61. Landová 9.

Muži - stíhací závod na 12,5 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 31:19,9 (2 tr. okruhy), 2. Schempp (Něm.) -8,9 (1), 3. Šipulin (Rus.) -19,1 (2), 4. T. Bö (Nor.) -31,2 (2), 5. Landertinger (Rak.) -39,8 (1), 6. Björndalen -57,5 (2), 7. Svendsen (oba Nor.) -59,5 (2), 8. Fillon Maillet (Fr.) -1:00,6 (1), 9. Birnbacher (Něm.) -1:01,4 (0), 10. Fak (Slovin.) -1:05,9 (1), ...20. Moravec -1:50,9 (2), 40. Soukup (oba ČR) -3:45,6 (4).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 254, 2. Björndalen 201, 3. Fillon Maillet 190, 4. Svendsen 186, 5. Schempp 168, 6. T. Bö 165, ...23. Moravec 67, 35. Krčmář 45, 40. Šlesingr 38, 60. Soukup 14, 67. Krupčík (všichni ČR) 3.