TOP 10 roku Soukalové: Zmeškaný start, medaile, zpěv i žluťásek | iSport.cz
27. prosince 2015 • 17:00

TOP 10 roku Soukalové: Zmeškaný start, medaile, zpěv i žluťásek

 • Gabriela Soukalová ukázala v roce 2015 minimálně dvě tvářeFOTO: Koláž iSport.cz

  Biatlonistka Gabriela Soukalová má za sebou pořádně nabitý rok. Na jeho začátku se ještě potýkala se ztrátou formy i motivace po olympijské sezoně, pak se ale přes úspěchy ve štafetách dokázala vyšvihnout i k individuálnímu stříbru z mistrovství světa. Po náročné přípravě pak novou sezonu zahájila fantasticky a rok 2015 končí jako vedoucí závodnice Světového poháru. Podívejte se na 10 nejzajímavějších událostí, které Gabrielu Soukalovou potkaly.

 • Vítězné štafety

  Vstup do roku 2015 vyšel českým biatlonistkám parádně. Hned 7. ledna v německém Oberhofu ovládla ženská štafeta ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková závod Světového poháru. Štafetový triumf pro české barvy získaly po dlouhých 17 letech, navíc hned za týden v Ruhpoldingu dokázala tahle čtveřice úspěch zopakovat.

  Páteční Sport Magazín nabízí exkluzivní materiál s českými biatlonistkami

 • Pozdě na startu

  Gabriela Soukalová dobíhala v Oberhofu na start na poslední chvíli. Kvůli ztracenému poutku u hůlkyGabriela Soukalová dobíhala v Oberhofu na start na poslední chvíli. Kvůli ztracenému poutku u hůlky

  Soukalová jako členka zlatých štafet na začátku roku získávala sebevědomí i formu, nicméně v Oberhofu předvedla i svou tradiční roztržitost. Cílem kamer se stala už před startem závodu s hromadným startem, na který dobíhala pozdě. Mimo jiné kvůli tomu, že ve spěchu ztratila poutko od hůlky. Do závodu tak vybíhala hodně daleko za svou startovní pozicí, ale i tak dojela aspoň desátá.

 • Stříbro před domácími davy

  Česká smíšená štafeta se v Novém Městě na Moravě chlubí stříbrnými medailemiČeská smíšená štafeta se v Novém Městě na Moravě chlubí stříbrnými medailemi

  Na začátku února se biatlonový svět přesunul do Nového Města na Moravě, kde čeští fanoušci předvedli, že z Česka se stala opravdová biatlonová velmoc. A hlasivky třiceti tisíc lidí dohnaly českou smíšenou štafetu ke sladkému stříbrnému úspěchu.

  Fanoušci táhli biatlonisty. Atmosféra? Kam se hrabe Německo!
  720p 480p 360p 360p 240p

 • Zpěvačka v jídelně i v klipu

  Gabriela Soukalová to umí pořádně rozbalitGabriela Soukalová to umí pořádně rozbalit

  Že se Gabriela Soukalová ráda chopí mikrofonu, už je známá věc. A že jí zpěv jde víc než dobře, to je tutovka. Spolu s biatlonovou kapelou vystřihla v Oslu The shoop shoop song od Cher svým kolegům v jídelně a všechny roztancovala, před začátkem nové sezony se pak představila jako zpěvačka i veřejnosti – a to dokonce s vlastním textem. Videoklip s názvem STK-áčko má za cíl podpořit projekt jejího partnera a badmintonisty Petra Koukala, který se zaměřuje na boj s rakovinou varlat a především prevencí.

 • Zlatý start mistrovství světa

  Večer, kdy Češi dostali medaile. Soukalová zpívala hymnu
  720p 480p 360p 240p

  Na velký individuální úspěch Gabriela Soukalová v roce 2015 stále čeká, ale stále je platnou členkou do štafet, což dokázala i v úvodu mistrovství světa ve finském Kontiolahti. Do něho česká smíšená štafeta vlétla fantastickým závodem, ve kterém finišman Ondřej Moravec dojel pro zlato – teprve čtvrté v české historii.

 • Poslední ranou přišla o zlato

  Gabriela Soukalová padla v cíli vytrvalostního závodu biatlonistek vyčerpáním na zem. Dlouho mohla doufat ve zlato, na druhou pozici ji odsunula až Ruska JurlovováGabriela Soukalová padla v cíli vytrvalostního závodu biatlonistek vyčerpáním na zem. Dlouho mohla doufat ve zlato, na druhou pozici ji odsunula až Ruska Jurlovová

  Konečně, tohle byla Gábina tak, jak jsme ji znali třeba z olympiády! Soukalová v individuálním závodě na 15 kilometrů na mistrovství světa vydolovala poslední zbytky sil a předvedla fantastický výkon s jedinou vadou na kráse – chyba při úplně poslední položce na střelnici ji stála zlato. Na stříbrnou pozici ji odsunula neznámá Ruska Jekatěrina Jurlovová. I tak ale Soukalová opět ukázala, že do světové špičky opravdu patří.

 • Zrzavá holka se naučila říkat ne

  Zrzavá biatlonistka Soukalová: Přítel teď má jinou holku
  720p 480p 360p 240p

  Po rozporuplné sezoně, do které po olympijském úspěchu nevstoupila tak připravená, jak by si přála, ale zakončila ji stříbrem z MS i z posledního závodu SP, se Soukalová rozloučila s domácími fanoušky exhibičním závodem v Břízkách. Tam se předvedla s novým účesem a barvou vlasů a jasným poselstvím do budoucna: na některé společenské akce, které jí narušovaly přípravu, je prostě potřeba říkat ne.

 • Zavolejte mi!

  Na začátku bylo hecování přítele, badmintonisty Petra Koukala. Ten ovšem na Evropských hrách v Baku medaili nezískal a Gabriela Soukalová tak splnila svůj slib v podobě zveřejnění telefonního čísla na facebooku. Kdekdo by se toho asi zalekl, bezprostřední holka Soukalová si to ovšem užila a přes dvě hodiny poctivě zvedala telefon, aby si popovídala s fanoušky. „Všechny hovory byly pozitivní. Moc vám za ně děkuji. Zvedli jsme mi náladu!“ vzkázala pak příznivcům.

  Gabriela Soukalová zveřejnila své telefonní číslo a povídala si s fanouškyGabriela Soukalová zveřejnila své telefonní číslo a povídala si s fanoušky

 • Síň slávy Sportu

  Jak Soukalová vstoupila do Síně slávy? Nechala si obarvit tvář
  720p 480p 360p 240p

  Před startem nové sezony přišla Gabriela Soukalová s Ondřejem Moravcem do redakce deníku Sport, kde byla uvedena do Síně slávy. A nebyla by to ona, aby to trošku neokořenila. Vedle rukou, které obtiskuje každý oceněný, totiž nabídla i svou tvář.

 • Jezdím ve žlutém!

  Příprava na novou sezonu tentokrát proběhla na jedničku a na tratích Světového poháru teď můžeme vidět trochu jinou Gabrielu Soukalovou: soustředěnější, silnější, sebevědomější. To vše se projevuje i na výsledcích. Ve Světovém poháru posbírala zatím kompletní sadu medailí a díky dalším umístěním v první desítce vstoupí do roku 2016 ve žlutém dresu vedoucí závodnice celkového pořadí.

  Gabriela Soukalová se raduje ze třetího místa ve stíhačce na 10 km v rakouském HochfilzenuGabriela Soukalová se raduje ze třetího místa ve stíhačce na 10 km v rakouském Hochfilzenu

 

MS v biatlonu 2019 - Švédsko, Östersund

Program Rozpis závodů Info a vstupenky Markéta Davidová

MS v biatlonu se koná od 7. do 17. března 2019 ve švédském Östersundu.

Sportovní speciály: FORTUNA:LIGA * MS v hokeji * MS v lyžování * Tipsport extraliga

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud