12. března 2017 • 14:03

Střelecké trápení vzalo naději. Koukalová s Moravcem dojeli šestí

Autor: ,
TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Biatlonisté Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec skončili na Světovém poháru ve finském Kontiolahti šestí v závodě smíšených dvojic. Navzdory nepovedené střelbě se jedná o nejlepší výsledek českých závodníků v této disciplíně. Zvítězili Rakušané Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder. S více než půlminutovým odstupem za nimi projeli cílem díky finiši Lowella Baileyho druzí Američané, které reprezentovala ještě Susan Dunkleeová. Třetí byla německá dvojice Laura Dahlmeierová, Roman Rees.

 

České reprezentanty připravilo o lepší umístění osm dobíjení a pomalejší střelba. Koukalová na prvním úseku musela použít náhradní náboj po střelbě vleže a předávala Moravcovi na dvanáctém místě. Stříbrný muž z pátečního sprintu s jedním dobíjením při střelbě vestoje vytáhl českou dvojici na třetí příčku, ale Koukalová umístění na stupních vítězů neudržela.

 

Jednou chybovala vleže a pak při položce vestoje třetím dobíjeným nábojem odvracela hrozbu trestného kola. "To nás stálo umístění na pódiu. Měli jsme příliš mnoho dobíjení," poznamenal v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář.

 

Tento okamžik a konečné šesté místo trochu zklamal i Moravce. "Stálo nás to spoustu času a připravilo o možnost bojovat o pódium. Tam to zklamání trochu bylo," řekl Radiožurnálu.

Se svým výkonem byl český biatlonista spokojený. "Tím, že se mi to celkem povedlo, to pro mě byl příjemný závod. Fakt mě to příjemně překvapilo," poznamenal.

Závod smíšených dvojic jel stejně jako Koukalová poprvé, ale má zkušenosti z různých exhibic, které se jezdí podobně. "Musím říct, že tohle mě bavilo. Je to závod, který má spád," pochvaloval si.

Neplánuje si ale do budoucna vybírat, zda by raději startoval v závodě dvojic nebo klasické smíšené štafetě. "Je mi to prakticky jedno. Když je člověk na tom, jak jsem na tom teď, tak kam mě postaví, to pojedu," dodal.

Moravec před závěrečným úsekem přebíral štafetu na sedmém místě s půlminutovou ztrátou na čelo. Po střelbě vleže se propadl na devátou příčku, bezchybná a rychlá položka vestoje ho vynesla na šesté místo. Na vítězné Rakušany české duo ztratilo 51,1 sekundy.

Hauserová a Eder těžili z rychlé střelby, celkově pětkrát dobíjeli. Eder do závěrečného úseku vyrážel na vedoucí pozici a pak ani jednou nechyboval. Závěrečnou položku vestoje odstřílel za 18 sekund a pojistil první triumf Rakušanů v této disciplíně.

Program Světového poháru v Kontiolahti uzavřou v 16:15 smíšené štafety. Český tým pojede ve složení Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Michal Krčmář.

Závody SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):


Smíšená štafeta dvojic (6 km + 7,5 km):
1. Hauserová, Eder (Rak.) 31:35,1 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení),
2. Dunkleeová, Bailey (USA) -32,8 (0+5),
3. Dahlmeierová, Rees (Něm.) -33,3 (0+6),
4. Chevalierová, Beatrix (Fr.) -36,5 (0+8),
5. Višněvská, Savickij (Kaz.) -47,8 (0+7),
6. Koukalová, Moravec (ČR) -51,1 (0+8).

 

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze