3. května 2017 • 21:30

Královna Koukalová vládne biatlonu! Na vyhlášení dominovaly ženy

Autor: ,
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistryně světa a druhá žena hodnocení uplynulé sezony Světového poháru Gabriela Koukalová se stala podle očekávání podruhé za sebou a potřetí v kariéře nejlepší českou biatlonistkou sezony. Cenu převzala na slavnostním galavečeru v pražském Národním domě na Vinohradech.V hlasování členů Českého svazu biatlonu Koukalová získala 175 bodů a suverénně porazila Ondřeje Moravce (100). Na pomyslných stupních vítězů skončila třetí Eva Puskarčíková (91), která je zároveň "skokankou" roku.

"Život se skládá z drobných střípků, větších či menších radostí, které člověka motivují a vytvářejí celek. A to je i případ Biatlonisty roku, který do mozaiky zapadá. Mám velkou radost, užívám si to," uvedla sedmadvacetiletá Koukalová.

Koukalová v zimě vystoupila patnáctkrát na stupně vítězů v individuálních nebo štafetových závodech. Vedle zlata ze sprintu na světovém šampionátu v Hochfilzenu přidala ještě bronz ze stíhačky a stříbro z vytrvalostního závodu.

"Sezona byla super. Čím je to dál, tím jsem spokojenější. Uvědomuju si, co se všechno povedlo," hodnotila měsíc a půl po skončení sezony. Už ale myslela na tu další, olympijskou. "Jsem plná očekávání, co přijde. Začali jsme hromadně trénovat a budeme se snažit, aby ta další sezona byla co nejlepší. Chtěla bych ji mít jako takovou třešničku na dortu, tu nejlepší sezonu v životě," vyhlásila.

Držitelka dvou malých křišťálových glóbů za sprint a závod s hromadným startem znovu vyhrála s velkým náskokem anketu fanoušků portálu iDnes.cz. "Znamená to velkou poctu. Jsem ráda, že můžu být vaší biatlonistkou roku," řekla.

Nadějí roku se stala Markéta Davidová. Trenérem roku byl zvolen kouč družstva žen Zdeněk Vítek. Do Síně slávy Českého biatlonu vstoupil Antonín Kříž, někdejší juniorský mistr světa a účastník olympijských her v roce 1976 v Innsbrucku.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2016/17 (hlasování členů Českého svazu biatlonu):

Biatlonista roku: 1. Koukalová 175 b., 2. Moravec 100, 3. Puskarčíková 91, 4. Krčmář 81, 5. Šlesingr 49.

Trenér roku: Zdeněk Vítek (kouč žen).

Talent roku: Markéta Davidová.

Skokan roku: Eva Puskarčíková.

Síň slávy: Antonín Žák (z roku 1974 první český juniorský mistr světa)

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze