Biatlon je tu, jaké jsou NEJ taháky sezony? Davidová i domácí SP | iSport.cz
26. listopadu 2019 • 15:20

Star Wars, Davidová i domácí rámus. Biatlon je tu, jaké jsou NEJ taháky?

Vstoupit do diskuse
0
 • Markéta Davidová se v úvodu závodu potkala na trati i s Evou Puskarčíkovou, v cíli nakonec byla o deset mít dříveMarkéta Davidová se v úvodu závodu potkala na trati i s Evou Puskarčíkovou, v cíli nakonec byla o deset mít dříveFOTO: Petr Slavík (Český biatlon)

  Konec listopadu je v horoskopu ve znamení Střelce. A ten jako by si přibral ke své malorážce i lyže. Někteří chystají pomstu, jiní hodlají bránit trůny... „I my chceme hezké výsledky,“ říká sportovní ředitel českých biatlonistů Ondřej Rybář. Jak moc ještě vystoupá Markéta Davidová? Sesadí někdo Johannese Böeho? Tady jsou taháky sezony, která začne tuto sobotu v Östersundu.

  PROGRAM SP V BIATLONU 2019/20

  30. listopadu–8. prosince 2019 SP v Östersundu (Švédsko),
  13.–15. prosince 2019 SP v Hochfilzenu (Rakousko),
  19.–22. prosince 2019 SP v Annecy – Le Grand Bornand (Francie),
  9.–12. ledna 2020 SP v Oberhofu (Německo),
  15.–19. ledna 2020 SP v Ruhpoldingu (Německo),
  23.–26. ledna 2020 SP v Pokljuce (Slovinsko),
  13.–23. února 2020 MS v Anterselvě (Itálie),
  5.–8. března 2020 SP V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ,
  12.–15. března 2020 SP v Kontiolahti (Finsko),
  20.–22. března 2020 SP Oslu (Norsko).

 • Fourcade vs. Bö: Star Wars na sněhu?

  Martin Fourcade se nesmazatelným písmem zapsal do dějin biatlonu

  Plánoval ho sesadit z trůnu. Ukončit jeho vládu. Jenže to, co v minulé sezoně předvedl Johannes Thingnes Bö s Martinem Fourcadem, bylo úplné vymazání z mapy. Zdeptal ho, sebral mu prvenství ve všech disciplínách a málem ho i donutil ukončit kariéru. Jenže sedminásobný francouzský vítěz SP je zpět. A slibuje odvetu. „Jsem silnější než loni,“ dušuje se a sportovní ředitel českého týmu Ondřej Rybář míní: „Celý francouzský tým se zdá být silný. Určitě to nebude one man show a jsem zvědavý, jak to Norové, kteří minulý ročník válcovali, teď ustojí.“ Přidá se do vřavy někdo další?

  12

  Až tolikátý v pořadí skončil v minulém SP Martin Fourcade. Předtím byl 7x v řadě první.

 • Dívčí válka: kdo sesadí krásnou Doro?

  Markéta Davidová s medailí za triumf ve sprintu SP v Anterselvě

  Anastasia Kuzminová pryč, Laura Dahlmeierová pryč, Gabriela Koukalová návrat zavrhla… Kdo si po roce italského double (1. Dorothea Wiererová, 2. Lisa Vittozziová) podmaní ženský SP? „Řada známých jmen odešla, ale zase vylétne spousta mladých závodnic. Nahoru šly Norky a ani Němky přes zimu nespaly,“ má jasno Rybář. Ze zkušených ikon zůstala jen Finka Kaisa Mäkäräinenová a není tajemství, že úřadující královna Wiererová vyhlásila hlavně útok na domácí MS v Anterselvě (údajně zvažuje po sezoně konec kariéry). Může to být šance pro Markétu Davidovou?

  29

  Tolik let je aktuální královně SP Dorothee Wiererové. Bude tato sezona i její poslední?

 • České změny pod drobnohledem: začnou zabírat?

  Trenér českých biatlonistů Egil Gjelland.

  Pustili se do reorganizace týmu. Vědí, že je před OH 2022 čeká generační obměna, přivedli norské trenéry, a byť se s jedním před novým ročníkem rozloučili (Anders Magnus Bratli – staral se o techniku běhu), trenér žen Egil Gjelland má stále důvěru. „Jsme na tom lépe než vloni,“ ujišťuje bývalý kouč Tory Bergerové. Odchod jeho krajana Bratliho nebyl jedinou změnou, rošáda přišla i na pozici šéfa servismanů, kde Toma Žídka nahradil Vojtěch Prášil. „Ten prošel celým systémem od začátku a věříme, že se komunikaci mezi servisem a závodníky zlepší,“ vysvětluje Rybář.

  1

  Pouze jeden rok vydržel Anders Magnus Bratli v českém týmu na pozici asistenta trenéra.

 • Darja a Ole jsou zpět: udělají z Číny tygra?

  Norský biatlonista Ole Einar Björndalen se raduje z medaile na mistrovství světa

  Tahle sezona, po ní ještě jedna, a pak budou hostit doma největší zimní sportovní akci planety. Aby byli Číňané připravení zaútočit na vysoké posty i v biatlonu, angažovali nově do této sezony i nejzvučnější pár současnosti, manžele a bývalé legendární závodníky Darju Domračevovou a Oleho Einara Björndalena. „Zlepšuje se to každý den. Závodníci sice moc anglicky nemluví, ale hodně rozumí. Nejtěžší věc tak je, aby porozuměli správnému druhu tréninku a dali i zpětnou vazbu,“ řekl Björndalen. Největší sílu mají podle něj Číňané ve střelbě, hlavní nedostatky jsou v lyžování.

  2022

  V tomto roce se v Pekingu konají zimní olympijské hry, na které se snaží čínští biatlonisté připravit i díky angažmá bývalých veleúspěšných závodníků.

 • MS v Anterselvě: Šlesingrova nostalgie i šance Davidové?

  Tejpy na obličejích i dýchací "tatranka" v ústech, to je kanadské Canmore pro biatlonisty včetně Michala Šlesingra

  Antholz/Anterselva. Pro někoho vysokohorská past a místo, kde 1400 metrů nad mořem ubírá síly dvakrát víc než obvykle. Ne pro všechny je však dějiště blížícího se MS strašákem. Když se tu jelo v roce 2007 naposledy MS, Michal Šlesingr bral stříbro a bronz. A v lednu 2019 zde zase Markéta Davidová urvala první životní zlato a stříbro v SP. „Mám to tam ráda, vysoké nadmořské výšky mi nevadí,“ vypráví česká biatlonistka, jež tak bude mít oproti řadě dalších konkurentek v únoru 2020 výhodu. Medaile brala i ve vysokohorské Pokljuce nebo Canmore… Může to cosi naznačovat?

  0

  Žádnou medaili nezískali v minulé sezoně Češi na mistrovství světa. Napraví to v této sezoně?

 • Kometa Davidová: co předvede česká naděje?

  Markéta Davidová se v hromadném startu vyšvihla na druhé místo a potřetí v kariéře stála na pódiových příčkách

  „Česká jednička? Byla bych ráda, kdyby se mi tak přestalo říkat,“ přála si před startem sezony Markéta Davidová. Jenže co s tím, když měla v minulé sezoně prsty ve všech pěti medailích (čtyři získala sama) a i v tomto ročníku bude po zdravotních potížích Veroniky Vítkové a řady mužských zástupců hlavní nadějí. „Je na vyšším levelu. Mentalitou mi připomíná Norky,“ tvrdí kouč Egil Gjelland. Přes léto tak 22letý talent pracoval hlavně na přesnosti a rychlosti střelby. „Měnili jsme jen malé detaily. Musí dělat, co se naučila, a pokud se vše sejde, může na špici být,“ ví Gjelland.

  40

  Průměrně tolik vteřin strávila minulou sezonu na střelnici Markéta Davidová. Zrychlila?

 • SP v Novém Městě na Moravě: euforie hned po MS?

  Biatlonová Vysočina Arena byla i při sprintu žen naplněná až po okraj

  Pro českého fandu bude tohle silné biatlonové období. Během února mistrovství světa v Anterselvě a hned po něm na začátku března Světový pohár v Česku, v Novém Městě na Moravě. „Je to náš další vrchol sezony. Už teď víme, že je zájem o lístky velký, a jsme z toho mile překvapení,“ uvádí šéf svazu Jiří Hamza. Zatímco v minulé sezoně se ve Vysočina Aréně uskutečnily sprinty, stíhačky a masáky, na jaře 2020 (od 5. do 8. března) se ke sprintům a masákům přidají štafety mužů a žen. Budou moci diváci dodatečně oslavit českou medaili na MS? A stvoří též rekord v návštěvnosti?

  101 351

  Tolik fanoušků dorazilo v minulé sezoně na SP do Nového Města na Moravě.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud