V Kontiolahti vyhnali fanoušky, sprintu vládl Bö. Krčmář skončil třicátý

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Po zlatém hattricku v Novém Městě na Moravě vyhrál norský favorit Johannes Thingnes Bö i poslední sprint sezony ve finském Kontiolahti, kde se závody kvůli koronaviru konají rovněž bez diváků. Bö vyhrál o 21 sekund před francouzským rivalem v boji o křišťálový glóbus Martinem Fourcadem a má k zisku trofeje po dnešku o další krok blíže. Nejlepším z Čechů byl třicátý Michal Krčmář.

Kvůli pandemii koronaviru je další program biatlonového seriálu s otazníkem. Dnes bylo zrušeno finále v Oslu, kde se mělo závodit koncem příštího týdne. V Kontiolahti by měly v pátek závodit ženy, ale pandemie už ochromila takřka kompletní sportovní svět.

Po odečtu dvou nejhorších výsledků v sezoně vede hodnocení Světového poháru Bö, a to o 19 bodů. Dnes vybojoval desátý triumf v ročníku a celkově 48. v kariéře. O tom, zda Nor obhájí glóbus, nebo se poosmé stane celkovým vítězem nyní už jen virtuální lídr Fourcade, by se tak mělo rozhodnout v sobotním stíhacím závodu. „Soustředil jsem se, ať trefím všech deset terčů, to bylo klíčem k úspěchu. Protože dnes se moc nechybovalo,“ řekl norský biatlonista České televizi.

Ondřej Moravec stejně jako Krčmář také na střelnici nechybovali, ale běžecky nestačili. Moravec obsadil 33. místo a do stíhacího závodu se dostal i dvaapadesátý Adam Václavík .

Krčmář byl před týdnem ve Vysočina Areně ve sprintu čtvrtý a nyní cítil zklamání. „Necítil jsem se úplně špatně. Ale teď se s tím pereme, není to ideální. Těch nul tam dnes byla spousta a bohužel mě předjeli i lidi s jedničkami,“ řekl.

Moravcovi chyběly síly, s nulou ztratil na Böa minutu a 42 sekund. „Fyzicky jsem na to neměl, možná tak kolo. Pak už to bylo trápení. Lyže jsem měl úplně super, těmi to nebylo. Zkrátka to jsou moje závody: jeden den dobrý, druhý den špatný. Bohužel jsem tu začal tím špatným,“ uvedl.

Po sprintu žen by se měly konat v sobotu obě stíhačky a v neděli sezonu uzavřou smíšené štafety.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Muži - sprint (10 km):
1. J.T. Bö (Nor.) 22:27,8 (0), 2. M. Fourcade -21,1 (0), 3. Jacquelin (oba Fr.) -22,3 (0), 4. Christiansen -30,6 (0), 5. T. Bö (oba Nor.) -34,0 (0), 6. Doll (Něm.) -34,1 (1), 7. Fillon Maillet -39,7 (0), 8. Desthieux (oba Fr.) -40,8 (0), 9. Peiffer (Něm.) -48,4 (0), 10. Laegreid (Nor.) -51,9 (0), ...30. Krčmář -1:34,2 (0), 33. Moravec -1:42,0 (0), 52. Václavík -2:11,0 (2), 75. Krupčík -2:59,7 (3), 90. Štvrtecký (všichni ČR) -3:21,8 (3).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 21 závodů): 1. M. Fourcade 880 b., 2. J.T. Bö 870, 3. Fillon Maillet 814, 4. T. Bö 730, 5. Jacquelin 680, 6. Desthieux 664, ...21. Krčmář 303, 26. Moravec 246, 53. Štvrtecký 68, 76. Václavík 19, 82. Šlesingr 12, 85. Krupčík 7.

Konečné pořadí sprintu (po 8 závodech): 1. M. Fourcade 360, 2. Fillon Maillet 324, 3. J. T. Bö 323, 4. T. Bö 307, 5. Desthieux 284, 6. Loginov (Rus.) 274, ...24. Krčmář 109, 38. Štvrtecký 59, 39. Moravec 58, 63. Václavík 19, 72. Šlesingr 11, 76. Krupčík 7.