7. ledna 2021 • 20:10

COVID u biatlonistů. Nakažený Hornig vyřadil i Krupčíka. V Oberhofu torzo

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Messi a spol. poprvé doma. V Argentině velkolepě vítali šampiony z mistrovství světa
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další český biatlonista měl pozitivní test na koronavirus. Po Michalu Krčmářovi a Adamu Václavíkovi, kteří kvůli tomu nemohli odcestovat na Světový pohár do Oberhofu, se tentokrát infekce prokázala u Vítězslava Horniga. Ten kvůli tomu musel německé středisko opustit, stejně jako jeho spolubydlící Tomáš Krupčík. Ostatní Češi byli v prvním kole testování negativní.Hornig měl negativní test před odjezdem na první závody tohoto kalendářního roku, ale v Německu oba jeho vzorky odebrané ve středu ukázaly pozitivitu. „Jeho hodnoty nejsou nijak vysoké, což značí, že je na začátku infekce. Věřím tomu, že nízké hodnoty naznačují i lehký průběh nemoci,“ uvedl na svazovém webu technický koordinátor týmu Michal Šlesingr.

Informaci o pozitivním nálezu dostal od zástupce Mezinárodní biatlonové unie (IBU) Daniela Böhma ve středu večer. „Okamžitě jsme Víťu izolovali a ve čtvrtek ráno odcestoval domů. Popsali jsme IBU detailně jeho pohyb a aktivity v posledních třech dnech. Nyní čekáme na další pokyny. Celý tým nadále dodržuje přísná opatření,“ doplnil Šlesingr. Do karantény poté poslaly místní úřady i Krupčíka, jenž s Hornigem sdílel pokoj.

Po jejich odjezdu v mužské části českého týmu v Oberhofu zůstali Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska a Milan Žemlička. Na nedělní smíšenou štafetu přijede Ondřej Moravec, který si po dohodě s trenéry prodloužil přípravu v rakouském Obertilliachu. SP začíná pátečními sprinty.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud