Češi znovu v desítce. Mareček předčil Itala a dovezl štafetu na 8. místě

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Po stíhacím závodě žen v Hochfilzenu šli do akce i muži. Ti měli na programu štafetu na 4x7,5 km. Češi ve složení Tomáš Mikyska, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký a Jonáš Mareček vybojovali 8. místo. Z triumfu se raduje norský kvartet Laegreid, Andersen, J. Bö a Christiansen.

Čeští reprezentanti patnáctkrát dobíjeli a nenavázali na týden staré páté místo z Kontiolahti. Stejně jako ve Finsku vyhráli Norové, kteří navzdory trestnému kolu finišmana Vetleho Sjästada Christiansena porazili Švédy a Němce.

Mikyska nerozjel štafetu stejně jako před týdnem v Kontiolahti nejlépe a po pěti chybách předával patnáctý. Nedařilo se ani Krčmářovi, který opravoval čtyřikrát a posunul český tým jen o dvě místa. „Nemohu být spokojený. V úvodní položce se mi nepodařilo dobít napoprvé. To by se nemělo stávat,“ řekl Krčmář.

Štafetu vrátil do první desítky až Štvrtecký. Díky třetímu běžeckému času vytáhl biatlonisty na deváté místo. Finišman Mareček mohl po poslední střelbě bojovat o šesté místo, Rakušan Harald Lemmerer a Švýcar Jeremy Finello mu ale ujeli. Ve finiši Mareček porazil Itala Daniela Faunera.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Norsko (Laegreid, Andersen, J. T. Bö, Christiansen) 1:18:02,6 (1 tr. okruh +7 dobíjení), 2. Švédsko (Nelin, Ponsiluoma, Femling, Samuelsson) -20,0 (0+8), 3. Německo (Strelow, Kühn, Rees, Doll) -28,6 (1+5), 4. Francie -51,5 (0+9), 5. Finsko -2:00,7 (0+9), 6. Rakousko (0+4) -2:28,6, ...8. Česko (Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček) -2:38,9 (0+15).

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Simonová (Fr.) 29:56,7 (1), 2. Tandrevoldová (Nor.) -19,6 (1), 3. Davidová (ČR) -28,1 (2), 4. E. Öbergová (Švéd.) -41,4 (3), 5. Herrmannová-Wicková (Něm.) -42,7 (3), 6. Perssonová (Švéd.) -46,0 (2), ...29. Jislová -3:20,6 (3), 44. Charvátová (obě ČR) -4:25,5 (5).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 21 závodů): 1. Simonová 310, 2. Tandrevoldová 245, 3. Vittozziová (It.) 242, 4. Herrmannová-Wicková 240, 5. Davidová 226, 6. E. Öbergová 221, ...47. Voborníková 19, 52. Jislová 12, 60. Václavíková 2.