10. prosince 2023 • 10:30

Další zrušený závod! Ledecká i Nová nepojedou. Sjezdovka není bezpečná

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepříznivé počasí nadále komplikuje alpským lyžařům i sjezdařkám sezonu. Ženy včetně olympijské vítězky Ester Ledecké či Terezy Nové dnes přišly o superobří slalom Světového poháru ve Svatém Mořici, muži nepojedou slalom ve Val d'Isere. Federace FIS oznámila, že po nočním dešti a sněžení nejsou sjezdovky bezpečné. V této sezoně nepříznivé počasí zrušilo již deset z 21 závodů. 

Ledecká se v pátek vrátila do lyžařských závodů 23. místem v super-G, den nato odjela první sjezd po roce a tři čtvrtě a komplikované zlomenině klíční kosti. Byla o příčku lepší a měla výrazně menší ztrátu na nejrychlejší. Nová se v sobotu na trať ani nedostala, měla jet jako jedna z posledních, ale pořadatelé kvůli zhoršení podmínek závod předčasně ukončili.

Dnes ráno po vydatném nočním dešti i sněžení v obou střediscích jury rozhodla, že oba závody ruší. "Trať by nezaručila bezpečné a férové podmínky," oznámili francouzští pořadatelé necelé dvě hodiny před plánovaným startem. "Podmínky se přes noc dramaticky zhoršily," konstatovali organizátoři ze Svatého Mořice.

Rozmary počasí umožnily uspořádat z 21 závodů SP jen jedenáct, z toho devět ženských a pouhé dva z mužského kalendáře. V sobotu ve Francii v obřím slalomu si odbyl premiéru v seriálu David Kubeš, ve startovní listině dnešního závodu Češi nebyli.

Muži přišli také o závody v rakouském Söldenu, pod Matterhornem na hranici Švýcarska s Itálií i tři rychlostní v Beaver Creeku v USA. Od čtvrtka jsou na programu další dva sjezdy a jedno super-G ve Val Gardeně v Itálii. Ženy měly více štěstí na počasí, nejely stejně jako muži dva nové sjezdy v Zermattu/Cervinii. Koncem příštího týdne by Ledecká a spol. měly závodit právě ve Val d'Isere.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud